GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Az Bulutlu
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST
z

BUSİAD'dan büyüme değerlendirmesi

30 Kasım 2020 Pazartesi, 10:59

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, 2020 üçüncü çeyreği için açıklanan büyüme rakamlarının aşırı iyimserlik yaratmaması gerektiğini ifade ederek, “İkinci çeyrekte düştüğümüz çukurdan, çıkış görünmüş gibi. Ancak büyümeyi finansın sırtlaması, daha çok dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor” dedi.

Haberi Paylaş
BUSİAD'dan büyüme değerlendirmesi

BUSİAD Başkanı Türkay, şunları ifade etti:

İkinci çeyrekte yüzde 9.9 olan daralmanın ardından üçüncü çeyrekte yüzde 6.7’lik bir büyüme gerçekten mutluluk veriyor. Ancak finans sektörünün yüzde 41.1, sanayinin yüzde 8 büyümesi, bu büyümenin biraz şartların getirdiği bir durum olduğunu da gözler önüne seriyor. Beklentimiz eksi olmayan bir büyüme rakamı. Pandemi gelecek yıl etkisini azaltır ve çarklar gerektiği gibi dönerse, bir de buna söylenen reformlar eşlik ederse, gerçek büyümeyi tekrar hayata geçirmemizin önünde hiçbir engel olmaz. Üretimle gelecek bir büyüme kuşku yok ki cari açığı da ortadan kaldırmaya, döviz ihtiyacını azaltmaya ve istihdama da dönük olacaktır. Bir sanayici ve iş insanları olarak, üretimin önünde engellerin azaltılması sağlanırsa iş organizasyonunu yapacak deneyime sahibiz.”

Türkay, salgında gelinen noktanın ekonomi konuşmayı zora soktuğunu da hatırlatarak, “Elbette öncelik sağlıkta. Maske, mesafe ve hijyene azami dikkat etmezsek, üretim çarklarını da döndürmek zor olacak” dedi.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


170 kilo kıyılmış tütün ele geçirildi

170 kilo kıyılmış tütün ele geçirildi

Doğum için gün sayıyor

Doğum için gün sayıyor

Bursa'da korona virüsü 1 dakikada öldüren burun spreyi geliştirildi

Bursa'da korona virüsü 1 dakikada öldüren burun spreyi geliştirildi

Sedef Avcı çağrıda bulundu

Sedef Avcı çağrıda bulundu

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler