GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Hafif Yağmur
DOLAR 8.07
EURO 9.68
ALTIN 460.38
BİST 1.408

EYT'lilerden DİSK'e ziyaret!

02 Mart 2021 Salı, 13:43

Aralarında Kocaeli SGM Derneği Başkanı Şengül Yurt’un da bulunduğu EYT’liler, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nu ziyaret ederek sıkıntılarını anlattı.

Haberi Paylaş
EYT'lilerden DİSK'e ziyaret!
Özgür Kocaeli Gazetesi'nde yer alan habere göre Emeklilikte Yaşa Takılanlar, geçtiğimiz aylarda Sosyal Güvenlik Mağdurları Derneği’ni kurdu. EYT SGM Derneği’nin başkanlığını Şengül Yurt yürütüyor. Yakında platform haline gelmeyi hedefleyen EYT’liler, mücadelelerine destek bulmak amacıyla işçi örgütlerini ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Şengül Yurt, Bursa SGM Derneği Başkanı Kemal Gül ve Eskişehir SGM Derneği Başkanı Kadir Arıkoğlu ile yöneticiler bu amaçla önceki gün DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nu ziyaret etti.

ÖRGÜTLENMEK GEREKİYOR

Şengül Yurt ziyarette sosyal güvenlik mağdurlarının sorunlarını ve çözüm yollarını anlattı. EYT, staj, çıraklık, 3.600 göstergesi, genel sigortası, BES, emekli maaşları, asgari ücret ve bunun gibi birçok konuda emeklilerin, emekçilerin mağdur edildiğini belirten Şengül Yurt, bu nedenle örgütlülüğün ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Yurt, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve Sosyal Güvenlik Mağdurları Platformu olarak; Bizleri konuk eden ve değerli fikirlerini çözüme dair deneyimlerini paylaşan ve desteklerini esirgemeyen, başkanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa'da aşı mesaisi

Bursa'da aşı mesaisi

Karadeniz'de deprem

Karadeniz'de deprem

Adanur-Pamuk düğmeye bastı

Adanur-Pamuk düğmeye bastı

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (18 Nisan 2021 Pazar)

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (18 Nisan 2021 Pazar)

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler