GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Hafif Kar Yağışlı
DOLAR 7.39
EURO 8.94
ALTIN 437.75
BİST 1.467
z

Bursa'da büyük metal mitinginin yeri belli oldu

13 Ocak 2020 Pazartesi, 17:58

Türk Metal Sendikası ile işveren temsilcisi MESS arasında yürütülen toplu sözleşme sürecinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine işçiler eylemlerine hız vermişti. 19 Ocak'ta Bursa'da yapılacak büyük mitingin yeri de belli oldu.

Haberi Paylaş
Bursa'da büyük metal mitinginin yeri belli oldu

Türkiye'nin en büyük işçi sendikalarından olan Türk-İş'e bağlı Türk Metal, 19 Ocak tarihinde Bursa'da yapılacak mitingin hazırlıklarını sürdürüyor.

19 OCAK'TAKİ BÜYÜK METAL MİTİNGİ HASTANE ALANI'NDA

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ın da katılması beklenmen mitingin Nilüfer FSM Bulvarı üzerindeki 'Hastane Alanı'nda yapılacağı öğrenildi.

Metal iş kolunda işveren temsilcisi MESS ile Türk Metal Sendikası arasında son olarak 10 Ocak'ta gerçekleşen görüşmede patronlar ücret artışı teklifini yüzde 6,05'ten yüzde 8'e çekmiş, teklifi yeterli bulmayan Türk Metal Sendikası, eylemleri artırma kararı almıştı.

Bursa'da bu anlamda Türk Metal'in örgütlü olduğu fabrikalarda vardiya birleşimlerinde işçiler toplu olarak bilgilendiriliyor.

Sendikanın vardiya birleşimlerinde okunan açıklaması söyle:

'EYLEMLER ARTARAK DEVAM EDECEK'

"Artık MESS sürecinde, kritik döneme giriyoruz. 7 Ekim'de başlayan görüşmelerde, arabulucu sürecini geride bıraktık. Arabulucunun bakanlığa ilettiği rapor taraflara gönderilecek. Raporun tebliğ edilmesiyle birlikte ikinci tur görüşmeler başlayacak. Ama asıl başlayacak olan, bizim mücadelemiz olacak. Her hal ve şartta sürdürdüğümüz emek mücadelesini, şimdi çok daha güçlü, çok daha bir ve beraber vereceğiz. Hatırlayın, 10 dakikayla başlamıştık, 15'e çıktık. Şimdi 20 dakikaya çıkıyoruz. İş, 20 dakika duracak. Makinalar 20 dakika susacak."

19 Ocak'ta Bursa'da yapılacak mitingde taleplerin güçlü bir şekilde dile getirileceği vurgulanan açıklama şöyle devam ediyor:

"Şimdi bizi görmezden geliyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, biz öyle bir eylem yapacağız ki; sağır sultan bile bizi duyacak, herkes bizi görecek. Yer gök Türk Metal diye inleyecek. O eylemde, haklı taleplerimiz bir kez daha dile gelecek. Genel Başkanımızın liderliğinde Bursa'da bulaşacağız. 19 Ocak'ta Bursa'daki büyük mitingde tek bilek tek yürek olacağız. Genel Başkanımız orada, bundan sonra ne olacağını ve izleyeceğimiz yolu anlatacak, bize hedefi gösterecek."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Türkiye’den KKTC’ye aşı gönderildi

Türkiye’den KKTC’ye aşı gönderildi

Metrobüste tekmeli yumruklu kavga kamerada

Metrobüste tekmeli yumruklu kavga kamerada

DİSK Başkanı Çerkezoğlu'ndan asgari ücret talebi

DİSK Başkanı Çerkezoğlu'ndan asgari ücret talebi

Süper Kupa maçında saha kenarı karıştı!

Süper Kupa maçında saha kenarı karıştı!

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler