GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Hafif Kar Yağışlı
DOLAR 7.39
EURO 8.94
ALTIN 437.75
BİST 1.467
z

'Hem koruyor hem de değerini arttırıyor'

15 Ocak 2020 Çarşamba, 17:59

Bursa'da kurulduğu 2000 yılından beri kompozit kaplama, alüminyum doğrama, cam balkon ve alüminyum korkuluk üzerine inşaat sektörüne hizmet veren Selvi Grup Yönetim Kurulu Başkanı İdris Selvi, enBursa.com'a sektörü değerlendirdi. 2020 ile ilgili beklentilerinin olumlu olduğunu belirten Selvi, cephe kaplama çalışmalarının faydalarına dikkat çekti.

Haberi Paylaş
'Hem koruyor hem de değerini arttırıyor'

Bursa'da, Türkiye'nin farklı illerinde ve yurt dışında birçok projeye imza attıklarını belirten Selvi Grup Yönetim Kurulu Başkanı İdris Selvi ,enBursa.com'a geride kalan 2019 yılını değerlendirdi. İnşaat ve inşaata bağlı sektörler olarak zor bir yılı geride bıraktıklarını belirten Selvi, söyle konuştu:

'2019 ZOR BİR YIL OLARAK GERİDE KALDI'

"2019 bize çok zorluklar yaşattı, sektör olarak yaşattı. Büyük tecrübeler edindik. İşler yapılıyordu, ödemeler bekleniyordu, güven ortamı vardı. Ancak, piyasaların yükselmesi ve doların tavan yapması, inşaat firmalarının zora düşmesi... Çünkü biz inşaat firmalarına bağlı bir firmayız. Onlar iyiyseler eğer biz de iyiyiz. Onların sıkıntıya düşmesi bizi de sıkıntıya düşürdü"

Selvi, 2020'den beklentilerini de şöyle dile getirdi:

'2020 DAHA GÜZEL OLACAK'

"2020 bana göre daha güzel olacak. Daha güvenli, daha potansiyelli, daha kapsamlı işler yapacağımızı düşünüyorum. 2020 planlarımız içerisinde ihracat da yapmayı düşünüyoruz. Ufak ufak yurt dışı, Avrupa, buralara gönderiyoruz ama daha ciddi yatırımlar yapmak istiyoruz yurt dışına. 2019 biraz da bize bunu öğretti açıkcası"

Son yıllarda oldukça ilgi gören cephe kaplama çalışmalarının önemine değinen Selvi, estetik görünümün dışında sağladığı katkıları da söyle özetledi.

CEPHE GİYDİRMENİN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

"Kendi bünyemizde çalışan mimar arkadaşlarımız var. Binada yapılacak iş binanın konumu ve yerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Zaten devlet işlerinin belli bir mimarisi oluyor. Ama özel işlerde AVM veya fabrika gibi işlerde biz gerekli mimari çalışmamızı yapıp örnekleri sunuyoruz. Yine son kararı müşteri veriyor. Hangisi binanın konumuna daha uygunsa biz zaten yönlendirmemizi yapıyoruz, nitekim o da oluyor yani. Binayı bir kere koruyor ve binaya değer katıyor. Binaya ekstra bir yalıtım da katıyor aslında bu. Ses yalıtımı olur, su yalıtımı olur. Bina güvenliğini ve estetiğini arttırıyor. Bir kere biz dış cephede tamamen duvar olayını kaldırıyoruz. Yüzde yüz camla bir bütün haline getiriyoruz."

Selvi, sektörün yetişmiş eleman sıkıntısı var mı sorusunu da şöyle yanıtladı:

'ÇOK FAZLA ELEMAN YETİŞMİYOR'

"Soğuk metal olarak mesleki eğitimler veriliyor. Ancak, altyapıdan eleman yetişiyor mu derseniz çok fazla yetişmiyor. Eskiye nazaran bakarsak 10 kişiden 2'si bugün yetişiyor. Eskiden 10 kişiden 10'u yetişiyordu öyle söyleyebilirim"

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Metrobüste tekmeli yumruklu kavga kamerada

Metrobüste tekmeli yumruklu kavga kamerada

DİSK Başkanı Çerkezoğlu'ndan asgari ücret talebi

DİSK Başkanı Çerkezoğlu'ndan asgari ücret talebi

Süper Kupa maçında saha kenarı karıştı!

Süper Kupa maçında saha kenarı karıştı!

Süper Kupa sahibini buldu!

Süper Kupa sahibini buldu!

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler