GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
11°
Sisli
DOLAR 7.98
EURO 9.45
ALTIN 486.76
BİST 1.191

Sosyolog-Yazar Mehmet Ferah'tan EYT'ye mektup

03 Ekim 2019 Perşembe, 15:38

Emeklilikte yaşa takılanlara edebiyat dünyasından önemli bir destek geldi. Sosyolog-Yazar Mehmet Ferah, "Düşünürken Aklıma Takılanlar" başlıklı yazısıyla başta EYT'liler olmak üzere çalışma hayatında mağdur olan tüm kesimlere destek verdi ve bir çağrıda bulundu.

Haberi Paylaş
Sosyolog-Yazar Mehmet Ferah'tan EYT'ye mektup

Sosyolog-Yazar Mehmet Ferah'ın enbursa.com için kaleme aldığı "Düşünürken Aklıma Takılanlar" başlıklı yazısı adeta EYT'lilere ve çalışma hayatındaki adaletsizlikler nedeniyle mağdur olan tüm kesimlere çağrı niteliğinde...

İşte Ferah'ın o yazısı...

"DÜŞÜNÜRKEN AKLIMA TAKILANLAR

Adalet isteyen, haklarını aramak için bir araya gelerek dernek kuran ve kısıtlı imkânlarıyla o derneğin çatısı altında en değerli zamanlarını feda eden insanları görmezden gelenler!

Yıllar süren mağduriyetlerini muhataplarına duyurmak için mücadele veren, tüm zorlu uğraşlarının sırasında ağza alınmayacak hakaretler işiten, yaftalanan, hakir görülen, bir kez daha ötekileştirilen emekçileri neredeyse vatan haini ilan edenler!

Beraber yola çıktıkları insanlara sırtlarını çeviren, gelinen noktayı sahiplenmek isteyen, popülaritelerini düşünen ve hedef saptırıp karalama kampanyası başlatanlar!

Alın terinin muhakemesini şovlarına alet etmeye çalışan, topluluğun çıkarlarını gözetir gibi görünürken "Ben varsam her şey tamam, yoksam sizler birer hiçsiniz!" diyerek kendi reklamını yapanlar!

Üye olmadıkları derneğe, vermedikleri aidatların hesabını sormaya kalkan; kimden nasıl bir rant elde edilebileceğini düşünerek senaryolar yazan, iftiracı, hayalperest ve boş konuşan güruh!

Tekmili birden bu oyunda!

Birçoğunuzun aklına kimlerden bahsettiğim gelmiştir, isim vermeyeceğim.

Herkes hesabını yapsın, şapkasını önüne koysun, düşünsün.

Bir hedef var ortada, müşterek bir gaye.

Ve de sadece bir yolu var ona ulaşmanın:

Kanunlara uygun bir şekilde, tek yürek, tek ses olmak ve kurumsal kimlikle verilecek mücadele.

Şimdi sahne sizin, oynayın bakalım!"

MEHMET FERAH KİMDİR?

Ankara'nın Keçiören ilçesinde doğdu. İlköğrenimini burada, ortaokul ve liseyi ise Rize'nin Pazar ilçesinde tamamladı. Üniversite öğrenimi için tekrar Ankara'ya döndü; maddi imkânsızlıklar nedeniyle ara verdiği eğitimine uzun yılların ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde devam etti.

Küçük yaşlarda günlük tutarak başladığı yazı hayatını kırk senedir aralıksız sürdüren Mehmet Ferah, zamanla hatıralarını ve etrafında yaşanan olayları harmanlayarak oluşturduğu öykülerin çoğunu halen evindeki bir sandıkta saklamaktadır.

"Düş Vadisi" yazarın ilk kitabıdır.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


'Kalbime iki erkek giremez'

'Kalbime iki erkek giremez'

Bursa'da ölümüne yolculuk!

Bursa'da ölümüne yolculuk!

Dolar kuru ne kadar?

Dolar kuru ne kadar?

Çeyrek altın ne kadar?

Çeyrek altın ne kadar?

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler