GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Parçalı Bulutlu
DOLAR 7.43
EURO 8.98
ALTIN 412.3
BİST 1.471
z

Lastik-İş Sendikasından EYT çıkışı!

20 Ocak 2021 Çarşamba, 16:37

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, emeklilikte yaşa takılanlara reva görülen durumu “İnsafsızlık” olarak niteledi, çözüm istedi

Haberi Paylaş
Lastik-İş Sendikasından EYT çıkışı!
Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, yaptığı açıklamada, EYT’lilere sahip çıktı, onların sorunlarının çözülmemesinin ve onlara reva görülen durumu “İnsafsızlık” olarak niteledi.

İşte Alâeddin Sarı’nın açıklaması: “Ülkemizde adeta kangren olmuş bir konu, EYT olarak adlandırılan emeklilikte yaşa takılan işçilerin durumudur. Sosyal Güvenlik Sistemi’ndeki çarpıklığın olması, hiç suçu ve günahı olmayan insanların üzerine yıkılmıştır. Var adaletsiz Sosyal Güvenlik Sistemi devam ettikçe, bu sorun daha da büyüyecektir. Burada sormamız gereken soru şudur; hizmet yılı ve prim koşullarını yerine getirdikten sonra bir işçinin emekli olmak için yaşı beklemesi ne demektir. 25 yıl sigortalı olarak çalışıp, prim ödedikten sonra sağlık güvencesinden bile yoksun bırakılmasının geçerli bir açıklaması olabilir mi? Böyle bir uygulama en hafif deyimiyle insafsızlıktır. Yıllarca vergi ve sigortasını ödemiş, birkaç kuruş geliriyle yaşamını sürdürmeye çalışanlara böyle bir kader reva görülemez. EYT sorunu bir an önce çözülmeli ve dışarıdan yaş bekleme uygulaması kaldırılmalıdır.”

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Facebook’tan akıllı gözlük açıklaması

Facebook’tan akıllı gözlük açıklaması

İznikli çiftçileri görenler şaştı kaldı

İznikli çiftçileri görenler şaştı kaldı

Bursa'da meşhur kebapçıdan böyle çalmışlar...

Bursa'da meşhur kebapçıdan böyle çalmışlar...

İngiltere'de ikinci baharını yaşıyor

İngiltere'de ikinci baharını yaşıyor

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler