GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
33.02°
Açık
DOLAR 8.44
EURO 10.07
ALTIN 492.35
BİST 1.393

'EYT lideri Özüpak'ı ve EYT'lileri unutmuyoruz!'

19 Kasım 2019 Salı , 19:17

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT'lilere İskandinav ülkelerini örnek göstermesini eleştirdi. EYT lideri Gönül Boran Özüpak ve EYT'lileri unutmayacaklarını söyleyen Yalım, "'35 milyon misafirimize 35 milyar dolar para harcadık.' diyorsunuz, sadece 5 milyar dolar EYT'li vatandaşlarımıza gerekli harcamayı yapmıyorsunuz." dedi.

Haberi Paylaş
'EYT lideri Özüpak'ı ve EYT'lileri unutmuyoruz!'

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, şunları söyledi:

"... Bu ülkede, 874 bin kişi emekli olduktan sonra hâlâ bin TL'nin altında emekli maaşı alıyor. Gelin intibak yasasıyla alakalı da gerekenleri yapalım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hiçbir emeklinin asgarî ücretten, 2.020 TL'den aşağı emekli maaşı olmasın diyoruz.

İskandinav ülkelerinin battığından filan bahsetti Sayın Cumhurbaşkanı, İskandinav ülkelerinin battığı filan yok. 67 bin, 68 bin, 50 bin dolar senelik millî gelirleri var.

Yani sonuçta, bakın, İskandinav ülkelerindeki bir vatandaşın millî geliri 75 ila 45, İskandinav ülkelerinin en düşüğü 39 bin dolarken ülkemizdeki millî gelirimiz maalesef kişi başı 9 bin dolar. Ben aynı o ülkedeki millî gelire sahip vatandaşlar gibi kendi ülkemizdeki vatandaşlarımızın da keşke 60-70 bin dolar geliri olsa diyorum. Onun için, gereken ekonomik seviyenin düzeltilmesi adına üreten bir Türkiye'yi de tekrar geri getirmemiz lazım.

Buradan EYT'nin lideri olan Sayın Gönül Boran'ı ve de EYT'li olan tüm vatandaşlarımızı unutmuyoruz, tüm emekli vatandaşlarımızı unutmuyoruz. Onların haksızlığa uğradıkları bu süreçte EYT'lilerin yanında olduğumuzu özellikle belirtiyorum. '35 milyon misafirimize 35 milyar dolar para harcadık.' diyorsunuz, sadece 5 milyar dolar EYT'li vatandaşlarımıza gerekli harcamayı yapmıyorsunuz."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


15 yaşında baba katili oldu

15 yaşında baba katili oldu

6 yangına 13 uçak, 45 helikopterle müdahale ediliyor

6 yangına 13 uçak, 45 helikopterle müdahale ediliyor

Bursa'da ahşap paletçilerden 100 bin fidan

Bursa'da ahşap paletçilerden 100 bin fidan

Lübnan'da orman yangını

Lübnan'da orman yangını

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler