GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
14.02°
Hafif Yağmur
DOLAR 8.4
EURO 10.17
ALTIN 503.54
BİST 1.461

Ahmet Kural'ın avukatlarından mahkemeye itiraz

28 Nisan 2019 Pazar, 10:33

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada "Hakaret", "Basit yaralama", ve "Tehdit" suçlarından 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan ve bu cezası ertelenen oyuncu Ahmet Kural'ın avukatları, karara itiraz etti. Bölge Adliye Mahkemesi'ne sunulan 77 maddelik dilekçede "Yargılama sırasında dosyaya tek bir delil dahi sunmamıza müsaade etmeyen mahkeme, nedeni bilinemeyen hızlı yargılama arzusuyla hukuka aykırı karar vermiştir" denildi.

Haberi Paylaş
Ahmet Kural'ın avukatlarından mahkemeye itiraz

Oyuncu Ahmet Kural, eski sevgilisi ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu Zekeriyaköy'deki evinde 29 Ekim günü sabaha karşı darp etmekten yargılandığı davada, "Hakaret", "Basit yaralama", ve "Tehdit" suçlarından 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 22 Nisan'da verilen karara ilk itirazı savcı yapmış, "Hakaret" ve "Tehdit" suçları yönünden verilen cezaların kaldırılarak bu konuda yeniden yargılama yapılmasını talep etmişti.

Sözcü'nün haberine göre, mahkemenin verdiği karara Ahmet Kural'ın avukatları da itiraz etti. Bölge Adliye Mahkemesi'ne sunulan 77 maddelik süre tutum dilekçesinde, "Yargılama safhasında, dava dosyasına, tek bir delil dahi sunmamıza müsaade edilmeden, savcılık soruşturması aşamasında mevcut olanlarla yetinilip, çok hızlı ve fakat yanlış bir karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı. Kovuşturmanın genişletilmesine ilişkin tüm taleplerinin reddedilerek adil bir yargılama yapılmadığı savunulan dilekçede, "Mahkeme, nedeni bilinemeyen hızlı yargılama arzusuyla hukuka aykırı karar vermiştir" ifadelerine yer verildi.

'DAVA YENİDEN GÖRÜLSÜN' TALEBİ

Dilekçede, müşteki Sıla Gençoğlu'nun olayın üzerinden 2 gün geçtikten sonra özel bir hastaneden rapor aldığı, bu raporun da, müştekinin iddia ettiği gibi, "Vahşice ve hunharca" dövülmediğini gösterdiğini, ancak mahkeme tarafından bu durumun da dikkate alınmadığı ifade edildi.

Dilekçede, tanık olan yan komşunun duydum dediği tehdit ve hakaret içeren seslerin, bilirkişi ölçümlemesinde duyulamayacağının tespitine rağmen mahkemenin bu durumu dikkate almadığı, diğer tanıkların ise Sıla'nın kendi personeli olduğu anlatıldı.

Ahmet Kural'ın avukatları dilekçede, verilen kararın kaldırılarak duruşma açılmak suretiyle yeniden görülmesine karar verilmesini talep etti.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


'Gelecekteki hayat' indirimine isyan

'Gelecekteki hayat' indirimine isyan

Uzmanlardan umutlu açıklamalar: Bu aşılama hızıyla 2 ay sonra normal hayata geçeriz

Uzmanlardan umutlu açıklamalar: Bu aşılama hızıyla 2 ay sonra normal hayata geçeriz

Ünlü keman virtüözü Selçuk Tekay'dan acı haber

Ünlü keman virtüözü Selçuk Tekay'dan acı haber

Yangın paniğe sebep oldu

Yangın paniğe sebep oldu

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler