GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
19.31°
Açık
DOLAR 8.29
EURO 10.12
ALTIN 490.58
BİST 1.447

Bursa'da anaokulunda 'Sıfır atık' projesi

16 Ocak 2020 Perşembe, 15:57

Bursa'da Vardar Anaokulu gelecek nesillere daha temiz ve kaynakların israf edilmediği bir gelecek bırakmak için çalışmalarına Odak Noktası Ekiplerini kurup, ekiplerin sıfır atık konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nilüfer Belediyesi işbirliğinde düzenlenen eğitimlerden geçirdi.

Haberi Paylaş
Bursa'da anaokulunda 'Sıfır atık' projesi

Proje ile ilgili alınan eğitimlerden elde ettiği bilgileri öğretmenleri, öğrencileri ve personeline aktararak Sıfır Atık konusunda bilinçlendi ve bu bilgilerin davranışa dönüşmesi için öğrencilerine rol model oldu.

Vardar Anaokulu her öğretmenini, her öğrencisini ve her personelini "Sıfır Atık Gönüllüsü" ilan ederek rozetler bastırdı ve çocukların ilk öğretmenleri olan velilerinin de katkılarıyla bir yılda topladığı atıklarla 8 ağacın kesilmesini önledi.

3819 kw enerji tasarrufu sağlanırken 106 kg sera gazının salınımı önlendi. 6 varil petrol, 93 kg cam hammaddesi, 85 kg metal hammaddesi tasarruf edilirken 18 kg biyodizel üretilmesi sağlandı.

Bu çerçevede 15.01.2020 Çarşamba günü Vardar Anaokulu Çok Amaçlı Salonunda Nilüfer İlçe Mili Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ, Şube Müdürleri Selahattin ERDOĞMUŞ ve Seyfettin MAYUK, Hayırsever Vardar Ailesini temsilen Hilmiye VARDAR ve Safiye MALCIOĞLU, Okul Müdürleri, Çok sayıda Veli ve öğrencilerin katılımı ile anaokulu öğrencilerinin gözünden "Sıfır Atık" programı yapıldı.

Programın ardından sabah grubu velilerinin katkıları ile hazırlanan "Sıfır Atık" sergisi açılışı yapılarak sergi gezildi.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İbrahim Erkal vefatının 4. yılında anılıyor

İbrahim Erkal vefatının 4. yılında anılıyor

Mustafa Er’in sözleşmesi 20 gün sonra sona eriyor

Mustafa Er’in sözleşmesi 20 gün sonra sona eriyor

Sanayi sektörü ekonomiye hayat veriyor

Sanayi sektörü ekonomiye hayat veriyor

Bana evlilik sözleşmesi imzalattı

Bana evlilik sözleşmesi imzalattı

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler