GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
12°
Açık
DOLAR 7.97
EURO 9.45
ALTIN 462.08
BİST $19.247
z

Bursa’da COVİD-19’lu öğrenci ve öğretmen sayısı artıyor

20 Ekim 2020 Salı, 17:19

Yüz yüze eğitimin genişlemesiyle birlikte Bursa’da çok sayıda öğrenci ve öğretmene COVİD-19 pozitif tanısı konulduğunu belirten Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, yüzlerce öğrencinin karantina koşullarında yüz yüze eğitimden uzaklaşmaya mecbur bırakıldığını söyledi.

Haberi Paylaş
Bursa’da COVİD-19’lu öğrenci ve öğretmen sayısı artıyor

Bursa’daki vaka artışları son haftalarda gündemdeki yerini korurken, korona virüsten öğretmen ve öğrenciler de etkilenmeye başladı. Yıldırım’da sadece bir okulda 5 öğretmenin COVİD-19 testinin pozitif çıkması ve bazı sınıfların da karantinaya alınması Eğitim-İş Bursa Şubesini harekete geçirdi.

Şube Başkanı Özkan Rona, okullardaki COVİD-19 tanılarına dikkat çekerek, Bursa'da çok sayıda öğrenciye, 20'den fazla öğretmene hastalık bulaştığını ve yüzlerce öğrencinin karantina koşullarında yüz yüze eğitimden uzaklaşmaya mecbur bırakıldığını söyledi.

YILDIRIM'DA BİR OKULDA 5 ÖĞRETMEN POZİTİF

Yalnızca Yıldırım'da bir okulda 5 öğretmenin pozitif çıktığına dikkat çeken Rona, “Yeterli düzeyde önlem alınmadan , ihtiyacı karşılayacak kadar yardımcı hizmeti göreve başlatılmadan, okullara mesafe ve hijyen koşullarını yerine getirecek önlemlerin alabilmesi için yeterli mali destek vermeden başlatılan yüz yüze eğitimin, toplumun genel sağlığını tehdit etmekten başka bir sonuç doğurması beklenemez. Aslolan yüz yüze eğitimi başlatmak değil, sürekliliğini sağlayabilmektir.” dedi.

Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Bulaşı oranı bu hızla artarsa, yüz yüze eğitimin kağıt üzerinde devam ettiği ancak tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin evde karantinada olduğu bir manzara kaçınılmazdır. Öğretmenlerin, öğrencilerin ve toplumun sağlığını korumak için acilen ; tüm öğretmenler ve öğrenciler testten geçirilerek pozitif vakalar ayrılmalı, yüz yüze eğitim güvenli koşullarda devam etmelidir. Okulların yardımcı hizmetli ve dezenfektan ihtiyaçları karşılanmalıdır. Kantin, servis, pansiyon gibi bulaşı riskinin yüksek olduğu yerler için ilave önlemler alınmalıdır. Yaşam hakkı eğitim hakkından daha öncelikli bir haktır. Öğretmenin, öğrencinin ve toplumun yaşam hakkı korunmalıdır.”

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Vekilin test sonucu belli oldu... Salon hemen boşaltılıp dezenfekte edildi

Vekilin test sonucu belli oldu... Salon hemen boşaltılıp dezenfekte edildi

İşte Bursaspor’un 11'i

İşte Bursaspor’un 11'i

Gemlik Belediyesini korona vurdu

Gemlik Belediyesini korona vurdu

Emekli öğretmenlere duygusal ziyaret

Emekli öğretmenlere duygusal ziyaret

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler