GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-7°
Sisli
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST
z

Doğru Parti Bursa'da teşkilatlandı

29 Ağustos 2020 Cumartesi, 16:16

Genel Başkanlığını Rıfat Serdaroğlu'nun yaptığı Doğru Parti kuruldu ve Bursa'da basın ile bir araya geldi.

Haberi Paylaş
Doğru Parti Bursa'da teşkilatlandı

Anayasanın ilk altı maddesi ile ihtilafı olmayan, Atatürk İlke ve Devrimlerini benimsemiş çalışkan dürüst insanları çatısı altında toplamayı hedeflediklerini belirten Doğru Parti, siyaset hayatına adımını attı.

Toplam 104 kurucu üyesi olan Doğru Parti'nin Bursalı 13 kurucusu basın toplantısında Bursa basınının karşısına çıktı.

"7 YILLIK BİR EMEK VAR"

Doğru Parti Bursa İl Başkanı Ahmet Tolga Kornoşor, partinin kuruluş amacını şu sözlerle anlattı:

"Doğru Parti'nin bu sürece gelmesinde 7 yıllık bir emek var. Fikri alt yapısı 7 yıl önce genel başkanımız Rıfat Serdaroğlu başkanımızın "Serdarca" yazılarıyla başlayıp, toplum nezdinde itibar görmesi, ilgi görmesiyle devam etmiştir. 2 yıl kadar önce bu oluşum 'Çoban Ateşi Platformu' diye bir siyasi yapılandırmaya dönüşmüş ve Türkiye genelinde çalışmalara başlamıştır. 2 yıl içerinde 'Çoban Ateşi Platformu' artık partileşme kararı almış ve Türkiye'nin 72 ilinde il başkanları belli olup bir çocuğunun ilçe teşkilatları dahil kurulmuştur ve 'Çoban Ateşi Hareketi' 25 Ağustos 2020 tarihinden itibaren Doğru Parti adı altında örgütlenmiş bir siyasi parti olarak Türk halkının karşısına çıkmıştır. Doğru Parti'nin kuruluş ilkesi ve amaçları ise Anayasa'nın ilk 6. Maddesi ile ihtilafı olmayan çalışkan dürüst Atatürk ilke ve devrimleri benimsemiş insanları bir araya getirmeyi hedefliyor. Herkese insan gözüyle bakıp, etnik kimlik din, mezhep ayırt etmeden Türk halkını kucaklamayı hedef etmektedir. Çalışmalarımız sıradan bir siyasi bir parti gibi değil, teknik stratejik sıra dışı bir siyaset olarak devam edecektir. Siyasetin kısır çekişmelerinden kısır laf atışmalarından kendimizi ayrı tutmayı hedefliyoruz."

"BURSA'NIN TÜM İLÇELERİNİ GEZDİK YİNE GEZECEĞİZ"

Bursa ile ilgili planlarını da aktaran Kornoşor, "Bursa'da yaklaşık 1.5 yıldır bütün ilçeleri dolaştık. Hadi partiyi kurunda üye olalım diyenler vardı. Biz Salı günü partimizin kuruluş dilekçesini verdik. Çarşamba günü bu hazırlıklar için çalışmalarımızı yaptık. Pazartesi itibaren Bursa'nın tüm ilçelerini yeniden dolaşıp 31 Ekim'e kadar tüm Bursa'da il ve ilçe teşkilatlarımızı tamlamayı hedefliyoruz. Ama inanın tabanda büyük bir ilgi var. Biz tavandan lider odaklı bir parti değiliz. Tabandan üyelerin kurduğu ve üyelerin yöneteceği partiyiz." diye konuştu.

Doğru Parti Kurucu Üyeleri (Bursa)
Ahmet Tolga Kornoşor, Ahmet Celal Gül, Mehmet Seza Kornoşor, İlhan Çelenk, Ali Kaya Turhan, Sönmez Azak, Sedat Şenermen, Emirhan Bala, Sertaç Cihan, Koray Sır, Neşe Cihan, Murat Yüce, Mustafa Dönmez

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Sivas'ta deprem

Sivas'ta deprem

Geri dönüşüm fabrikasında yangın

Geri dönüşüm fabrikasında yangın

Karı koca evlerinin girişinde öldürüldü

Karı koca evlerinin girişinde öldürüldü

Dışişleri'nden BM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi açıklaması

Dışişleri'nden BM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi açıklaması

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler