GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-16°
Sisli
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST
z

İzzet Yıldızhan: A kategorisinde olan insanların konuşma hakkı asla yok

27 Temmuz 2020 Pazartesi, 04:51

Ünlü türkücü İzzet Yıldızhan, Bursa'da Kübra Gönder ve Yusuf Yarar çiftinin düğün organizasyonunda sahne aldı. Pandemi sürecinin ardından ilk sahnesini Bursa'da gerçekleştiren Yıldızhan, bu süreçte 'geçinemiyoruz' diyerek sitem eden ünlü isimlere 'A kategorisinde olan insanların konuşma hakkı asla yok' diyerek yeniden eleştirdi.

Haberi Paylaş
İzzet Yıldızhan: A kategorisinde olan insanların konuşma hakkı asla yok

Ünlü türkücü İzzet Yıldızhan, Bursa'da Kübra Gönder ve Yusuf Yarar çiftinin düğün organizasyonunda sahne aldı. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldızhan,sahneye çıkmayı özlediğini dile getirdi.

Muharrem Vurucular'ın haberi

SAHNE BİZİM HAYATIMIZ

Pandmei süresince 4 ay evde kalan İzzet Yıldızhan sözlerine; 'Özlemez miyim, bizim hayatımız bu. Bütün stresimi sahnede atarım ben. Bir de duygular bütünüyle orada pekişiyor, sözlerle anlatımlar, şarkılarda duygular bizi çok motive eden şeyler. Bir de bir sanatçının hayatı sahnedir. Sahne olmadığında o sanatçı gerçekten bitmiş demektir.' dedi.

SAHNE YAPACAĞIZ AMA KONSER GİBİ OLACAK

Ünlü türkücüye geçmişte 4-5 saat sahnede konser verdiği hatırlatılıp yeniden olur mu diye sorduğumuzda ise; "4-5 saat sahnede kaldığımız zamanlarda oldu tabiki ama şartlar neyi gerektirirse onu yaparız biz işimizi çok seviyoruz. O yüzden dinleyicilerimizde bizi özlemiş gerçekten. Düğünler başladı tabi belli ölçüler dahilinde. Çok iyi de bizde bilmiyoruz ne yapacağımızı. Sahne yapacağız ama konser gibi olacak. Ama insanlar yinede bir oynamayı istiyor, halay çekmek, çiftetelli gibi. Düğünün gereği bu. Ama inşallah bu sahne iyi geçer. sağlıklı olur. Önce sağlık.' diyerek tedbirli olmamız gerektiği konusunda uyardı.

A KATEGORİSİNDE OLAN İNSANLARIN KONUŞMA HAKKI ASLA YOK

Pandemi sürecinin ardından ilk sahnesini Bursa'da gerçekleştiren Yıldızhan, bu süreçte 'geçinemiyoruz' diyerek sitem eden ünlü isimlere 'A kategorisinde olan insanların konuşma hakkı asla yok' diyerek yeniden eleştirdi. Yıldızhan; "Ben buna katılmıyorum. ben katılmadığımı da basında ciddi ve sert bir ifademle yansıttım. A kategorisinde olan insanların konuşma hakkı asla yok. Hatta B'de bile konuşmamalı. Bakıyorum konuşan insanların hepsi Türkiye gündeminde olan insanlar. Üzücü, doğru değil. Çünkü bu ülkede günde 20 lirayla 50 lirayla günlük geçinen insanlar vardı. Bunlar çok perişan oldu. Onun için bizim böyle konuşmamız asla olmamalı. Bize yakışmıyor.' dedi.

İBRAHİM TATLISES İLE DOSTLUĞUMUZ PEKİŞTİ

Son dönemlerde çoğunlukla İzmir'de vakit geçiren ünlü türkücünün imparator İbrahim Tatlıses ile tavla oynarken çekilmiş fotoğrafı gündem olmuştu. İzzet Yıldızhan zaman zaman tavla oynadıklarını dile getirerek; "Tabi ikimizde oradayız. İbrahim ağabey ile özellikle kışın çok görüşüyorduk. yazın bodruma gidiyordu, yazın azalıyor ama kışın çoğunluklu." dedi.

TARİH BOYUNCA DA VARDI, ARTIK İNSANLAR DAHA BİLİNÇLİ

Son zamanlarda kadına şiddetin artması konusundaki duygu ve düşüncelerini sorduğumuz Yıldızhan; "Şiddetin her türüne karşı gelmemiz gerekiyor. Birimizin değil hepimizin bunu ifade etmesi gerekiyor. Nitekim de ediliyor. Malesef ikili ilişkilerde neler yaşanıyor bilemiyoruz ya bazen sonuçları kötü olan şeyler oluyor. İlişki yaşıyorlar ve eşler kavga ediyor. Eskiden bu gündem değildi. Eskidende bunlar yaşanıyordu, tarih boyunca da var bunlar. Ama şimdi çağdaş medeni bir dünyaya doğru gitti ülke. İnsanlar daha bilinçli. Şuan artık çok ciddi bir şekilde en ufak bir harekette artık seslerini duyuruyor kadınlarımız .Onun için bence kesinlikle hiç bir kadına, hiç bir canlıya, ne erkeğe ne kadına şiddet uygulanmaması gerekir ve şiddete kesinlikle hepimizin karşı gelmesi gerekir.' diyerek tepkisini gösterdi.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Sera üreticisinin sobalı don nöbeti

Sera üreticisinin sobalı don nöbeti

Trump'tan veda konuşması

Trump'tan veda konuşması

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (20 Ocak 2021 Çarşamba)

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (20 Ocak 2021 Çarşamba)

Survivor'da sürpriz veda!

Survivor'da sürpriz veda!

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler