GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
15.02°
Kapalı
DOLAR 13.69
EURO 15.48
ALTIN 784.78
BİST 1.911

Doğanbey TOKİ’de 'yönetim' isyanı!

20 Ekim 2021 Çarşamba , 15:43

Bursa'da yapımından itibaren tartışmalara konu olan Doğanbey TOKİ konutları, bu kez kat maliklerinin yaşadığı mağduriyetle gündemde. Kat malikleri, yönetim tarafından kendilerinden toplanan paraların nasıl ve nereye harcandığı konusunda hesap verilmediğini söylüyor. En can alıcı nokta ise yönetim tarafından kat maliklerinden para toplanmasına rağmen Bursagaz'a ödeme yapılmadığı için gazı kesilen Doğanbey TOKİ sakinlerinin havaların soğuduğu bu günlerde yaşadığı mağduriyet. Doğanbey TOKİ sakinleri bugün Bursa Adliyesi önünde yaşadıkları mağduriyeti dile getirdikten sonra yönetim hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haberi Paylaş
Doğanbey TOKİ’de 'yönetim' isyanı!
Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Doğanbey TOKİ konutlarında ikamet eden vatandaşlar, uzun süredir yaşadıklarını belirttikleri mağduriyetten dolayı adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.Doğanbey TOKİ sakini Nezahat Sarılı, kat maklikleri olarak aidatlarını ve faturaları düzenli ödemelerine rağmen yönetimin ilgili kurumlara ödeme yapmamasından dolayı 1 milyondan fazla borçlu göründüklerini  söyledi.

Sarılı, Şöyle devam etti:

“YILLARDIR MAĞDURUZ”

"Biz Bursa Doğanbey TOKİ’lerde oturuyoruz. Yer sahipleriyiz, yılladır mağdur edildik. Şimdi de yönetim tarafından mağdur ediliyoruz. Yönetim, aidatlarımızı ödememize rağmen yapılması gereken ödemeleri yapmamış. 1 milyondan fazla borcumuz var. Israrla hesap vermiyor. Beni bu yöneticilikten kimse atamaz diyor. Bu durumu öğrendiğimizde istifasını istedik, reddediyor. Doğalgazlarımız mühürlü. Elemanların SGK’ları ödenmemiş. Vergi ve su paraları ödenmemiş. Çok mağduruz. Bu durumda herkes  bize yardımcı olsun. Sesimizi duysunlar. Yönetici tek hesap kullanıyor ödemelerimize hakim.

 

Doğanbey sakini Ergün Türker, ise "Bizler yüksek miktarda faturaların faizlerini ödüyoruz." diyerek yönetimin kendilerinden topladığı paralarla ödemeleri zamanında yapmamasının ceremesini de çektiklerini söyledi.

Türkey, Şöyle devam etti:


"Geniş bir araştırma yapıp mal alımı yapıp yapmadığını göremiyoruz. Borçlarımızla ilgili devletin sağladığı yapılandırma haklarından yararlanmamış. Çalışan personellerin kıdem tazminatlarını peşin olarak vermiş.  Bunlar hukuğa dayalı değil. Bu ödemeler geciktikçe kat maliklerinin cebinden yüksek miktarda doğalgaz, su, faiz ödemeleri yapıyoruz.

“ÇİFT İMZA YERİNE TEK İMZAYLA İŞLEM YAPILIYOR”

Biz düzenli ödeyen kişileriz, faiz ödemeleri yapmaları içimizi acıtıyor. Kat maliklerinin bir kısmı duyarsız bu konuya. Bir kısım yöneticinin yanında. Çift imza uygulanması gereken işlemler tek imza ile yapılıyor. Kanunsuz iş yapılıyor, önleyemiyoruz. Savcılığa dilekçe verdik. Biz yardım talep ediyoruz. Ücreti ödediğimiz halde bizlerden para talep ediliyor. Doğalgaz paraları kat maliklerine bölünmesiyle herkes kendine düşen parayı da ayrı yatırıyor. Bunu ortak bütçeye aktarıp burada başka yerlere harcadım diyerek savunuyor. Aidat ve doğalgaz ayrı yatıyor. Gününde doğalgaz ödemeleri yapılmıyor. Resmi kurumlara da ödeme yapılmıyor. Kendisine mesai gösteriyor ve müdür atamış kendini. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını istiyoruz."

Doğanbey TOKİ sakinleri Bursa Adliyesi önündeki basın açıklamasının ardından yönetim hakkında suç duyurusunda bulundu.
 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Teoman Duralı hayatını kaybetti

Teoman Duralı hayatını kaybetti

TBMM'de Bütçe Maratonu başladı

TBMM'de Bütçe Maratonu başladı

Belarus'tan İngiltere ve AB’ye yaptırım

Belarus'tan İngiltere ve AB’ye yaptırım

Hurdaya dönen araçta iki kişi hayatını kaybetti

Hurdaya dönen araçta iki kişi hayatını kaybetti

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler