GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
18°
Az Bulutlu
DOLAR 7.96
EURO 9.43
ALTIN 489.23
BİST 1.197

'İl başkanıysan boşluk yaratmayacaksın!..'

22 Ocak 2020 Çarşamba, 12:42

AK Parti Bursa İl Başkanlığının geçen hafta sonu düzenlediği 2019 yatırım değerlendirme toplantısına davet edilmeyen enbursa.com Yazarı Cennet Yüzer Cankılıç'tan sert tepki geldi. 30 yıllık gazeteci ve sağ tandanslı bir yazar olduğunu belirten Cankılıç, daha önce AK Parti'de çeşitli görevler aldığını da hatırlatarak, "Ben açık zarflarla ve parayla yazı yazmıyorum. Senin 'unuttuk' deme lüksün yok. Boşluk yaratmayacaksın. İl başkanıysan boşluk yaratmayacaksın" diye konuştu.

Haberi Paylaş
'İl başkanıysan boşluk yaratmayacaksın!..'

Siyasette yeni parti oluşumlarının ele alındığı Siyaseten programında konuşan enbursa.com Yazarı Cennet Yüzer Cankılıç, AK Parti'nin 2002'de merkezde yer alan bir parti olarak kurulduğunu belirterek, "2009-2010'da tam anlamıyla merkezdeydi, ama ondan sonra AK Parti içine kapandı. Son seçimlerde sandıkta milletin verdiği en önemli mesaj, 'sen merkezden kopuyorsun' oldu. Buradan gidenler niye gidiyor acaba? Bugüne kadar gitmiyorlardı niye şimdi gidiyorlar diye sorgulaman lazım. AK Parti teşkilatları Cumhurbaşkanı'nın hızına asla yetişemiyorlar. AK Parti Bursa teşkilatları da dahil olmak üzere maalesef çalışan bir teşkilat değil. Üreterek, hizmet ortaya koyan bir teşkilat değil" dedi.

'İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPMIŞ BİR GAZETECİYİM'

Muhabirlikten gelme bir gazeteci olduğunu hatırlatan Cankılıç, "Ben 2002 yılından bu yana bilfiil hem içinde hem de dışarıdan destekleyicisi olarak çok iyi gözlemliyorum ve ben bunları yazıp konuştuğum zaman sen AK Parti muhalifisin oluyor" diye konuştu.

AK Parti Bursa İl Başkanlığının geçen hafta sonu düzenlediği "2019 yatırım değerlendirme toplantısını" izleyemediğini, çünkü kendisine toplantı daveti gelmediğini kaydeden Cankılıç, "Ben unutuldum ya da bir pres uygulaması var. Herhangi bir davet ya da mail gelmedi, ki İl Başkan Yardımcılığı yapmış bir gazeteciyim" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin kongre süreci içinde olduğunu ve il başkanı üzerinde de çeşitli spekülasyonlar olduğunu belirten Cankılıç, şöyle devam etti:

"Devam edilecek mi, edilmeyecek mi? Bu bütün gazeteciler için bir haberdir. Soruyoruz, yazıyoruz. Yoksa şahsi bir sorunumuz olamaz il başkanlarıyla. Ama seçim süreci de olduğu için köşeye sıkışmış olabilir il başkanı. Çünkü üzerinde çok büyük spekülasyonlar var. Dolayısıyla yatırım değerlendirme toplantısında bakanları, milletvekillerini, belediye başkanlarını, ilçe başkanlarını yanına alması hakikaten bir gövde gösterisidir. Bunun yapılması normal. Tüm illerde yapılıyor.

'PARAYLA HİZMET VEREN AJANS HERKESİ ARAYIP DA...'

Sorun AK Parti milletvekili adayı olarak neden benim davet edilmemem değil. Sorun ben sağ tandanslıyım ve benim çizgim 2002'deki AK Parti çizgisi. Siyasal İslamcı değilim. Ben alınganlık da göstermem. Sorun oraya parayla hizmet veren bir reklam ajansı ve onun danışmanının herkesi arayıp da... Ben 30 yıllık gazeteciyim. Aktif olarak gazetecilik yapıyor ve AK Parti'yi savunuyorum.

'AÇIK ZARFLARLA YAZI YAZMIYORUM'

Yazılarımı da okumuyorsun be kardeşim! İl Başkanına da söylüyorum, basından sorumlu il başkan yardımcısına da soruyorum; hiç mi okumuyorsunuz? Ben niye orada yokum? Ben açık zarflarla ve parayla yazı yazmıyorum. Son 3 yıldır Bursa'da basın ve siyaset ilişkisi o kadar laçka hale geldi ki bunun en büyük sorumluları il başkanlığı ve belediye başkanları. Senin 'unuttuk' deme lüksün yok. O hizmeti unutmamak için veriyorsun orada. Orada ben de basından sorumlu il başkan yardımcılığı yaptım.

'O SORUMLULUK SANA AİT'

Basın çalışanının elinde bir liste olur. Listede ismimiz var mı diyorum, hayır yok diyor. Böyle bir cevap olabilir mi? Boşluk yaratmayacaksın. İl başkanıysan boşluk yaratmayacaksın. Sen danışman tutuyor ve maaşlı gazeteci çalıştırıyorsan o sorumluluk sana da ait olacak. Buradan sesleniyorum, o sorumluluk sana da ait olacak."

">SİYASETEN PROGRAMININ TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa gişelere saplanan cipte can pazarı!

Bursa gişelere saplanan cipte can pazarı!

Bursa derbisi nefes kesecek

Bursa derbisi nefes kesecek

Mudanya Belediyesi'nden tarihi hamle

Mudanya Belediyesi'nden tarihi hamle

Bu lige hoca dayanmıyor!

Bu lige hoca dayanmıyor!

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler