GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-4.98°
Kapalı
DOLAR 13.47
EURO 15.25
ALTIN 787.00
BİST 2.011

Öğrenci projelerine TÜBİTAK desteği

6 Aralık 2021 Pazartesi , 17:36

SUBÜ Teknoloji Fakültesi öğrencileri Nur Karsavuran ve Haktan Yağmur tarafından hazırlanan projeler TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazandı.

Haberi Paylaş
Öğrenci projelerine TÜBİTAK desteği
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Teknoloji Fakültesi öğrencileri Nur Karsavuran ve Haktan Yağmur tarafından hazırlanan projeler, TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ kapsamında destek almaya hak kazandı. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencisi Nur Karsavuran ‘GO İnce Film Kaplanmış Diyotların Elektro-Optik Karakterizasyonu’ başlıklı projesini bölüm akademisyenlerinden Prof. Dr. Zafer Tatlı danışmanlığında ve Prof. Dr. Fatih Çalışkan ile doktora öğrencisi Mine İbrahimoğlu yürütücülüğünde hazırladı. Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Haktan Yağmur ise ‘Alçak İrtifa Roketlerinde Güç İtki Yönlendirme Sistemi’ başlıklı projesini bölüm akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Kasım Serbest danışmanlığında ve bölüm öğrencilerinde Can Bayar yürütücülüğünde hazırladı.

SUBÜ Teknoloji Fakültesi Dekanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Öğrencilerimizi ve danışman hocalarımızı başarıları dolayısıyla tebrik ediyor, bölüm öğrencilerimizin başarılı projelerinin devamını diliyoruz” denildi.


Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa'da yollar buz pistine döndü

Bursa'da yollar buz pistine döndü

Bursa'da lüks otomobilde can pazarı!

Bursa'da lüks otomobilde can pazarı!

Bursa’da dehşet saçan zanlı tutuklandı!

Bursa’da dehşet saçan zanlı tutuklandı!

Bursa'da korkutan deprem

Bursa'da korkutan deprem


Çok Okunan Haberler


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler