GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Hafif Yağmur
DOLAR 7.29
EURO 8.79
ALTIN 401.21
BİST 1.527
z

BBP'den EYT çıkışı! ‘Cumhurbaşkanı yanlış yönlendiriliyor’

22 Ocak 2021 Cuma, 11:30

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği'ni ziyaret etti.

Haberi Paylaş
BBP'den EYT çıkışı! ‘Cumhurbaşkanı yanlış yönlendiriliyor’
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Turgay Ölüç ile bir araya geldi.Alfatlı, kendisinin de EYT'li olduğunu belirtti.


Görüşmede BBP Bursa İl Başkanı Haldun Filizli, MYK Üyesi Kadir Taş ve İl Yöneticisi İbrahim Arı da yer aldı.

“EYT MAĞDURUYUM”

Alfatlı, EYT ile ilgili düşüncelerini şu cümlelerle anlattı: 


“Öncelikle biz Büyük Birlik Partisi olarak Bursa Emeklilikte Yaşa Takılan Derneği Turgay beyi ziyaret ettik. Gerçekten Türkiye’nin kanayan yarası. Ama bu yarayı çözmek kolay aslında bakıldığı zaman. 1999 yılında başlayan serüven 2002 ve 2008 yıllarında adeta bizim devlet genelenimize çok uymayan bir şekilde hep diyoruz ya oyun başladıktan sonra kural değiştirilmez, oyun başladıktan sonra kuralın değişmesi suretiyle milyonlarca vatandaşımız, emekçimiz ve çalışanımız bir şekilde mağdur olmuştur. Bu mağdurlardan bir tanesi de benim. 25 yıldan fazla çalışma sürem var. 9 bin günden fazla ise çalışma günüm var. EYT’liler kategorisine girdik. 

“CUMHURBAŞKANI YANLIŞ YÖNLENDİRİLİYOR”

Ama bundan daha önemlisi aslında Türkiye’de sağlık sisteminin sosyal güvenlik sisteminin emeklilik siteminin aslında sorgulanması lazım.  Bu insanlar hak etmedikleri bir şeyi talep etmiyorlar. Bu insanlar devletine milletine bayrağına ülkesine sahip çıkan insanlar. Milyonlarca mensubu ile mitingler düzenlediler. Hiçbir yanlışlarını, taşkınlıklarını görmedik. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda yanlış yönlendirildiğini düşünüyorum. Bir rakam telaffuz etti. O rakamın bu rakam olmadığını bizler biliyoruz. Bu konu ciddi bir ele alınırsa çözülebilecektir. 

“T.C. EYT FİNANSMANINI KARŞILAYABİLİR”

Bunun siyaset malzemesi yapılmaması gerektiğini bizler söylüyoruz. Biz parti olarak konuya böyle bakıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bunun finansmanını karşılayabilir. Kademeli bir geçiş olabilir. Bu alternatiflerin konuşulması için bir araya gelinmesi lazım. Şuan işten çıkarma yasağı var. Öyle görünüyor ki bu yasak kalktığı zaman ciddi bir artış olacak. EYT’lilerin çalışması da zor görünüyor bu anlamda. “

“EYT’Yİ SİYASET ÜSTÜ DEĞERLENDİRMEK LAZIM”

Alfatlı, EYT’lilere sadece muhalefet partilerinden destek gelmesi konusuyla igili şunları kaydetti:

“Türkiye’de bir sorunu çözmeyecekseniz üzülerek söylüyorum bunu bir sorunu çözmek istemiyorsanız bunu siyasete taşıyacaklasınız. Siyasete taşırsanız Biz Büyük Birlik Partisi olarak rahmetli şehit genel başkanımızdan bu yana yanlışın hep karşısında olduk, doğrunun hep yanında olduk. Dolayısıyla kimden gelirse gelsin doğru olduğuna inandığımız şeyin yanında olduk. EYT’yi siyaset üstü değerlendirmek lazım. Çünkü bu bir hak ihlalidir. Bunun partisi olmaz. Cumhur ittifakı içerisindeyiz. Sayın başkanımız bu konuları iletiyor Cumhurbaşkanımıza.” 
 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


500 liralık banknot mu geliyor?

500 liralık banknot mu geliyor?

Depreme karşı 3 adım

Depreme karşı 3 adım

Yunanistan'dan küstah açıklama!

Yunanistan'dan küstah açıklama!

TÜİK'te Dinçer dönemi

TÜİK'te Dinçer dönemi

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler