GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
22°
Parçalı Bulutlu
DOLAR 8.17
EURO 9.67
ALTIN 501.75
BİST 1.153
z

AK Parti'den Bursa'da çifte kongre

20 Eylül 2020 Pazar, 13:49

AK Parti Bursa'da kongre sırası Gürsu ve Kestel'deydi.

Haberi Paylaş
AK Parti'den Bursa'da çifte kongre

Mevcut İlçe Başkanı Zekeriya Hacıoğlu'nun güven tazelediği Gürsu İlçe Kongresi, Tarihi Butik Otel'de gerçekleşti.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Osman Şahin'in divan bakanlığını yaptığı ve eski Devlet Bakanı Faruk Çelik'in katılımı ile gerçekleşen genel kurula AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, eski İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, milletvekilleri Refik Özen, Ahmet Kılıç, Osman Mesten, Emine Yavuz Gözgeç, Atilla Ödünç ve Vildan Yılmaz Gürel, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Kongrede partililere seslenen eski İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala,ilçe teşkilatını seçim başarıları nedeniyle kutladı ve bir de uyarı da bulundu. Ala, şunları söyledi:

"BAŞARMAKTAN DAHA ZOR OLAN BAŞARIYI SÜRDÜRMEKTİR"

Teşkilatlar insan vücudundaki kan dolaşım sistemi gibidir. Aynı kan dolaşım sistemi gibi parti teşkilatları da hükümetlerin aldığı kararları en ücra köşedeki vatandaşlarımıza ulaştıran mekanizmalardır. Partiler demokrasilerin, teşkilatlar da partilerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Partilerin ve teşkilatların en önemli sınavı da sandıktır. Gürsu teşkilatımızı ilçe ve büyükşehir de alınan sonuç nedeniyle tebrik ediyorum. Başarmaktan daha zor olan bir şey var. O da başarıyı sürdürmektir. Onun için başaranları daha büyük bir sınav bekler. Başarıyı sürdürmek.

Ala, şöyle devam etti:

"AK PARTİ TARİHİ BAŞARILARA İMZA ATIYOR"

"Şimdiye kadar AK Parti büyük başarılara imza attı. Bugün Ortadoğu'da siyaset yeniden yazılmaya kalkılsa AK Parti'nin başarılarına not düşülmeden bir kitabı bitirmek mümkün değil. AK Parti tarihi bir başarıya imza atıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız sizden aldığı Güçle Türkiye'nin vizyonunu ifade etmektedir. Bu nedenle bir takım odaklar Türkiye'ye fokuslanmıştır. Tabi siz 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye'nin denizlerinde eski iktidarlar gibi sadece balık tutmak yerine petrol arar doğalgaz bulursanız işte görüyorsunuz sesi Atina ve Paris'ten gelir. Ama hak ettikleri cevabı Ankara'dan ve İstanbul'dan layık oldukları gibi veriyoruz.

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi.

FARUK ÇELİK'TEN GÜRSU KONGRESİNDE ÖNEMLİ MESAJLAR...HABERE GİT...

Tek listenin oylandığı seçimlerde Ak Parti Gürsu İlçe Başkanı Zekeriya Hacıoğlu, güven tazeledi. Hacıoğlu, kongrenin parti hedeflerini daha ileriye taşımaya vesile olması için çalışacaklarını söyledi.

Parti yöneticileri daha sonra Kestel İlçe Kongresi'ne katılmak için Gürsu'dan ayrıldı.

Nisan ayı başında görevi Mustafa Bayrak'dan devralan Sinan Aktaş'ın tek aday olduğu kongre Kestel Kültür Merkezi'nde başladı.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı İdris Berkcan'ın Divan Başkanı olduğu kongrede konuşan İlçe Başkanı Sinan Aktaş, ardından Mustafa Bayrak'a teşekkür plaketi verdi.

Kongrede konuşan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti'nin üstlendiği misyona su şözlerle değindi:

"DÜNYANIN EN BÜYÜK SİYASİ PARTİSİYİZ"

"Biz sadece bir siyasi parti değiliz. Anadolu büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyma misyonunu yüklenmiş büyük bir organizasyonuz. Dünyanın en büyük siyasi partisiyiz biz. Bizim sorumluluğumuz büyük. Bizim sorumluluğumuz sadece sınırlarımıza ait değil. Bizim sorumluluğumuz 22 milyon metrekareye kadar uzanmış bir medeniyet coğrafyasında soydaşlarımız, akrabalarımızın da bulundukları yerde huzur ve güven içerisinde yaşamalarını temin etmek için büyük bir sorumluluğumuz var."

Çavoşoğlu, şöyle konuştu:

Biz her ne kadar o devasa ekonomilerin boyutlarına ulaşamamış olsak da insanımıza ulaşmanın, kriz yönetmenin, sağlık altyapısını geliştirmiş olmanın vermiş olduğu özgüvenle dünyanın en büyük ülkelerinden bir tanesiyiz. Ayasofya'nın açılması, Libya'da yaptıklarımız, Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerimiz... Ne dedi biliyor musunuz, Dış Politikadan Sorumlu Avrupa Konsey Başkanı; " İmparatorluklar geri geliyor" dedi. Türkiye için böyle söyledi.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Cemal Enginyurt'un testi pozitif!

Cemal Enginyurt'un testi pozitif!

FIFA Başkanı Infantino koronavirüse yakalandı!

FIFA Başkanı Infantino koronavirüse yakalandı!

Meteorolojiden Bursa'ya uyarı!

Meteorolojiden Bursa'ya uyarı!

EYT yine Meclis gündeminde

EYT yine Meclis gündeminde

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler