GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ
Bursa
11°
Açık
DOLAR 8.2
EURO 9.65
ALTIN 502.32
BİST 1.153
z

Uysal'a bir tepki de MHP Osmangazi ilçe teşkilatından geldi

19 Eylül 2020 Cumartesi, 21:46

MHP Osmangazi İlçe Başkanı Seyfi Sayfioğlu, Prof. Dr. Ahmet Uysal'a yazdığı açık mektupta, "Bizi başkalarıyla karıştırmayın, tarihi öğrenin! haddinizi bilin." dedi.

Haberi Paylaş
Uysal'a bir tepki de MHP Osmangazi ilçe teşkilatından geldi

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal'ın katıldığı bir televizyon programında "Balkan göçmenleri Türk diye gelmedi, buraya sığınmak için geldi. Bunlar göçmendir fakat Türk değildir" sözlerine MHP Osmangazi İlçe teşkilatından tepki geldi.


MHP Osmangazi İlçe Başkanı Seyfi Sayfioğlu, Uysal'a yazdığı açık mektupta şunları söyledi;


"Biz Balkan göçmenleri, Türkiye cumhuriyeti topraklarına kavuşunca vatan toprağını öpen ecdadın torunlarıyız. Bizler entegre olmadık. Atalarımız Türk doğdu, ülkemizin adı Türkiye olduğu için Anavatan'a göç ettiler, Türk olarak öldüler. Balkanlar'da Türk yoktur demek, sadece azınlık Müslümanlar vardır demek; TodorJivkov'un, Yunanistan derin devletinin, Tito'nun söylemidir.


Profesör olan birinin, üstelik bir düşünce kuruluşu başkanının bunu cahillik ile söyleyeceğine inanmıyorum. Türk isimlerimiz zorla değiştirilmeye çalışıldığı için, Türkçe eğitim kurumlarımız, Camilerimiz ve Kuran kurslarımız kapatıldığı için, Hacca gitmemiz ve sünnet olmamız engellendiği için, cenazelerimizin yıkanma usulü yasaklandığı için, Türkçe yazılı çeşme ve mezar taşlarımız paramparça edildiği için ve bütün bu uygulamalara direniş gösterdiğimiz için canımızı verdik, kanımızı verdik, hapis yattık, bin bir türlü işkence gördük ama başkaları gibi milletinden, dininden, vatanından ve bayrağından asla taviz vermedik. Bizi başkalarıyla karıştırmayın, tarihi öğrenin! haddinizi bilin! "muhacirler kaybedilmiş toprakların aziz hatıralarıdır." M.Kemal Atatürk. Ne Mutlu Türküm Diyene"

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


e-Devlet ile abonelik iptal başvurusu nasıl yapılır?

e-Devlet ile abonelik iptal başvurusu nasıl yapılır?

Tanzanya'da seçim öncesi sokaklar karıştı

Tanzanya'da seçim öncesi sokaklar karıştı

Cem parmak ısırtıyor

Cem parmak ısırtıyor

Bursa'da telefon bayindeki cinayetin gizli tanığı dinlenecek

Bursa'da telefon bayindeki cinayetin gizli tanığı dinlenecek

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler