GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
14°
Hafif Yağmur
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST
z

Ertuğrul Yalçınbayır anılarını yazıyor!

15 Şubat 2020 Cumartesi, 13:06

Bursa siyasetinin tanınmış isimlerinden eski Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, sosyal medya hesabından dikkat çekici paylaşımlarda bulundu. Anılarını yazdığını belirten Yalçınbayır,

Haberi Paylaş
Ertuğrul Yalçınbayır anılarını yazıyor!

Bursa siyaset dünyasının önde gelen isimlerinden Av. Ertuğrul Yalçınbayır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile anılarını yazmakta olduğunu bildirdi.

Anıları yazarken adeta bir zaman tüneline girdiğini belirten Yalçınbayır, "Defterleri açıyorum. Sayfaları çeviriyorum. Google amca bazı hususları kayda almış. Defterdekilerle Google kayıtlarını ve sonuçlarını karşılaştırıyorum. Bugünkü konu; temiz siyaset. Siyasette usul, edep, nezaket. Nerede ahlak? Hayatta, siyasette, evde, işte? Sözler güzel. Eylemler nerede? Güzel sözleri eylemle yaşatalım, yüceltelim." ifadelerini kullandı.

Yalçınbayır, bir başka paylaşımında da "hesap vermenin" önemine değindi:

"Geldik, gördük, göreceğiz ve gideceğiz. Bir yolculuğun içindeyiz ... Bu yolculukta neler yaptık, nelerle karşılaştık. Zorlukları, dar geçitleri, kolaylıkları yaşadık. Belli görevlerde bulunduk, görevlerin getirdiği hak ve yetkileri, özgürlüğü kullandık. Özgürlüklerin nimetlerinden yararlandık. Görevlerin zorluğunu, zorunluluğunu gördük. Bir yolculuğun içindeyiz. Bu yolculukta karşılaştığımız aktörler ve faktörler ... Yaşadıklarımızı dil ile söylemek kolay. Ancak yazı ile konuşmak ve yazmak zor. Yaşam artıları ve eksileri ile bir bütün. Bu bütünsellik içinde yerimiz ne, hesabımız ne? Eserler önümüze serilecek ve hesap vereceğiz. Yaşananlar boşuna değil, herkese bir ibret ve geleceğe emanet. Yazılanlar, anlatılanlar bir yaşam serüveninin anlatmaktan ibaret. Niyetimiz halis ve net. Yapabilirsek bu da bir hizmet. Yaşadığımız kişilerin insanlık onuruna saygı görevi öncelikle bize ve size emanet."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Akhisarspor 9 maç sonra hayata döndü

Akhisarspor 9 maç sonra hayata döndü

Mesut Özil'den Amine Gülşe'yi duygulandıran bağış

Mesut Özil'den Amine Gülşe'yi duygulandıran bağış

Şerefine korona! Uludağ'daki partilere büyük tepki

Şerefine korona! Uludağ'daki partilere büyük tepki

Selena Gomez'in set halleri

Selena Gomez'in set halleri

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler