GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
24.02°
Parçalı Bulutlu
DOLAR 8.4
EURO 10.18
ALTIN 507.39
BİST 1.461

Benli: Trafik sigortasında belirsizlik ortadan kalktı

10 Haziran 2021 Perşembe, 19:27

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Trafik Kanunu’nda yapılan değişiklikle, trafik sigortası kapsamındaki tazminatların hesaplama usul ve esaslarına ilişkin kriterlerde standardizasyon sağlandığına dikkat çekerek, "Sigorta sektörümüzün önündeki trafik sigortası kaynaklı belirsizliğin ortadan kalkmasının mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Haberi Paylaş
Benli: Trafik sigortasında belirsizlik ortadan kalktı
TSB'den yapılan açıklamaya göre, yasadaki değişikliğinin sektör açısından önemine dikkat çekilerek, şöyle denildi:

"Yasa değişikliği ile tazminatların şeffaf ve hızlı bir şekilde hak sahiplerine ödenebilmesinin önü açılırken, bu sigorta ürünü üzerinden mahkemelerimizde oluşan dava yükünün de önüne geçilmiş olacak. 

"Böylece vatandaşlarımız tazminatlarını alabilmek için uzun yıllar beklemeyecekler. Hak sahipleri, alacakları sigorta tazminatını hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan bilecekler. 

"Sektörümüz de artık önünü daha net görebilecek ve bu sayede ülkemizin ekonomik kalkınmasındaki rolüne daha da fazla odaklanabilecek."

TSB Başkanı Atilla Benli, 20 yıldır istikrarlı büyümesini sürdüren sigorta sektörünün, Türkiye’nin finansal sisteminin en önemli paydaşları arasında yer alma başarısı gösterdiğine dikkat çekti ve ekledi:

"Sigortacılık geliştikçe ülkemizin ekonomisi de güçleniyor. Sigorta sektörümüzün önündeki trafik sigortası kaynaklı belirsizliğin ortadan kalkmasının mutluluğunu yaşıyoruz. 

"Bu süreçte özellikle gece gündüz çalışarak ve yakından takip ederek emek veren tüm Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) yönetimine, konuyu farklı mecralarda ve Meclis gündeminde sıcak tutan Yönetim Kurulu ve Yönetim Komitesi Üyelerine, Şirketlerimizin değerli yöneticilerine, paydaşlarımıza ve vatandaş lehine doğruları uygulama konusunda kararlılık gösteren TBMM’nin değerli vekillerine şükranlarımı sunuyorum. 

"Trafik sigortasında artık taşlar yerine oturacak; hem sigortalılarımız hem de sektörümüz önünü artık daha net görebilecek."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Marmara'daki felaketi gözler önüne seren olay!

Marmara'daki felaketi gözler önüne seren olay!

Bursaspor'dan 'Timsah Arena' için yangın açıklaması

Bursaspor'dan 'Timsah Arena' için yangın açıklaması

Toprak Razgatlıoğlu'ndan İtalya'da muhteşem zafer

Toprak Razgatlıoğlu'ndan İtalya'da muhteşem zafer

Portekiz'de Cancelo şoku

Portekiz'de Cancelo şoku

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler