GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
15°
Sisli
DOLAR 8.23
EURO 9.7
ALTIN 504.81
BİST 1.153
z

Bursa'da Acemler Kavşağı için ihaleye çıkılıyor

18 Ocak 2020 Cumartesi, 13:26

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Acemler Kavşağı ihalesinin mart ayına kadar yapılacağını belirterek, "5,5 kilometrede 750 milyon liraya mal olacak. Emek Şehir Hastanesi hattının da ihalesi kısa sürede yapılarak inşaat başlayacak" dedi.

Haberi Paylaş
Bursa'da Acemler Kavşağı için ihaleye çıkılıyor

AK Parti Bursa İl Başkanlığının Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği 2019 yatırım değerlendirme toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ulaşım projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

31 Mart seçimlerinin üzerinden bir yıl geçmeden Acemler Kavşağı'nın ihalesini yapacaklarını anlatan Başkan Aktaş, "DOSAB'ın çevre yoluna bağlanması, Emek Şehir Hastanesi metro hattının detay projelerini bakanlığa teslim ettik. Ulaştırma Bakanlığı tarafından ihalesi yapılacak 5,5 kilometrede 750 milyon liralık bir çalışma. Terminale giden T2 hattının da feshini gerçekleştirdik. İnşallah çok yakın zamanda marttaki toplantıya kadar ihalesi yapılmış yer teslimi yapılmış olacak" dedi.

'BÜYÜK ÖLÇEKLİ KENTSEL DÖNÜŞÜM'

Kentsel dönüşüm konusunda ciddi manada ses getirecek büyük ölçekli bir çalışma yaptıklarını kaydeden Aktaş, "Osmangazi ve Yıldırım ile ilçe belediyelerimizin kendi imkanlarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptıkları çalışmalar var. Bu manada ses getirecek büyük ölçekli kentsel dönüşüm için çalışma yapıyoruz. Detaylı bilgilendireceğiz. Bu manadaki hedeflerimizi ifade etmiştim. Farklı kurumlarla protokoller yapıldı. 2020 yılı içerisinde bunun da start alması bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi" diye konuştu.

'HANLAR BÖLGESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI'

Turizmi önemsediklerini de kaydeden Başkan Aktaş, "Bu manada adımlar atıyoruz. 13-14 hanın içinde olduğu hanlar bölgesi ve etrafının boşaltılması ile Kozahan revizyonu, Ertuğrul Meydan kafe bölgesinde meydan oluşturulması, Haşimişcan'a inen sokakların revizyonu, otopark temini için çalışıyoruz. Hazırladığımız projeyi Bakanımıza arz edip istişare etmiştik. Çarşamba günü bakanımızla beraberdim. Para konusuna çok takılma. 'Gerekli çalışmaları yapın. Parayla ilgili fazlası gerekirse de yaparız' dedi. Meclis'te önce koruma amaçlı imar planlarının onaylanması lazım. CHP buna 'hayır' dedi. Bizim acele etmemiz gerekiyordu. Bir an evvel karar almamız gerekiyordu. Biz konunun acil bir şekilde halledilmesi için yaptık. Kızılay binası başta kendi imkanlarımızla kamulaştırma sürecini bir haftaya tamamlarız. Bu bir süreç. Oradaki yıkım ve değişimleri 2020 yılı içinde olacağını göreceksiniz. Hisar bölgesinde Osmangazi Belediyesi'nin yaptığı çalışmalar, Mevlevihane, Zindankapı, Tophane, yanıbaşındaki bey sarayı konusuyla ilgili çalışmalar hızlıca devam ediyor. 2020 yılı içinde çalışmaları, sürecin ilerlemesiyle alakalı paylaşımlar yapacağız. Keles'in kırsal mahallesinde de çalışma var. Yenişehir merkezde de Pazar yeri çalışması var. Mart sonu nisan başında bunları detaylı olarak paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa'da kan ve kök hücre bağış kampanyası

Bursa'da kan ve kök hücre bağış kampanyası

'Ekonomiye güven artıyor!'

'Ekonomiye güven artıyor!'

Bulgaristan günlük rekor kırdı

Bulgaristan günlük rekor kırdı

Bursa'da Cumhuriyet coşkusu konserle başladı

Bursa'da Cumhuriyet coşkusu konserle başladı

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler