GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
15.02°
Hafif Yağmur
DOLAR 8.4
EURO 10.18
ALTIN 507.39
BİST 1.461

'Haydi Bursalılar Kadın Gücü Derneği'ne güç olmaya'

15 Ocak 2020 Çarşamba, 16:25

Desteğe ihtiyacı olan çocuklar ve kadınlara yardım için kurulan Bursa Kadın Gücü Derneği, 17 Ocak Cuma günü bütün yardımseverleri aynı çatı altında toplayacak.

Haberi Paylaş
'Haydi Bursalılar Kadın Gücü Derneği'ne güç olmaya'

2016 yılında kurulan Bursa Kadın Gücü Derneği 17 Ocak Cuma günü saat 19:00'da desteğe ihtiyacı olan okullar yararına 'Eğitime katkı' gecesi düzenleyecek.

Bursa Kadın Gücü Derneği Başkanı Nuray Çohan, 'Eğitime katkı' gecesini enbursa.com mikrofonlarına anlattı. Çohan, bir çok meslek dalından kadınların oluşturduğu derneğın Atalay Grup Dilruba Salonu'nda gerçekleşecek etkinliğine tüm Bursalıları davet etti. Geceden elde edilecek gelir derneğin yardım fonuna aktarılacak.

Derneğin kuruluş amacı ve etkinliklerine değinen Çohan, söyle konuştu:

'EĞİTİM PLATFORMUYLA BAŞLADIK'

"Derneğimiz 2016 yılında kuruldu. Üyelerimizin hepsi kadınlardan oluşuyor. Çeşitli meslek ve yaş gruplarından bir çok dostumuzla birlikte derneği kurduk. Derneğimizin amacı dezavantajlı gruplardan oluşan kadınlar ve çocuklar için bir şeyler yapabilmek. İlk amacımız buydu kurulduğunda. Bursa'da yaşıyoruz Bursa'da doyuyoruz ve artık hepimiz Bursalıyız bunu düşünerek Bursa'ya nasıl bir katkımız olabilir diye düşündük. Bizim için eğitim çok önemliydi. İlk önce eğitim projesi oluşturalım dedik ve eğitime katkı platformu adı altında proje geliştirdik. Özellikle dağ köylerinde yaşayan çocukların eğitimlerinde biraz dezavantajlı olduklarını düşünüyoruz. Çünkü ülkemizde eğitim eşitliği olduğuna inanmıyorum. Gerçekten çok büyük uçurumlar var. Hem okullar arasında hem de bölgeler arasında. Ailelerin ekonomik seviyeleri arasında uçurumlar var. Eğitime katkı platformunda ihtiyacı olan köy okulları ve o köylerde yaşayan okullarda okuyan çocukların eğitimlerine nasıl yardım edebiliriz diye düşünerek yola çıktık. Kitap olabilir kırtasiye olabilir. Okullarla iletişime geçiyoruz ve nelere ihtiyaçları varsa öğrencilerin istekleri doğrultusunda olanımızı oluşturup destek oluyoruz."

Çohan, şöyle devam etti:

'HEDEFİMİZ ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU'

"Kitap olabilir, mont ve bot olabilir neye ihtiyacı varsa. Ya da mesela sanat çok önemli çocukların gelişiminde. Bu çocuklar enstrüman çalmak istiyorlar. Biz onlara sazdır gitardır o tarz destekleri de sağlıyoruz. Ya da spor salonları eksikse onları yapıyoruz. Bir köye basketbol sahası oluşturmuştuk. Köydeki ihtiyaç doğrultusunda bunu belirleyip kendi elimizle teslim ediyoruz. Her çocuğa ayrı paket hazırlıyoruz. Bu da çok önemli bence. O paket ona özel oluyor. Bütün ihtiyaçları oluyor o paketin içinde. Her pakete diş fırçası, diş macunu, havlu ve el sabunu koymak istiyoruz. Çünkü hijyen çok önemli. Bunun da bir ders olduğunu ve hayata bakış açısı olduğunu düşünüyorum. Onların mutluluklarıyla mutlu olmak hedefimiz"

'TÜM BURSA'YI DAVET EDİYORUZ'

17 Ocak düzenleyecekleri gecede Kadın Gücü Derneği'nin kendi elleriyle hazırladıkları sürpriz hediyelerin de dağlatacağını belirten Çohan, "Ben buradan seslenmek istiyorum. İş adamları olabilir ,resmi kuruluşlar olabilir. Bu faaliyetleri arttıralım çünkü her zaman veren el alan elden daha üstündür. Zaten dinimizde de paylaşmak emrediliyor. Çorbada tuzumuz olsun istiyoruz. Bunun için 17 Ocak akşamı gecemiz var. Tüm Bursa halkını davet ediyorum" diye konuştu.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa'da polis alkollü sürücüye dakikalarca dil döktü

Bursa'da polis alkollü sürücüye dakikalarca dil döktü

Otoparkta kavga kanlı bitti

Otoparkta kavga kanlı bitti

Sağlık Bakanı Koca randevu alıp aşı yaptırmaya gelenlerin oranını açıkladı

Sağlık Bakanı Koca randevu alıp aşı yaptırmaya gelenlerin oranını açıkladı

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (13 Haziran 2021 Pazar)

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (13 Haziran 2021 Pazar)

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler