GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-1°
Sisli
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST
z

Bursa'da CHP'li başkan adayından dikkat çekici öneri

10 Aralık 2019 Salı, 12:32

Kongre sürecine giren CHP Bursa'da tüm gözler en büyük ilçe Osmangazi'de... CHP Osmangazi'de yarışın en güçlü adaylarından Cengiz Çelikten, "Seçimler ayrışmanın değil, birleşmenin başlangıcı olacaktır" dedi. Çelikten, diğer adaylara yaptığı "sandıkta birleşme" çağrısının yanıtsız kalmasına üzüldüğünü belirterek, "Bana düşen görevi yaptığım için vicdanım rahat" diye konuştu.

Haberi Paylaş
Bursa'da CHP'li başkan adayından dikkat çekici öneri

Kongre öncesi çalışmalarına devam eden CHP Osmangazi İlçe Başkan Adayı Cengiz Çelikten, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Delege seçimlerinin parti içi yenilenme ve parti içi demokrasinin başlangıç noktası olduğunu kaydeden Çelikten, "Unutulmamalıdır ki bugün ayrı ayrı listelerde yarışıp delege olan arkadaşlar 2 yıl sonra yapılacak seçimlerde aynı listelerde buluşabilirler. Bu seçimleri ayrışmanın başlangıcı değil, birleşmenin başlangıcı olarak görmeliyiz" dedi.

Siyasetin bir uzlaşma sanatı olduğunu belirten Çelikten, uzlaşının ancak belli başarılara ulaşma için belli ilkeler üzerinden olabileceğini söyledi. Bu çerçevede CHP Osmangazi İlçe Başkan Adaylarına bir çağrıda bulunan Çelikten, şunları kaydetti:

"Mevcut başkan hariç, tüm CHP Osmangazi aday arkadaşlarıma bir çağrıda bulunarak, hatta bu çağrımı birkaç kez yinelemiş olduğumu bilmenizi isterim, bir yer kiralayıp en demokratik olan, inandığımız sandığımızı koyarak, delege arkadaşlarımızı davet ederek, aday olarak mevcut sistemin karşısında kimi görmek istiyorlarsa ona oy vereceklerdir. En çok oyu alan arkadaşımız aday olacaktır, bizler de bu çerçevede kendi içimizde çoķlu bir yarış değil, birleşerek, güçlenerek değişimé katkı sunacaktık. Ama ne yazık ki bu önerime hiçbir aday arkadaşımız cevap vermedi. Henry Ford'un dediği gibi; bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemektir, birlikte çalışmak başarıdır. Felsefesiyle, kendi adıma bana düşen görevi yaptığım için vicdanım rahat."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Yine kar geliyor!

Yine kar geliyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan BTSO’nun konuğu oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan BTSO’nun konuğu oldu

Antalyaspor 6 eksikle hazırlanıyor!

Antalyaspor 6 eksikle hazırlanıyor!

Bursa'da 'fil' hastası yaşlı kadın yıkılan merdivenler yüzünde evde hapis kaldı

Bursa'da 'fil' hastası yaşlı kadın yıkılan merdivenler yüzünde evde hapis kaldı

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler