GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
11°
Parçalı Az Bulutlu
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST
z

Mimarlar Odası'nda Bursa'nın çevre planı konuşuldu

27 Kasım 2020 Cuma, 10:32

Mimarlar Odası Bursa Şubesi ev sahipliğinde, 1/100.000 Ölçekli Bursa İli Çevre Düzeni Planı değerlendirme ortak toplantısı gerçekleştirildi.

Haberi Paylaş
Mimarlar Odası'nda Bursa'nın çevre planı konuşuldu
Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nde gerçekleştirilen ortak toplantıya Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Suat Gülçimen, BTSO Meclis Üyesi ve İnşaat Konseyi Başkanı Ali Tuğcu, BTSO Meclis Üyesi Ali Faruk Çolak,  Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Başar Bulut, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak, Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı Alp Kaya ve odaların üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ev sahibi Mimarlar Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, gerçekleştirilen toplantının Bursa’nın geleceği için önemli olduğunu söyleyerek, 1/100.000 Ölçekli Bursa  İli Çevre Düzeni Planı'nın  sadece bu toplantıdaki odaların değil, tüm akademik odaların gündeminde yer aldığına vurgu yaptı.

Başkan Şimşek, “Çevre Düzeni Planı, Akademik odaların tamamının katıldığı ortamlarda ve ayrı ayrı uzmanlıkların görüşlerini aktardığı platformlarda sonuca bağlanmalıdır. Biz yürütücü olarak bu işin organizasyonunda yer alacağız.Yöntemin ortaya konmasında, plan oluşumunun nasıl olması gerektiğinin anlatılmasında fayda var. Hepimiz kentin geleceği için aynı kaygıların içerisindeyiz. Bu kadar yüzeysel bir planla yürümeyeceği aşikâr, mutlaka detaylı olarak incelenmesi ve masaya yatırılması lazım. 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planına her disiplinin kendine göre ekleyeceği öneriler, destekler ve katkıları olacaktır. Bu nedenle çok katılımcı süreçten geçmiş doğu ve yeterli bir plan hazırlamak için birlikte çalışma iradesinin ortaya konması lazım” dedi.

Diğer Oda Başkanlarının da görüşlerini açıkladığı toplantı sonucunda; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan görüşme talep edilerek, 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı ile ilgili geniş katılımlı toplantı yapılması önerisinin sunulması kararlaştırıldı.
 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Sosyal medyayı ihmal etti!

Sosyal medyayı ihmal etti!

Türkiye'yi terk ediyor!

Türkiye'yi terk ediyor!

Yıldırım: 'Mağduriyet yaşayanın yanındayım'

Yıldırım: 'Mağduriyet yaşayanın yanındayım'

'2021 iflas yılı olacak'

'2021 iflas yılı olacak'

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler