GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Az Bulutlu
DOLAR 7.77
EURO 9.45
ALTIN 457.49
BİST $19.393
z

enBursa.com 3 yaşında...Kent dinamiklerinden kutlama mesajları

29 Ekim 2020 Perşembe, 13:19

Bugün 29 Ekim 2020. Bugün en büyük bayram. enBursa.com , Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünün kutlandığı bu anlamlı günde 3 yaşına girdi.  Bursa ve Türkiye basınının çatı kuruluşları, gazeteci örgütleri başta olmak üzere kent dinamikleri, çifte heyecan yaşayan enBursa.com ailesini kutlama mesajları ile yalnız bırakmadı.

Haberi Paylaş
enBursa.com 3 yaşında...Kent dinamiklerinden kutlama mesajları

Yayın hayatına 29 Ekim 2017 tarihinde başlayan Bursa’nın yeni nesil dijital medyası enBursa.com, dolu dolu 3 yılı geride bırakırken Bursa kent dinamikleri de kutlama mesajları ile enBursa ailesini onure etti.

TÜRKİYE GAZETECİLER KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI NURİ KOLAYLI

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, yayın hayatına 29 Ekim 2017 tarihinde başlayan ve 3. yılını dolduran enBursa.com’a kutlama mesajı gönderdi.

Kolaylı mesajında, haberciliğin gereği olan “doğruluk, objektiflik ve tarafsızlık” ilkelerinden ödün vermeden yayın yapan enBursa.com’un, dijital haberciliğe yeni bir soluk getirdiğini ifade etti. TGK ve BGC Başkanı Nuri Kolaylı mesajını şöyle tamamladı:

“Yazılı basın döneminde mesleğe başlayan ve yaşanan dönüşüm sürecinde dijital medyaya geçiş yapan meslektaşlarım, enBursa.com’u 3. yılına başarıyla taşıdılar. Sahadaki muhabirinden, editör ve yönetim kadrosuna kadar tüm çalışanları tebrik ediyor, habercilik ilkelerinden ayrılmadan nice yıllara ulaşmalarını diliyorum.”

ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ BURSA ŞUBE BAŞKANI RABİA DENİZ

“Gazeteciler güvencesiz çalışma, ekonomik ve sosyal baskılarla karşı karşıyayken düşünce özgürlüğünde ise kapkaranlık bir dönemi yaşıyor. İçinde bulunduğumuz bu tarihi sürecin notlarını gazetecilik mesleğini, halkın gerçekleri öğrenme hakkı için sürdüren meslektaşlarımız tutuyor. Gelinen süreçte kapatılan gazetecilik kurumları, haberleri nedeniyle cezaevine gönderilen basın emekçileri, ifade özgürlüklerini kullandığı için işlerinden atılan gazeteciler bir yanda, tam anlamıyla tekelleşmiş ve tek sesleşmiş bir medya ile karşı karşıyayız. Tehdit, baskı ve hukuki yaptırımlara karşı savaşımını sürdüren gazetecilerin sayısı da varlığı daralan kurumlarda giderek azalmakta. Son yıllarda pek çok gazetenin önce büroları kapanmış, ardından da basılı hayatlarına son verilmiştir. Çağdaş Gazeteciler Derneği yönetimi ve üyeleri olarak bizler, gazeteciliğe veya gazetecilere yönelik tehditlere karşı sistemli bir mücadelenin yürütülmesini kurtuluş olarak görüyor, ifade özgürlüğünün çalışma hak ve özgürlüğünden geçtiğini savunuyoruz. Bütün bu şartlar altında habercilik yapmaya devam eden, her şeye rağmen mesleki ilkelerinden ödün vermeyen, halkın haber alma hakkını her şeyin önünde tutan meslektaşlarımızla umutlanıyoruz. Böyle bir ortamda yayın hayatını sürdüren, sürdürebilen kurumlara olan ihtiyaç daha da artmaktadır. Yaşanan tüm gelişmeleri kamu adına izleme, haberleştirme ve toplumun tüm kesimleriyle özgürce ve bağımsız bir şekilde paylaşmanız dileğiyle... EnBursa’nın kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kuruluşundan bu güne emeği geçen yönetici ve çalışanlarına nice başarılar diliyorum."

TÜRKİYE İNTERNET GAZETECİLERİ FEDERASYONU VE BURSA İNTERNET GAZETECİLERİ DERNEĞİ BAŞKANI MESUT DEMİR

"Medya, toplum ile yöneticiler arasında bir köprüdür. Vatandaşın sorunlarını yöneticilere aktarırken, yöneticilerin yaptığı hizmet ve duyuruları da vatandaşa ileten, kamusal bir görev üstlenmiştir. Türkiye’de haberi internet medyasından okuma oranı yüzde 92’lere çıkmıştır. Bursa’da da haberi internet medyasından okuma oranı yüzde 95’lere ulaşmıştır. Bursa’da internet gazeteciliğinin öncü kuruluşlarından EnBursa’nın kuruluşunun üçüncü yılını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."

BURSA BAROSU BAŞKANI AV. GÜRKAN ALTUN

"İletişim çağında yaşıyoruz. Günlük olaylardan internet sayesinde anında haberdar oluyoruz. Ancak sosyal medya platformlarında yayılan haberlerin güvenilirliği konusunda hep kaygı yaşıyoruz. Bu durumda bir haberin doğruluğunu ancak “gerçek gazeteciler”in çalıştığı gazeteler ve internet haber sitelerinden sağlayabiliyoruz. Bu doğrultuda üçüncü yayın yılını tamamlayan enbursa.com haber sitesinin yeni yaşını kutluyor, değişen iletişim çağının gerekleriyle birlikte geleneksel araştırmacı gazetecilikte de öncü olmasını diliyorum."


 

BURSA TABİP ODASI BAŞKANI ALPASLAN TÜRKKAN

"Doğru bilgiye erişimin öneminin daha iyi anlaşıldığı günümüzde, Bursa'da kısa sürede önemli bir noktaya gelen EnBursa'nın 3. yılını kutluyorum. Özgür basının yanında durmaya, halkın doğru bilgiye ulaşması için desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz."

BURSA ECZACI ODASI BAŞKANI OKAN ŞAHİN

"Kurumunuzun ücüncü kuruluş yıldönümünü şahsım ve Bursa Eczacı Odası adına içtenlikle kutlar, haber alma özgürlüğüne ve toplumu bilinçlendirme çabalarına verdiğiniz katkılardan dolayı size ve çalışanlarınıza başarılar dilerim. Özgürce ve sağlıkla nice güzel yıllarda görüşmek üzere."

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBE BAŞKANI FİKRİ DÜŞÜNCELİ

"Yeni nesil yayıncılık şiarıyla çıktığınız yolculuğun 3.yılında yeni aşınızı kutluyoruz. Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutladığımız böyle bir günde kuruluş felsefesinin hedefleri doğrultusunda çalışmalarınızın süreceğine inancımızla tekrar 3. Yaşınızı kutlar, başarılarınızın devamını dileriz."

DOĞADER GENEL SEKRETERİ SEDAT GÜLER

"Çevre hakkı mücadelesinde suyu, toprağı ve havası için mücadele edenlerin sesini haberleri ile kamuoyuna duyuran enBursa.com ailesinin 3. kuruluş yıldönümünü kuluyoruz. Daha yeşil, havası ve suyu temiz, daha yaşanılabilir bir Bursa ve Türkiye için verilen çevre mücadelesinde özgür basının da önemli bir yeri olduğuna inanıyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz."

BURSA VETERİNER HEKİMLER ODASI GENEL SEKRETERİ MELİKE BAYSAL

"Bursa’nın özgür kalemlerinin yuvası , halkın haber alma hakkını gözeterek yayın yaptığına her zaman şahit olduğumuz enBursa.com’un ilkeli haberciliğini ve  3.yaşını kutluyoruz. Bursa Veteriner Hekimleri Odası’nın yaptığı tüm açıklamalara da duyarlılık gösteren  enBursa’ya bunun için teşekkür ediyor, nice yıllar diliyoruz."

TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİLERİ ODASI GÜNEY MARMARA ŞUBE BAŞKANI ENGİN ER

"Akademik odaların sesini haberleri ile kamuoyuna duyuran, doğru ve tarafsız habercilik anlayışı ile Bursa basınına yeni bir soluk getiren enBursa.com'un 3. kuruluş yıldönümünü kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim."

ENBURSA.COM 3 YAŞINDA...BURSA SİYASETİNDEN KUTLAMA MESAJLARI....HABERE GİT

 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İngiltere'de Covid-19'a bağlı can kaybı 60 bini aştı

İngiltere'de Covid-19'a bağlı can kaybı 60 bini aştı

Bakan Soylu, engelli çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi

Bakan Soylu, engelli çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi

ABD'den yaptırım kararı

ABD'den yaptırım kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler