GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
14°
Açık
DOLAR 8.09
EURO 9.56
ALTIN 494.73
BİST 1.144

CHP'de tartışma yaratacak fotoğraf

10 Ekim 2019 Perşembe, 10:16

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, yaklaşan kongre süreci öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşmede Bursa milletvekillerinden sadece 3'ünün yer alması dikkat çekti. Bursa heyetinin Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde bir de sürpriz isim vardı.

Haberi Paylaş
CHP'de tartışma yaratacak fotoğraf

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, 8 Ekim 2019 Salı günü Başkent Ankara'da temaslarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'nin Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'yla görüşen Akkuş'a 5 Bursa Milletvekilinden sadece 3'ü eşlik etti.

3 MİLLETVEKİLİ VARDI

CHP lideri ile görüşmeye Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ile milletvekilleri Erkan Aydın ve Yüksel Özkan katılırken, Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ve milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu yer almadı.

SÜRPRİZ İSİM

Görüşmede bir de sürpriz isim vardı. Akkuş'un kızı Sılacan Akkuş Dağdeviren de görüşmede babasına eşlik etti.

İktisat eğitimi aldığı Hacettepe Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışan ve doktora yapan Sılacan Akkuş Dağdeviren ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yeni çıkan ekonomi kitapları üzerine sohbet ettiği belirtildi.

Genel merkezdeki görüşmenin ardından Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'a açıklamalarda bulunan Hüseyin Akkuş, şunları söyledi:

'GENEL BAŞKANIMIZ BAŞBAKAN OLACAK'

"Sayın Genel Başkanımızı çok neşeli gördük. Yüzüne iktidar olacağına inanmışlığın neşesi yansımıştı. CHP ilk seçimde iktidara gelince doğal olarak bu sistem de bitecek ve Genel Başkanımız Başbakan olacak."

'TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ KONUŞTUK'

"Türkiye'yi ve geleceğini konuştuk. Sayın Kılıçdaroğlu bir gün önce de askerimizin, evlatlarımızın Suriye'de kırılmamaları için CHP Grubu'nun tezkereye evet diyeceğini açıklamıştı. Bunu görüşme sırasında da tekrarladı."

MİLLETVEKİLLERİ ÇALIŞMALARINI AKTARDI

"Genel Başkan Yardımcımız ve Bursa Milletvekilimiz Orhan Sarıbal tarım ve çiftçi sorunları konusunda bilgilendirme yaptı. Milletvekilimiz Erkan Aydın eczacılar ve doktorlarla ilgili sorunları aktardı. Yine milletvekilimiz Yüksel Özkan CHP Balkan Masası olarak yaptıkları çalışmaları anlattı."

'ESAD'LA GÖRÜŞÜLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR'

"Tarım ve çiftçi mağduriyetleri konusunda çok duyarlı. Her konuşmasında bu konuyu gündeme getiriyor. Doktorlar ve eczacılar konusunda da çok ilgili davrandı. Bununla birlikte, doktorlar ve eczacıların sorunlarını önemsemenin yanında hastalara dikkat çekti ve mağdur hastalara dokunmamız gerektiğini söyledi. Göçmen konusunu da gündeme getirmişti. Bir yandan Balkanlar'a elimizi uzatırken, buradaki ailelerle sürecin doğru yönetilmesini istedi. Gündemde Suriye konusu var. Genel Başkanımızın bu konuya yaklaşımı belli. Sorunun çözülebilmesi için Esad'la görüşülmesi gerektiğini söylüyor. Bizimle görüşmesinde de buna değindi."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Teröristlerden hain saldırı!

Teröristlerden hain saldırı!

Minik Bursasporlunun gözyaşları

Minik Bursasporlunun gözyaşları

Ah Burak ah!

Ah Burak ah!

Hatay'da korkutan patlama

Hatay'da korkutan patlama

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler