GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
19.02°
Az Bulutlu
DOLAR 15.56
EURO 16.23
ALTIN 901.00
BİST 2.419

Bursa'da çocuklar Umut Parkı ile buluştu

28 Ocak 2022 Cuma , 09:53

SosyalBen Vakfı ve Umut Parkı kurucusu Ece Çiftçi Cemer Kent Ekipmanları’nın desteği ile dördüncü Umut Parkı açılışını 19 Ocak tarihinde Bursa Gürsu İlçesi Kazıklı İlkokulu'nda gerçekleştirerek çocukların yüzünü güldürdü.

Haberi Paylaş
Bursa'da çocuklar Umut Parkı ile buluştu
Ece Çiftçi doğum gününde İyilik Paylaş Platformu üzerinden başlattığı kampanya sayesinde Umut Parkı’nın ilki Mart ayında Şanlıurfa’da açıldı.  Ece Çiftçi'nin sosyal medya özelinde başlatmış olduğu kampanyaya destek olan Cemer Kent Ekipmanları başta Kars Umut Parkı olmak üzere 2023 sonuna kadar açılacak tüm Umut Parkları için ana sponsor oldu. Cemer Kent Ekipmanları’nın sponsorluğu  kapsamında Umut Parkı’nın ikincisi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemine uygun olarak Kars’ın Digor ilçesinde yer alan Hisarönü İlkokulu’nda, üçüncüsü Gaziantep’in Islahiye ilçesinde yer alan Kozdere İlkokulu’nda öğrencileri ile buluşan Umut Parkı’nın dördüncüsü 19 Ocak tarihinde Bursa Gürsu İlçesi Kazıklı İlkokulu'nda açıldı.  

Açılışa, Gürsu Belediye Başkanı  Mustafa Işık, Gürsu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Bektaş, Şükrü Şenkaya Anadolu Lisesi Müdürü Yeşim Ömeroğlu Ünlü, Nevale Fırın’dan Ayşe Aktaş, BUİKAD Başkan Yardımcısı  Seyda Örçün Şençayır,  Serhan Şençayır, Tofaş Pazarlama ve İletişim Menajeri Efe Şekerci, Harun Dağlıoğlu ve  Cansu Yılmaz Sarıbal katıldı.
 
“Hayallerime Dünya İnandı”                      

Hayali çocuklara sosyal fayda sağlamak ve çocukların yeteneklerini keşfetmeleri için onlara yol göstermek olan seri sosyal girişimci ve SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, Kasım 2020’den beri çocukların oyun oynama haklarına erişimini kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ece Çiftçi, “Hayallerime dünya inandı” diyerek çocukların hayatlarında fark yaratmak için faaliyetlerine devam ederken, birbirinden güçlü kurumlarla işbirliği yaparak sağlanan faydayı sürdürebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Çocukların oyun oynama hakkının yeme, içme ve barınma gibi temel ihtiyaçlar arasında görülmesi gerektiğine inanan SosyalBen Vakfı kurucusu Ece Çiftçi bu inançla çıktığı yolda amacının oyun parkı olmayan okullara Umut Parkları kurmak ve bu parkları Türkiye geneline yaymaktı. Sosyal medyanın iyiliği yayma gücüne inanarak doğum gününde  başlattığı bu proje dalga dalga büyüdü…
 
Ece Çitfçi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şunu biliyoruz ki oyun çocukların fiziksel, sosyal, bilişsel ve duygusal gelişiminin vazgeçilmez bir unsuru aynı zamanda temel bir çocuk hakkı ancak maalesef dünyadaki pek çok çocuk gelişimlerini destekleyecek güvenli oyun alanları ve oyuncaklara sahip değil. Umut Parkı girişimiyle, oyun oynamanın her çocuğun en temel hakkı olduğu bilerek, tüm çocuklar en temel haklarından biri olan oyun oynama hakkına erişebilsin diye Cemer Kent Ekipmanları ile 2023 yılına kadar çocukların hayal güçlerine, arkadaşlıklarına ve geleceğe dair planlarına ortak olmayı hedefliyoruz” dedi.
 
Cemer Kent Ekipmanları Genel Müdür Yardımcısı Aziz Burak Eroğlu açıklamasında, Umut Parkı Projesi’nin geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu, gelişim çağındaki çocukların eşit haklara sahip olduğunu ve bu hakkın tüm çocuklara ulaşmasının kendi sorumluluklarında olduğunu belirtti. Oyun oynamak her çocuğun hakkı mottosuyla yola çıkan Ece Çiftçi’ye destek olmaktan dolayı duydukları mutluluğun altını çizerken, “Oyun grupları alana kurulurken çocukların umutla, heyecanla bekleyişlerine tanık oldukça bir kez daha her şey için değer diyorum. Bu güzel çocukların mutluluğuna ortak olabilmek ve hayatlarına dokunmak bizler için çok değerli“ dedi.
 


Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Küme düşen Altay'ın genç yıldızı Galatasaray radarında

Küme düşen Altay'ın genç yıldızı Galatasaray radarında

Alkollü sürücünün polise sorduğu soru pes dedirtti

Alkollü sürücünün polise sorduğu soru pes dedirtti

'Psikolojim bozuldu' diyerek kontak kapattı

'Psikolojim bozuldu' diyerek kontak kapattı

Bursa Kent Konseyi'nden geleneksel kına gecesi

Bursa Kent Konseyi'nden geleneksel kına gecesi


Çok Okunan Haberler


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler