GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
15.02°
Kapalı
DOLAR 9.32
EURO 10.87
ALTIN 532.87
BİST 1.431

TÜRSAB Genel Merkez Yöneticisi Eker'den Dünya Turizm Günü mesajı

27 Eylül 2021 Pazartesi , 11:26

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Burkon Turizm Genel Müdürü Hasan Eker, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Turizmci fedakardır, barış ister, turizmci ülkesinin tanıtımını yaparak döviz kazandırıcı faaliyetler yapar” dedi.

Haberi Paylaş
TÜRSAB Genel Merkez Yöneticisi Eker'den Dünya Turizm Günü mesajı
Açıklamasında turizmci meslektaşlarının Dünya Turizm Gününü kutladığını belirten TÜRSAB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eker, “Turizm potansiyeli olarak eşsiz imkanlara sahip ülkemiz açısından turizmin ayrı bir önemi var. İthalata bağlı olmayan milli bir ekonomi olarak turizm dış ticaret açığımızın tamamını karşılamaktadır” diye konuştu.

Turizm sektörünün sorunlarına da değinen Eker açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Turizme önem vermemiz ve geliştirmemiz hükümetimizin ana görevlerinden bir tanesi olmalı. Turizmdeki kişi başı turizm geliri başta olmam üzere, yatırım verimsizliği, denetim eksikliği, yanlış teşvikler, eğitim eksikliği, aşırı merkeziyetçi yönetim, bölgelerdeki koordinasyonsuzluk vergi yükü gibi sorunlar acil olarak çözülmeli. Turizm açısından ülkemizde yatırım-yönetim-denetim ilkeleri öncelikli konular olmalı ve her bir ilçemiz her bir bölgemiz turizmden pay almalıdır.  Turizm tüm ülke sathına yayılmalıdır.”

Turizmde, konaklama, yeme-içme, ulaşım, görülecek yerler ve altyapı yatırımı olmak üzere 5 ana faktör olduğunu, bunların kamu özel sektör el ele sağlaması gerektiğini de dile getiren TÜRSAB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eker, “Turizmci fedakardır, turizimci barış ister, turizmci önce ülkesini, sonra bölgesini sonra kendini pazarlar. Ülke ülke, fuar fuar, kapı kapı dolaşır. Çağdaştır, yabancı dil bilir, eğitimli ve görgülüdür. Her bir dövizi tek tek ülkeye getirir. Ülkemizin turizm günü kutlu olsun” dedi.
 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


TİHEK'ten, Ermenistan'ın Karabağ'daki ihlallerine ilişkin rapor

TİHEK'ten, Ermenistan'ın Karabağ'daki ihlallerine ilişkin rapor

Derste kalp krizi geçirdi!

Derste kalp krizi geçirdi!

Terör örgütüne üye 2 kişi gözaltına alındı

Terör örgütüne üye 2 kişi gözaltına alındı

Vakıfbank voleybolda çok rahat!

Vakıfbank voleybolda çok rahat!

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler