GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
8.02°
Açık
DOLAR 8.83
EURO 10.32
ALTIN 497.4
BİST 1.392

Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın 'Gazeteciler ve Basın Bayramı' mesajı

24 Temmuz 2021 Cumartesi , 10:53

Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Gazeteciler ve Basın Bayramı" kapsamında bir mesaj yayımladı.

Haberi Paylaş
Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın 'Gazeteciler ve Basın Bayramı' mesajı

Vali  Canbolat'ın mesajı şöyle:


"24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması ile demokrasi ve özgürlük yolunda atılan önemli bir adımla 24 Temmuz günü haber alma özgürlüğünün dönüm noktası olarak kutlanmaktadır.

“24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nda,  basının ve basın mensuplarının; demokrasimizin yerleşip güçlenmesinde, toplumsal gelişme ve bilinçlenmesinde ne kadar önemli katkılar sağladığını hatırlıyoruz.

Biliyoruz ki basın mensupları, halkın bilgi ve haber alma hakkının sağlanmasında, temel hak ve özgürlüklerin korunmasında, halkın taleplerinin, düşüncelerinin yetkili makamlara doğru ve tarafsız iletilmesinde, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde önemli bir görev üstlenirler.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” sözüyle basının önemini ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu en güzel şekilde ifade etmektedir.

Basınımız, özellikle covid-19 pandemisi ile mücadele sürecinde pandemi süreci ile ilgili halkımızı haberdar ederek, koronavirüs konusunda bilinçlendirerek pandemi ile etkili mücadele etmemizde oldukça önemli bir rol üstlenmiş ve her zaman sahada görevlerine devam etmişlerdir.

Basınımız vasıtasıyla koronavirüs tedbirlerini bir kez daha hatırlatıyor; vatandaşlarımızı, koronavirüs tedbirlerine; doğru maske kullanımına, sosyal mesafeye, el hijyenine riayet etmeye devam etmelerini tavsiye ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; gerek Bursa’mızın tanıtılmasında, büyümesinde, gelişmesinde, gerekse de ülkemizin ve şehrimizin menfaatlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden, kişisel hak ve özgürlüklere ve toplumsal değerlere saygılı, objektif bakış açısı ile son derece önemli bir görev üstlenen tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa'da polis ile alkollü sürücü arasında ilginç anlar

Bursa'da polis ile alkollü sürücü arasında ilginç anlar

Tekne ile kaçarken yakalanan FETÖ’cülerden 4’ü tutuklandı

Tekne ile kaçarken yakalanan FETÖ’cülerden 4’ü tutuklandı

Bariyer otomobile ok gibi saplandı

Bariyer otomobile ok gibi saplandı

Karantina ihlali yapan genç kızın ailesine para cezası

Karantina ihlali yapan genç kızın ailesine para cezası

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler