GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
33.02°
Açık
DOLAR 8.44
EURO 10.07
ALTIN 492.35
BİST 1.393

Bursa'da gündem su faturaları

24 Temmuz 2020 Cuma , 15:29

Bursa'da yüksek gelen su faturaları nedeniyle vatandaşlar büyük tepki göstermiş, Büyükşehir Belediyesi de 1 Temmuz 2020-31 Ağustos 2020 arasında yapılacak tahakkuklarda kademeli fatura miktarının 12 metreküpten 24 metreküpe çıkarılmasına, yapılmış tahakkuk limitlerinin ise 24 metreküpe göre düzeltilmesine karar vermişti. Kararın 18 Temmuz'da yüksek gelen su faturaları nedeniyle vatandaşlarla birlikte yaptıkları 'Fatura Mitingini'nin hemen ardından alındığını hatırlatan CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, "Bursalı vatandaşlarımızın menfaati için mücadeleye devam ediyoruz" dedi.

Haberi Paylaş
Bursa'da gündem su faturaları

Yılmaz'ın açıklaması şöyle:


"CHP Nilüfer İlçe Örgütü olarak geçtiğimiz hafta sonu, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin abonelerine gönderdiği yüksek su faturaları nedeniyle yapmış olduğumuz "fatura mitingi" vatandaşlarımızdan büyük destek aldı.

Halen yankıları devam eden tepki mitingimiz hem yerel hem de Ulusal basında geniş yer buldu.

Öyle ki, açıklamamız haftasını doldurmadan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gelen tepkilerin önüne geçmek üzere 23.07.2020 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediye Meclisine bir önerge sunuldu. Bu önerge tüm partilerin desteğiyle oy birliğiyle geçti.

Buna göre; "1 Temmuz 2020-31 Ağustos 2020 arasında yapılacak tahakkuklarda kademeli fatura miktarının 12 metreküpten 24 metreküpe çıkarılmasına, yapılmış tahakkuk limitlerinin 24 metreküpe göre düzeltilmesine " karar verildi.

Verilen bu kararda örgütlü mücadelenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Vatandaşlarımızın lehine alınan bu kararda katkısı bulunan tüm siyasi partileri kutluyoruz. Ancak halen geçmiş faturalarla ilgili soru işaretlerimiz varlığını korumaktadır.

Örneğin yapılmış Tahakkuk limitlerinin 24 m3'e göre düzeltilip faturalara nasıl yansıtılacağı açıklanmamıştır. Yine madem faturalandırılan geçmiş dönem kullanımları neden 3,17-TL'den değil zamlı olarak 3,80-TL'den faturalandırılıyor. Bu konuyu takip etmeye dün olduğu gibi bugünde devam edeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine Saygıylarımızla sunarız. "

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa'da ahşap paletçilerden 100 bin fidan

Bursa'da ahşap paletçilerden 100 bin fidan

Lübnan'da orman yangını

Lübnan'da orman yangını

Bakan Varank dünyanın en büyük gemisine ilk kaynağı yaptı

Bakan Varank dünyanın en büyük gemisine ilk kaynağı yaptı

Milas'ta bir köy daha alevlere teslim oldu

Milas'ta bir köy daha alevlere teslim oldu

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler