GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-4.98°
Kapalı
DOLAR 13.47
EURO 15.25
ALTIN 787.00
BİST 2.011

Öğrenciler tarihe yolculuk yaptı

6 Aralık 2021 Pazartesi , 17:16

Denizli'de 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme' projesi kapsamında Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; Laodikya Antik Kenti, Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale’yi ziyaret etti.

Haberi Paylaş
Öğrenciler tarihe yolculuk yaptı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi kapsamında Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü arasında protokol imzalanmıştı. Bu protokol kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen araçla öğrenciler; ilk olarak Laodikya Antik kentini ziyaret ettiler. Laodikya Antik Kentin’de öğrencilere uzman arkeolog Esra Okunak tarafından antik kent hakkında bilgi verildi. Daha sonra Hierapolis Antik kentini ziyaret eden öğrenciler, antik havuzu ve müzeyi ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Pamukkale Travertenlerini ziyaret eden öğrenciler bol bol resim çekerek travertenlerin eşsiz manzarasını izleme fırsatı buldu.

Proje ile okullar arasındaki başarı farkının azaltılması amaçlanıyor

Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi ile öğrencilerin; sosyal duygusal, akademik ve kariyer gelişim alanlarını desteklemek, okulların ihtiyaçlarına göre rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine yönelik faaliyetler planlamak ve planlanan faaliyetlerin yürütülmesini sağlamak amaçlanıyor. Proje ile; mesleki eğitimi güçlendirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın 1000 Okul İyileştirme Projesi kapsamındaki Denizli’deki eğitim-öğretim yapan 14 mesleki ve teknik anadolu lisesinin fiziki olarak iyileştirilmesi ve okul öğrencilerinin eğitimi sosyal, kültürel, sportif faaliyetler olarak desteklenerek okullar arasındaki başarı farkının azaltılması amaçlı çalışmalar gerçekleştirecek.


Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Bursa'da yollar buz pistine döndü

Bursa'da yollar buz pistine döndü

Bursa'da lüks otomobilde can pazarı!

Bursa'da lüks otomobilde can pazarı!

Bursa’da dehşet saçan zanlı tutuklandı!

Bursa’da dehşet saçan zanlı tutuklandı!

Bursa'da korkutan deprem

Bursa'da korkutan deprem


Çok Okunan Haberler


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler