GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
33.02°
Az Bulutlu
DOLAR 16.19
EURO 17.35
ALTIN 965.00
BİST 2.439

Genç MÜSİAD Bursa’dan BEBKA’ya ziyaret

19 Ocak 2022 Çarşamba , 14:40

Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdüssamed Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Zeki Durak’ı makamında ziyaret ederek, projeleri, iş birlikleri ile BEBKA desteklerini masaya yatırdı.

Haberi Paylaş
Genç MÜSİAD Bursa’dan BEBKA’ya ziyaret
Ziyarette Genç MÜSİAD Bursa Başkanı Kahraman, BEBKA Genel Sekreteri Durak’a, Genç MÜSİAD’ın faaliyetleri ve yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi.

Genç Ticaret Köprüsü projesi başta olmak üzere gençlerin vizyonunun gelişmesi ve iş hayatına katılımlarının sağlanması noktasında MÜSİAD’ın birçok projeyi hayata geçirdiğini dile getiren Başkan Abdüssamed Kahraman, projelerde paydaşlık yapmayı da çok önemsediklerini söyledi.

Başkan Kahraman şöyle konuştu: “MÜSİAD olarak gençlerimizin piyasa şartlarına hâkim olması ve çağın gerekliliklerine uygun yetişmesi için eğitimler, çeşitli seminerler düzenliyoruz. Bu faaliyetlerimizin en önemlilerinden biri de Genç Ticaret Köprüsü projesi. Bu proje kapsamında uluslararası öğrencilere çeşitli alanlarda eğitim veriyoruz. Eğitimden sonra organize ettiğimiz yarışma ile gençler ülkeleriyle ilgili sunumlar hazırlıyorlar. Bunun yanında öğrencilerin, MÜSİAD üyelerinin işletmelerindeki ihracat bölümlerinde istihdam edilmesini sağlıyoruz. BEBKA ile de iş birliği yaparak ülkemizin ekonomisine ve geleceğimiz olan gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak yeni projeler hayata geçirmek arzusundayız.”

BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Zeki Durak da ziyarette önümüzdeki dönemde bölgelerinde yapılacak projeleri değerlendirdiklerini kaydederek, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın belirlemiş olduğu Genç İstihdam Yılı kapsamında yapılacak faaliyetler hakkında da fikir alışverişinde bulunduk. Genç MÜSİAD'ın önerileri doğrultusunda ortak projeleri de masaya yatırdık. Mevzuatımıza uygun her projenizi desteklemeye hazırız” şeklinde konuştu.
 


Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bir yılda 563 bin kişi ziyaret etti

Bir yılda 563 bin kişi ziyaret etti

Papa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü

Papa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü

Aydemir Akbaş, cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Aydemir Akbaş, cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Bursaspor camiasını kahreden haber!

Bursaspor camiasını kahreden haber!


Çok Okunan Haberler


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler