GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
13°
Parçalı Bulutlu
DOLAR 8.35
EURO 9.67
ALTIN 504.34
BİST 1.112
z

enBursa'ya yıkım! Yargıdan ikinci 'dur' kararı

23 Eylül 2020 Çarşamba, 15:01

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com/Ergünkent İnşaat ofislerine yönelik yıkım kararıyla ilgili olarak yargıdan yeni bir karar geldi. Bursa 3. İdare Mahkemesi, ikinci kez yürütmenin durdurulması kararı verdi.

Haberi Paylaş
enBursa'ya yıkım! Yargıdan ikinci 'dur' kararı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com ve Ergünkent İnşaat'ın Nilüfer Konak Mahallesindeki ofisi için aldığı yıkım kararına karşı yargıdan yeni bir karar geldi.

Büyükşehir Belediyesi Encümeninin yıkım kararına karşı 3 Eylül 2020 tarihinde "yürütmenin durdurulması" kararı alan Bursa 3. İdare Mahkemesi, 11 Eylül 2020 tarihinde de aynı yönde karar verdi.

Bursa 3. İdare Mahkemesi'nin, davalı Büyükşehir Belediyesi'nin savunmasını yapmasından sonra verdiği ikinci karar şöyle:

'TELAFİSİ İMKANSIZ ZARAR'

"Dava konusu işlemin yıkıma ilişkin olması karşısında davanın durumu ve uyuşmazlığın hukuki niteliği dikkate alındığında, yıkım işleminin uygulanmakla etkisi tükenecek idari işlemlerden olduğu ve uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararların da oluşacağı sonucuna varıldığından, davacı tarafın yürütmenin durdurulması isteminin ara kararı cevabı gelinceye veya ara kararına cevap verme süresi geçinceye ve bu hususta yeniden bir karar verilinceye kadar, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 27/2. maddesi hükmü uyarınca, teminat aranmaksının kabulüne..."

Ara kararı süresinin 10 gün olduğu hatırlatılan kararda, ara kararı gereğinin yerine getirilmesinin yasal zorunluluk olduğu da vurgulandı.

Bursa 3. İdare Mahkemesi, ilk kararı 3 Eylül'de almış ve Büyükşehir Belediyesi'nden yıkım kararına gerekçe gösterilen belge ve bilgileri talep etmişti.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İşte depremin ürkütücü sesi!

İşte depremin ürkütücü sesi!

Bakan Koca'dan korkutan açıklama

Bakan Koca'dan korkutan açıklama

Çağlar Şahin Akbaba Bursaspor'u unutamıyor

Çağlar Şahin Akbaba Bursaspor'u unutamıyor

İbrahim Kalın koronavirüse yakalandı

İbrahim Kalın koronavirüse yakalandı

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler