GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
Sisli
DOLAR 8.09
EURO 9.58
ALTIN 496.44
BİST 1.144

BUÜ Eğitim Fakültesi'nde akreditasyon süreci sorunsuz ilerliyor

18 Eylül 2020 Cuma, 11:00

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Eğitim Fakültesi'nin Öğretmenlik Eğitim Programları ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) ile birlikte sürdürdüğü akreditasyon süreci tüm hızıyla ilerliyor.

Haberi Paylaş
BUÜ Eğitim Fakültesi'nde akreditasyon süreci sorunsuz ilerliyor

BUÜ Eğitim Fakültesi'nde başlatılan akreditasyon çalışmalarına katı sağlamak amacıyla, EPDAD akreditasyon süreci ve süreç içerisinde yapılacak olan koordinasyon çalışmaları geniş bir toplantıda ele alındı. Fakültede görev yapan bölüm ve anabilim dalı başkanları ile fakülte akreditasyon kurulu üyelerini bilgilendirildiği toplantıya BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Salih Çepni, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Funda Coşkun, fakülte yöneticileri, bölüm başkanları, EPDAD yöneticileri ve akademisyenler katıldı.

Uğur Mumcu Salonu'nda gerçekleştirilen programda konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, yürütülen çalışmanın üniversiteye, akademisyenlere ve öğrencilere önemli katkılar sağlayacağına inandığını vurguladı. Dekan Prof. Dr. Salih Çepni de EPDAD akreditasyonu çerçevesinde eğitim sürecinin güncelleneceğini ve farklı bakış açılarının yakalanabileceğini belirtti.

EPDAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cemil Öztürk tarafından akreditasyon süreci, pandemi döneminde akreditasyon süreci ve YÖK'ün Eğitim Fakültesi öğretim programlarının yetki devrinin akreditasyon sürecine yansımaları gibi güncel konular hakkında katılımcılar bilgilendirildi. EPDAD Müdürü Uzman Şafak Oğuz ise akreditasyon sürecinde EPDAD Ofisi ve fakülte koordinasyonu hakkında katılımcılara açıklamalarda bulundu. Program soru cevap bölümü ile son buldu.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Cavit Çağlar arazi bağışından vazgeçti

Cavit Çağlar arazi bağışından vazgeçti

O terörist böyle vuruldu!

O terörist böyle vuruldu!

Mesaj gündem yarattı!

Mesaj gündem yarattı!

Boş arazide cesedi bulundu

Boş arazide cesedi bulundu

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler