GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-1°
Açık
DOLAR 7.89
EURO 9.35
ALTIN 466.1
BİST $18.388
z

Bursa'da e-ticaret zirvesi

25 Ocak 2020 Cumartesi, 13:10

Tüm Etkin Sanayici İş Adamları ve İş Kadınları Federasyonu Bursa'da e-ticaret zirvesi düzenlendi.

Haberi Paylaş
Bursa'da e-ticaret zirvesi

Tüm Etkin Sanayici İş Adamları ve İş Kadınları Federasyonu (TESİAD) Bursa'da e-ticaret zirvesi düzenledi.

FOTOĞRAFLARLA E-TİCARET ZİRVESİ

Trendyol Group iş birliğiyle Bursa Teknik Üniversitesi'nde yapılan zirvenin açılış konuşmasını TESİAD Kurucu Genel Başkanı Muhammed İlyas Bozkurt yaptı.

Bozkurt, sanayi devriminden sonra en önemli dönüm noktalarından birinin de e-ticaret olduğunu dile getirdi. Dijital dönüşüm süreçlerinde mevcut meslek alanlarının yüzde 47'sinin geçerliliğini yitireceğini ifade eden Başkan Bozkurt ancak bunun birkaç katı da yeni mesleklerin oluşacağını söyledi. Bu sebeple geleceği doğru okumak gerektiğini vurgulayan Bozkurt, e-ticaret alanındaki fırsatlara değindi.

Dünyada e-ticaretin perakende satışların yüzde 12'sine ulaştığına ancak Türkiye'de bu oranın %5'lerde kaldığına dikkati çeken TESİAD Genel Başkanı sosyal medya kullanımında dünya ortalamasının önünde olan Türkiye'nin bu alanda önemli fırsatları olduğunu dile getirdi.

Bu fırsatların ülkemiz adına katma değere dönüştürülebilmesi için TESİAD olarak ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade eden Bozkurt, bu tarz zirvelerin daha çok yapılması gerektiğini ve işadamlarının dijital dönüşüme odaklanması gerektiğini söyledi.

Yoğun bir ilgi ile takip edilen Zirve'de Trendyol Group Marketplace ve İş Geliştirme Direktörü Burcu Yaşar, AliExpress Global İş Geliştirme Lideri Yaman Alpata , İdeasoft Satış Direktörü Zekeriya Ateş, Ayensoft Satış Direktörü Berkant Karagözler ve Sefamerve CEO'su Mehmet Metin Okur sunumlarını gerçekleştirirken, e-ticaret alanında hizmet veren farklı firmaların temsilcilerinin de katılımıyla panel oturumları düzenlendi.

Muhasebe ve faturalandırma süreçlerinden, depolama lojistik ve kargo süreçlerine; e-ticaret siteleri, yazılım altyapısı, entegrasyon sistemlerinden, pazarlama stratejileri ve uluslararası satış platformlarına kadar e-ticaretin tüm bileşenleri konusunda bilgilendirici sunumların yapıldığı Zirve'de dijital dönüşüm süreçleri noktasında önemli bir katkı sağlamış oldu.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


En hızlı Elantra için son düzlük

En hızlı Elantra için son düzlük

Passat elektrikli araç kurbanı olacak

Passat elektrikli araç kurbanı olacak

Özür dilemek için otomobilinden indi, canından oldu

Özür dilemek için otomobilinden indi, canından oldu

MasterChef kaptanlık oyununu kim kazandı?

MasterChef kaptanlık oyununu kim kazandı?

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler