GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
21°
Açık
DOLAR 8.46
EURO 10.28
ALTIN 499.79
BİST 1.441

Akşener'den EYT ve 3600 ek gösterge çıkışı!

14 Nisan 2021 Çarşamba, 12:18

İYİ Parti genel Başkanı Merak Akşener Partisi'nin grup toplantısında konuştu.

Haberi Paylaş
Akşener'den EYT ve 3600 ek gösterge çıkışı!

Akşener'in açıklamaları özetle şöyle:


Salgının başından beri, iktidarı defalarca uyardık.Uyarıların yanında, neler yapılması gerektiğini de, gün gün anlattık. “Bilim insanlarına kulak verin, milletimizin canı daha fazla yanmasın.” dedik. “Üç hafta tam kapanma için gecikmeyin, bu işin sonu iyi değil.” dedik. “Aşı tedariğini ciddiye alıp, bir an önce aşıları getirin, başka çıkış yok.” dedik. “Dar gelirli vatandaşlarımızı, öğretmenlerimizi öncelikli olarak aşılayın.” dedik. “İnsan üstü bir gayretle çalışan, sağlık ordumuz yoruldu, yüklerini hafifletin, onlara moral verin.” dedik.

“Esnek mesai uygulamasına acilen dönün,milyonlarca vatandaşımızı, aynı saatte toplu taşıma araçlarına bindirmeyin.” dedik.

Ekonomik destek paketleri önerdik, kaynaklarını gösterdik. Ama maalesef bir kulaklarından girdi, diğerinden çıktı. Biz, işi ciddiye alıp, önlemleri sıkılaştırmalarını beklerken, onlar gittiler, lebalep kongreler yapıp, virüse davetiye çıkardılar.

BU TABLOYU HAK ETMEDİK

Sonuç? Türkiye dünyada en çok vaka görülen ülke oldu. Aziz milletim; Biz bu tabloyu hak etmedik.

Ama, özveriyle çalışan doktorlarımızın, sağlık ordumuzun uyarılarını dinlemeyenler, aklın ve bilimin yolundan sapanlar, Türkiye’yi maalesef bu korkunç tabloyla baş başa bıraktı.

Salgını ciddiye alıp, üzerine düşeni yapmaya çalışan ülkeler, birer ikişer normale dönerken, Türkiye’nin, en kötü dönemini yaşıyor olması, bir büyük basiretsizliğin, bir büyük ciddiyetsizliğin, bir büyük beceriksizliğin sonucudur. Bu tablo milletimizin değil, iktidarın eseridir. Bu kürsüden, daha önce de Bilim Kurulu’na seslenip, uyarmıştım; “Ya çıkın gerçekleri anlatın, ya da sizi susturuyorlarsa istifa edin.” demiştim. Bilim Kurulu, pazartesi günü yine toplandı.Bilimin ışığında, neler yapılması gerektiğini, Sağlık Bakanı’na anlattılar.

Peki sonra ne oldu? Bilim Kurulu’nun çözüm planı, bir tavsiye muamelesi gördü, kaybedecek tek bir saatimizin bile olmadığı bir zamanda, 24 saat daha heba edildi.

"EYT'LİLERİN ÇİLESİ DEVAM EDİYORKEN..."
 

Bir yıldır iş yapamayan esnafımıza, hepi topu, 5 milyar lira reva gören bu arkadaşlar, sadece Kuzey Marmara Otoyolu için, 17 milyar 800 milyon lira ek maliyet ödüyor. Yüzbinlerce esnafımıza, parça parça 5 milyar, 5 müteahhide tek kalemde 3 buçuk katı. Allah aşkına; Hak bunun neresinde? Vicdan bunun neresinde? Adalet bunun neresinde? Emeklilerimiz ay sonunu getiremiyor, EYT’lilerin çilesi devam ediyorken; Türkiye her geçen gün fakirleşiyorken; Kimse kusura bakmasın, iktidar kendini parçalasa bile, Biz, 6 ayda bir ısıtılıp önümüze getirilen, aynı abuk sabuk konuları konuşmayacağız.Onlar, iktidarlarını nasıl sürdüreceklerinin hesabındalar, biz, milletimizi nasıl düze çıkaracağımızın hesabındayız.Onlar, eşi, dostu, müteahhidi zengin etme peşindeler, biz, EYT’linin, polisin, sağlıkçının derdini çözme peşindeyiz.

"3600 EK GÖSTERGE HAKKINI TESLİM EDECEĞİZ"

Buradan sizin aracılığınızla, tüm polis kardeşlerimize seslenmek istiyorum; Sayın Erdoğan miting meydanlarında sizlere söz verdi, ama gereğini yapmadı. Biz hala sözümüzün arkasındayız.

İYİ Parti iktidarında, 3600 ek gösterge hakkınızı teslim edeceğiz. Hiç merak etmeyin.

 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü

İngiltere'de son 24 saatte 2 bin 193 vaka

İngiltere'de son 24 saatte 2 bin 193 vaka

İki aile arasında taşlı sopalı kavga

İki aile arasında taşlı sopalı kavga

Berberler ne zaman açılacak?

Berberler ne zaman açılacak?

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler