GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-3°
Açık
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST
z

Türkyılmaz'dan Tekel Parkı açıklaması: Tek kelime ile 'komik'

24 Kasım 2020 Salı, 17:16

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki Tekel Parkı'nda kuruyan ağaçların Mudanyalıları rahatsız ettiği ve vatandaşların isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi'nin devreye girerek kurumuş ağaçları söküp yerlerine yenilerini diktiği yönündeki haberlerin asılsız olduğu ortaya çıktı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bursa Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu kararı gereği, ağaçların Anıt Ağaç Tescilinden dolayı Büyükşehir Belediyesi sorumluğunda olduğunu ve bu nedenle Büyükşehir ekipleri tarafından kesiminin gerçekleştiğini açıkladı.

Haberi Paylaş
Türkyılmaz'dan Tekel Parkı açıklaması: Tek kelime ile 'komik'
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Tekel Parkında kuruyan ağaçların Büyükşehir ekiplerince yenilendiği haberlerine açıklık getirdi.

Türkyılmaz, konuyla ilgili sosyal medya hesabından belgeleriyle birlikte açıklama yaptı.Resmi karar gereği ağaçların tescilli olmasındna kaynaklı yetkinin Büyükşehir'de olduğuna dikkat çeken Türkyılmaz, "Bu kararı, siyaseten kullanarak 'Mudanya Belediyesi sorumluğundaki parkı canlandırdık' diye sunmak tek kelimeyle 'komik'tir." dedi.

İşte Türkyılmaz'ın açıklamaları:


"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bursa Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu kararı gereği Tekel Parkımızda bulunan kurumuş ağaçlar, Anıt Ağaç Tescilinden dolayı Büyükşehir Belediyesi sorumluğunda olduğundan Büyükşehir ekipleri tarafından kesimi gerçekleştirilmiştir.

Yine aynı kararda kesimi gerçekleştirilerek kaldırılan ağaçların yerine aynı cinste ve 5-6 yaşlarında yeni fidanların dikilmesi uygun bulunmuştur. Bu kararı, siyaseten kullanarak "Mudanya Belediyesi sorumluğundaki parkı canlandırdık" diye sunmak tek kelimeyle "komik"tir.

Herkesin malumu olduğu üzere, Tekel Parkı göreve ilk geldiğimizde yandaşlara terk edilmiş, bakımsız ve başı boş bir haldeydi. Artık Mudanyamızda böyle yapılara izin vermiyor ve her yönüyle tertemiz bir kentte yaşıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi "Mudanya bizimle emin ellerde"


Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


TÜİK açıkladı! Bir zam daha yapıldı

TÜİK açıkladı! Bir zam daha yapıldı

Amatör futbolcuda transferi zamanı

Amatör futbolcuda transferi zamanı

Feci kazada can pazarı

Feci kazada can pazarı

Sobayı yakarken evi yaktı

Sobayı yakarken evi yaktı

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler