GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
15°
Açık
DOLAR 7.83
EURO 9.35
ALTIN 454.7
BİST $17.080
z

Gelecek Partisi'nden EYT açıklaması

11 Temmuz 2020 Cumartesi, 12:24

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Habibe Başer, EYT sorununun mutlaka çözülmesi gerektiğini belirterek, "Bu sorunun bir şekilde çözülmesi lazım" dedi.

Haberi Paylaş
Gelecek Partisi'nden EYT açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Habibe Başer, Raziye Gök Aktaş ve Prof. Dr. Ali Akmaz, Kurucular Kurulu üyesi Antalya-Isparta-Burdur il Koordinatörü Mevlüt Demir ile Antalya'da ziyaretlerde bulundu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve kıdem tazminatının gündemde olduğunu belirten Habibe Başer, iki sorunun da önemine dikkat çekerek sorunu çözmek için elinden geleni yapacaklarını söyledi ve vatandaşın yanında olduklarını vurguladı. Antalya İl Başkanı Beytullah Demir ise Antalya'da ziyaretler ve görüşmeler yapacaklarını anlatarak rapor hazırlayacaklarını ve üst makamlara ileteceklerini aktardı.

'EYT SORUNU ÇÖZÜLMELİ'

EYT'lilerle ilgili açıklama ve çalışma yaptıklarını vurgulayan Habibe Başer, "Mutlaka çözülmesi gerekilen bir problem olduğunu düşünüyoruz. Çok sayıda EYT'li var ve yeni bir konu da değil. Bu sorun yıllardır devam ediyor. Hükümet tarafından hep görmezden gelindi. Bir türlü çözüm getirilmedi. Başka bahaneler üretildi. Ama bunun bir şekilde çözülmesi lazım. EYT'lilerin tek sorunu ya da talebi maaş değil. Bu insanlar çalışmadıkları zaman daha doğrusu yaşlarını bekledikleri zaman çalışamıyorlar. Sigortalı çalışmadıkları zaman sosyal güvencelerden faydalanamıyorlar. Sigortalı çalışırlarsa da emekli olduklarında maaşları düşüyor. Aslında bunlar çok net tespit edillmiş sıkıntılar. Çözümü ile de ilgili mutlaka hamle yapılması lazım. Bizim çözüm önerilerimiz var. Bunun mutlaka çözülmesi gerektiğini ve EYT'lilerin lehine çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.

'VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ'

Kıdem tazminatı sorunu hakkında da açıklama yapan Başer, "Biz devletsek vatandaşların sorunlarını çözmek için burada olmalıyız. Önemli olan bizim için vatandaşın isteklerini, taleplerini yerine getirmek ve onların memnuniyet derecesini yükseltmek. İki sorunla da alakalı parti ekonomi kurmaylarımız açıklama yaptılar. Her türlü durumda EYT'lilerin ve kıdem tazminatı konusunda da vatandaşımızın yanında olacağız" şeklinde konuştu.

'ZİYARET EDECEĞİZ'

Antalya İl Başkanı Beytullah Demir ise kıdem tazminatının işçilerin kazanılmış hakkı olduğuna dikakt çekerek, "Bunun bütçe açığında veya benzeri unsurlarda kullanılmasını tasvip etmiyoruz. İnsanlar asgari ücretle geçiniyor. Biz sonuna kadar onların savunucusu olacağız" dedi. EYT'liler için de aynı desteği göstereceklerini aktaran Demir, "Kanun geriye yürümez ama maalesef bu hükümet zamanında kanun geriye de yürür oldu. Bunları da gördük. Antalya'da bunlarla alakalı topluluklar var. hepsini ziyaret edip gerekli raporlamaları yapıp üst makamlarımıza bilgilendirme yapacağız" açıklamasında bulundu.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Beyaz Saray'dan ayrılma sinyali

Beyaz Saray'dan ayrılma sinyali

Hamside stok başladı

Hamside stok başladı

Özkan: Karacabey’e gönül veren herkes bu takıma destek olmalı

Özkan: Karacabey’e gönül veren herkes bu takıma destek olmalı

Dev kertenkele paniği

Dev kertenkele paniği

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler