GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
18.02°
Açık
DOLAR 8.67
EURO 10.34
ALTIN 495.92
BİST 1.41

İYİ Parti Bursa'da kongre süreci başlıyor

14 Ocak 2020 Salı, 11:55

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır delege seçimleri, ilçe ve il kongreleri ile ilgili açıklama yaptı. Buna göre Bursa'da İYİ Parti kongre süreci 19 Ocak'ta 9 ilçede yapılacak delege seçimleri ile başlayacak.

Haberi Paylaş
İYİ Parti Bursa'da kongre süreci başlıyor

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, partisinin il binasında yaptığı basın toplantısında kongre takvimini açıkladı.

'ÇARŞAF LİSTE USULÜ'

İYİ Parti Bursa'da kongre sürecini 19 Ocak'ta 9 ilçede yapılacak delege seçimleri ile başlatacak. Konuyla ilgili konuşan Bahadır, " Çarşaf liste usulü ve tüm üyelerimizin aday olabileceği demokratik, şeffaf bir demokrasi şöleni içerisinde seçim sürecini hep beraber yaşayacağız" dedi.

İLÇE KONGRELERİ ŞUBAT AYINDA

İYİ Parti delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından ilçe kongrelerinin startını verecek. İlçe kongrelerinşn Şubat ayı 2. haftasında başlayıp Mart ayının 2. haftasında tamamlanması hedefleniyor.

İL KONGRESİ NİSAN VEYA MAYIS AYINDA

İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından İYİ Parti Bursa il kongre süreci başlayacak. Nisan veya Mayıs ayı içerisinde il başkanlığı seçiminin yapılması planlanıyor.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Bahadır basın toplantısında şöyle konuştu:

'TÜRK SİYASETİNE NEFES OLDUK'

"Bundan 2 buçuk yıl önce, daralan ve boğulan Türk siyasetine nefes olmaya geliyoruz dedik ve çok şükür olduk. Biz de, "Haksızlık karşısında susanlardan" olsaydık; Biz de, iktidarın hatalarını görmezden gelip, bu uzun ve meşakkatli yola çıkmasaydık; İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin ve daha birçok şehirde bu değişim yaşanabilir miydi? Bugün Türkiye'de 18 yıllık iktidarın değişiminin gerekli olduğu konuşulur muydu? Biz, ülkede korku duvarlarını yıktık. Biz, sönen umutları yeniden alevlendirdik. Kadını erkeği, genci yaşlısı, bu umut sayesinde sandıklara koştu. Milletimiz bu umut sayesinde, şımarık iktidarın kulağını çekti. Biz İYİ Partililer bu umudun mimarlarıyız."

İYİ Parti'nin umut yarattığını söyleyen Bahadır şöyle devam etti:

PARLAMENTER SİSTEM MESAJI

"İYİ Parti'nin kurulmasında cesaret vardır, vatan sevgisi vardır, adil, güçlü ve kalkınmış çağdaş bir Türkiye hedefi vardır. Herkesin sindiği ve umudun kaybolduğu bir dönemde korku duvarlarını yıkarak, insiyatif alan Bursa'da ki değerli kurucularımıza ve emek veren dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bir ülkenin geleceğini bir kişiye teslim etmek, binlerce yıllık tarih sürecinden gelen bu büyük millete ve yüzyıllık demokratik parlamenter Cumhuriyet deneyimimize yakışır bir durum değildir."

Bahadır görev süresi boyunca yapılan çalışmaların altını çizerek şunları söyledi:

'ÜYE SAYIMIZI 7 KAT ARTTIRDIK'

"Bursa İl Başkanı olarak görevlendirmemden sonra yerel seçim sürecinde ve sonrasından bu güne kadar hiçbir sorumluluktan kaçmadık. Göreve geldiğimizden itibaren üye kayıtlarını kısa bir sürede 2 bin olan üye sayısını 7 kat arttırarak 14 bin civarına ulaştırarak parti teşkilatlarımız içerisinde önemli bir başarı ortaya koyduk. Mahalle teşkilatlarımızı da kurarak teşkilatlanmamızın en temel taşlarını da tamamlamış olduk."

Bahadır'ın açıklamsı şu mesajlarla sona erdi:

"Yapacağımız seçimlerde partimize üye olan herkes özgürce aday olabilir. Her bir üyemizin partiyi yönetebilecek kapasite ve donanıma sahip olduğuna inanıyoruz. Bu kongre süreci ile teşkilatlarımız, atanmış değil, seçilmiş kadrolarla daha da güçlenerek, partimizi iktidara taşıyacak teşkilatlarını oluşturmuş hale gelecektir. Kaybedenin olmayacağı, yerelde ve genelde İYİ Parti'nin kazanacağı bir kongre süreci yaşayacağız. Milliyetçilere, muhafazakârlara, demokratlara, cumhuriyetçilere, vatanseverlere velhasıl yüreği Türkiye için atan toplumun farklı birçok kesimine kapımız ardına kadar açıktır. Ama elbette kırmızı çizgilerimiz de vardır. İYİ Parti; PKK, FETÖ ve benzeri bölücü, yıkıcı ve ayrılıkçı terör ve ihanet çetelerinin ilk günden bu yana karşısındadır. Bu ülkede Ak Partinin yanlışlarına dur diyecek ve bu karanlık günlerden ülkeyi kurtaracak bir parti varsa, o parti İYİ Parti'dir."

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa'da pusu kurarak komşusunu öldürdü

Bursa'da pusu kurarak komşusunu öldürdü

Çeyrek altın ne kadar? (23 Haziran 2021)

Çeyrek altın ne kadar? (23 Haziran 2021)

Dolar kuru ne kadar? (23 Haziran 2021)

Dolar kuru ne kadar? (23 Haziran 2021)

Kripto para piyasasında son durum

Kripto para piyasasında son durum

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler