GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Açık
DOLAR 7.43
EURO 8.97
ALTIN 411.4
BİST 1.531
z

Türkşeker'den Karacabey'e Çiftçi İletişim Noktası

23 Şubat 2021 Salı, 13:22

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Karacabey'de hizmete açılacak Türkşeker Çiftçi İletişim Noktası'nı ziyaret etti.

Haberi Paylaş
Türkşeker'den Karacabey'e Çiftçi İletişim Noktası

Asırlık güvenle çiftçilerin emeklerini tarladan sofraya vatandaşlara daha kaliteli ve ucuza ulaşmasını sağlayan Türkşeker, Karacabey'de Çiftçi İletişim Noktasını hizmete açıyor. Geçtiğimiz yıl salçalık domates üreticisi çiftçilerin yaşadığı fiyat sorununda piyasayı regüle edecek şekilde müdahale ederek çiftçilerin emeklerini koruyan Türkşeker, Karacabey'deki Çiftçi İletişim Noktası ile bölgedeki üreticilerin yanında olacak.

Karacabey'de hazırlıkları devam eden Türkşeker Çiftçi İletişim Noktasını ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, şunları söyledi:

"Asırlık kuruluşumuz Türkşeker, her zaman çiftçimizin ve vatandaşlarımızın yanındadır. Özellikle bölgemizdeki salçalık domates ve biber üreticilerimiz başta olmak üzere pancar, hububat ve ayçiçeği üreticisi çiftçilerimizin lehine ürünlerini gerçek fiyatlarından alarak piyasadaki spekülatif fiyat artışlarının önüne geçmiştir. Bu noktada, özellikle stratejik ürünlerde tüketicimizin aleyhine fiyat artışının da önüne geçilmiş oldu. Ben öncelikle bu vizyonu ortaya koyan Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfü Elvan'a ve Genel Müdürümüz Mücahit Alkan'a teşekkür ediyorum.

TARLADAN SOFRAYA KALİTELİ VE UCUZ GIDA

Türkşeker Çiftçi İletişim Noktası, Türkiye'nin salçalık domates üretiminin yüzde 50'sinin gerçekleştiği Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Balıkesir bölgemizdeki özellikle salçalık domates üreticilerimiz başta olmak üzere çiftçilerimizle iletişim ve koordinasyonu sağlamayı amaçlamaktadır. Türkşeker, besi ve süt hayvancılığında kaliteli ve piyasanın yaklaşık yüzde 15 altında yem fiyatıyla da hayvancılıkla ilgili doğru ve yerinde bir adım atmıştır. Tüketici ayağında; bakliyat, şeker ve salça başta olmak üzere vatandaşlarımızın daha kaliteli ve ucuza ürün almasını sağlayacak bir sistem kurulmuştur. Üretici ve tüketici ayağını birlikte ele alan, piyasayı manipüle eden kartel yapıları etkisiz hale getiren, tarımsal üretimle hayvancılığımıza birlikte katkı sağlayarak yeni bir açılım ortaya koyan Türk Şeker'e yeni tarım vizyonumuza katkıları için teşekkür ederim. Bölgemize, çiftçimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Şentop, KKTC Başbakanı ile görüştü

Şentop, KKTC Başbakanı ile görüştü

Altun'dan Chabot'un sözlerine yanıt

Altun'dan Chabot'un sözlerine yanıt

Darbe karşıtı gösterilerde can kaybı 33'e yükseldi

Darbe karşıtı gösterilerde can kaybı 33'e yükseldi

Aykut Kocaman: Kabullenilmişliğe başkaldırı maçıydı

Aykut Kocaman: Kabullenilmişliğe başkaldırı maçıydı

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler