GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
10°
Açık
DOLAR 7.97
EURO 9.46
ALTIN 487.38
BİST 1.191

Bursa'da sağlığa yeniden planlama

14 Ekim 2019 Pazartesi, 11:57

Bursa'da sağlık hizmetleri yeniden planlanıyor. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Bursa'daki 3 büyük hastanenin yeni planlamasını açıkladı.

Haberi Paylaş
Bursa'da sağlığa yeniden planlama

Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, merkezdeki Ali Osman Sönmez Çekirge Devlet, Dörtçelik Çocuk ve Yüksek İhtisas hastanelerinin yeni planlamasını Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'a açıkladı.

Buna göre, Bursa'daki yeni sağlık yapılanması şöyle:

'İNŞAATI DEVAM EDEN HASTANE BİN YATAĞA ÇIKIYOR'

"Acemler'de Ali Osman Sönmez Çekirge Devlet Hastanesi inşaatına 950 yataklı başlamıştık, ihalesi yeniden yapılırken bazı revizyonlarla bin yatağa çıkıyoruz. Yoğun bakım da 250-300 yatağa yükselecek. Bu hastanemizde kanser tedavisine yönelik Onkoloji Tanı Merkezi yanı sıra kardiyovasküler cerrahide standart üstüne çıkacağız."

'NİLÜFER'E KADIN DOĞUM HASTANESİ'

"Nilüfer'deki Dörtçelik Çocuk Hastanesi yanında arsamız var. Burada, Çocuk Hastanesi yanına bir de Kadın-Doğum Hastanesi planladık."

'YÜKSEK İHTİSAS GENİŞLEYECEK'

"Kentin doğusundaki Yüksek İhtisas Hastanesi'nin çok önemli görevleri var. Hem bölgesindeki 1.5 milyon nüfusa, hem doğudaki ilçeler ve illerden gelenlere sağlık hizmeti verecek. Ayrıca kardiyovasküler cerrahi sorumluluğu var. Yüksek İhtisas Hastanesi'ni genişleteceğiz. Bunun için de önündeki Diş Hastanesi'ni kaldıracağız. Oraya kampus girişi yapacağız. Arkasındaki otoparkları genişletip sıkıntıyı gidereceğiz. Yüksek İhtisas'ı rolüne uygun hale getireceğiz."

'DİŞ HASTANESİ SİTELER'E'

"Göğüs Hastanesi depreme dayanıksız olduğu için boşalttık. Yıkıp Bursa Diş Hastanesi'ni orada yapmayı planlıyoruz. İlçeler dahil herkes Araştırma Hastanesi olan Yüksek İhtisas'a geliyor. Orası şu an tam bir kaos, rahatlatmamız lazım. Bunun için önce her ilçe kendi hastasını tedavi edecek. Herkesin merkeze gelmesi gerekmeyecek."

'BURSA DEVLET'E DAHİLİYE GÖREVİ'

"Bursa Devlet Hastanesi taşınmasaydı bile depreme dayanıklı olmadığı için yıkılacaktı. Şimdi biz burada tarihi taş binayı koruyup diğerlerini yıkacağız ve 250-300 yataklı yeni bir hastane yapacağız. Bursa Devlet Hastanesi genelde dahiliye hizmetleri olarak göz, kulak-burun-boğaz, obezite ve basit cerrahi müdahaleler için planlandı."

'KÜÇÜKBALIKLI'YA YENİ HASTANE'

"Trafiğin de yoğun olduğu İstanbul Caddesi ya da Küçükbalıklı bölgesindeyse cerrahi ağılıklı yeni bir hastane planladık."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Cezayir Devlet Başkanı Tebboune karantinaya alındı

Cezayir Devlet Başkanı Tebboune karantinaya alındı

Başakşehir’in sağ bek sorunu

Başakşehir’in sağ bek sorunu

Faruk Çelik'ten Macron'a sert çıkış!

Faruk Çelik'ten Macron'a sert çıkış!

Doğa yürüyüşünde kaybolan turisti jandarma buldu

Doğa yürüyüşünde kaybolan turisti jandarma buldu

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler