GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
22°
Açık
DOLAR 7.97
EURO 9.46
ALTIN 487.38
BİST 1.191

'EYT'de orta yol bulunacak'

05 Ekim 2019 Cumartesi, 00:31

Emeklilikte yaşa takılanlar konusu Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit programında ele alındı. Programa katılan gazeteciler EYT konusunda bir orta yol bulanacağı görüşünde birleşti.

Haberi Paylaş
'EYT'de orta yol bulunacak'

Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit programında gazeteciler Latif Şimşek, Cem Küçük ve Süleyman Özışık, EYT konusundaki son gelişmeleri ele aldı.

Latif Şimşek:

Çalışma yapılıyor. Nasıl bir çözüm çıkar bilemiyoruz. Ana herhalde bir orta yol bulunacak gibi görünüyor.

Süleyman Özışık:

3 ayrı formül üzerinde duruluyor. Vedat Bey bu konularda çok tecrübeli. EYT Derneğiyle irtibat halinde, öneri alıyor, öneri sunuyor.Belki bu haliyle geçmez ama, 45, 48 ve 55 yaşa varıncaya kadar 3 ayrı öneri sunuluyor. Bu işin tatlı bir şekilde sona ereceğine inanıyorum ama bir şerhim var. Derneğin başındaki hanımefendi... Ben, EYT'lilerin haklarını çok savundum. Bir kaç yazı da yazdım. Vedat Bey görevlendirildiğinde 'Hayırlı olsun' dedim, aradım, 'Sİz bizim aleyhimize çok yazdınız' dedi. 'Yanlışınız var, öyle bir şey yok' dedim. 'Yok siz devleti yönetmeye çalışıyorsunuz' falan diye. Aptal bir adam değilim, ne yazdığımı bilirim, ne konuştuğumu da bilirim. Videosu var dedi, bana gönderdi, ben diyorum ki 'Devlet istese öder' demişim, o farklı anlamış. Bir tek orada bir şerhim var. O hanımefendinin biraz bu konuda esnek olması ve dinlemesi lazım. Baskıcı olmaması lazım. Vedat Bey gibi hakikaten bu işe çok canhıraş bir şekilde girişen birisi. Cumhurbaşkanı da hazır bu noktaya gelmişken. Cumhurbaşkanı bu konuda sertti, seçim kaybetme pahasına çok sertti. Ilımlı bir şey olursa, EYT'liler bir yerde bir geri adım atarsa hükümet bir adım ileri atarsa bu iş tatlılıkla çözülür.

Latif Şimşek:

Biraz sert gidiyor EYT'liler de Keskin sirke küpüne zarar. Bence biraz daha mülayim olmalılar. Biz konuyu gündeme getirdiğimiz halde sosyal medyada bana bile ipe sapa gelmez mesajlar geliyor. İşte birşeyler yapılmaya çalışılıyor. Biraz sabır ve hoşgörü...

Cem Küçük:

EYT ile ilgili ben bir şey söylemeyeceğim. Söyleyeceğimi söyledim. Artık Vedat Bey'in çalışmasını hükümet nasıl değerlendirirse öyle olacaktır o iş.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Ağaç kesme kavgasında silahlar konuştu

Ağaç kesme kavgasında silahlar konuştu

En acı kaza...Oğlunu ezdi!

En acı kaza...Oğlunu ezdi!

Bingöl'de korkutan deprem

Bingöl'de korkutan deprem

Uçuruma yuvarlanan araçtan yürüyerek çıktılar

Uçuruma yuvarlanan araçtan yürüyerek çıktılar

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler