GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-3°
Açık
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST
z

'Yazlık Saray'a var da EYT'liye yok mu? Meclis karıştı...

14 Şubat 2020 Cuma, 08:20

TBMM'de söz alan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, iktidarı Ahlat'ya yapılacak yazlık saray ve enflasyon üzerinden eleştirerek EYT'lilerin hakkının verilmediğini savundu.

Haberi Paylaş
'Yazlık Saray'a var da EYT'liye yok mu? Meclis karıştı...

TBMM'de söz alan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, iktidarı Ahlat'ya yapılacak yazlık saray ve enflasyon üzerinden eleştirerek EYT'lilerin hakkının verilmediğini savundu.

Meclis'te konuşan Kasap, iktidar vekillerine enflasyon rakamları üzerinden "Tünelin ucunda ışık görünüyor mu sizce, yolun sonu mu görünüyor yoksa? Enflasyonun yüzde 8,5 olacağına inanıyor musunuz? Eğer siz inanıyorsanız ya hipnoz altındasınız ya da bir toplumsal halk sağlığı problemi var. İşsizlikle mücadele edemeyen, borcunu ödeyemeyen insan bunalıma girer. EYT'liler var ülkemizde, mülakatla alınan kamu işçileri var -nasıl alındığını biliyorsunuz- iflaslar var, adaletsizlik var, kendini yakan insanlarımız var" dedi.

HALKI BIKTIRDINIZ, HASTA ETTİNİZ

Türkiye'de geçim sıkıntısı yaşadığı gerekçesiyle intihar eden insanların olduğunu söyleyen Ali Fazıl Kasap, "TÜİK verilerine göre 2018 yılında 3.161 intihar vakası var. Yalnız bırakılan ve çaresiz bırakılan yurttaşlarımız intihara sürükleniyor. Türkiye'de 2019 yılında 308 milyon kutu antidepresan ve psikiyatrik ilaçlar kullanıldı. Depresyon tanısı alan hasta sayısı son beş yılda 5 kez arttı TÜİK verilerine göre. Antisosyal kişilik bozukluğu vesaire gibi bozukluklar hastalık öncesi durumlardır. Eğer bir bozukluk sizin günlük yaşamınızı etkiliyorsa hastalıktır. Güvensizlik insanı depresyona sokar, yarın kaygısı depresyona sokar, açlık, yoksulluk, bunlar insanları depresyona sokar. Milleti hasta ediyorsunuz. Her gün "15 Temmuz", her gün "FETÖ", her gün "paralel yapı" sözleri halkı bence bıktırdı, projeksiyon yapıyorsunuz yansıtıyorsunuz. İntihar eğilimi arttı bu toplumda, uyuşturucu kullanımı arttı. Gülen insan yüzleri göremiyorsunuz sokakta, çarşıda, pazarda. Gündemimiz bence bunlar olmamalıydı; kanun maddeleri üzerine konuşmalıydık. "Güç bizde" deyip 3 gruba birden saldırılmamalıydı bu Mecliste. Kızılay faciası bugün aklanmalıydı, Kızılayı sabıkalı hâle getirdiniz. Kurumlar vergisi, stopaj, istisnalar, Amerika'daki bir vakfa intikal eden paralar, bunlar Kızılaya bir kara damga olarak kalacaktır. İnsanlarımız Kızılaya kan verecekler ama bağış yapmayacaklar sayenizde, emin olun, maddi bağış yapmayacaklar. İsraf var, kibriniz var, adaletsizliğiniz var; milleti hasta ettiniz" ifadelerini kullandı.

SARAY ÜSTÜNE SARAY YAPIYORSUNUZ!

Ahlat ilçesinde yapılacak yazlık sarayı da eleştiren Kasap, EYT'lilerin, emeklilerin hakkının verilmemesine rağmen bu yatırımların yapılmasını eleştirerek, "Saray saray üstüne yapıyorsunuz, yapıyorsunuz, yapıyorsunuz; uçan saraylarınız var, gemileriniz var ama öbür tarafta KYK kredisini ödeyemeyenler var. Çiftçimiz perişan vaziyette, işini kaybetme kaygısı herkeste var, iş bulamama zaten had safhada. Her an için FETÖ'cü olabilme kaygısı var insanımızda, bu yafta var. Bu milletin hasta olmaması sizce mümkün mü arkadaşlar? Nasıl birçok ilaç bulunamadığı için hastalar daha da hasta oluyorsa siz de çare değilsiniz, çözümsüzlük oluyorsunuz, reçeteniz zarar veriyor, halkı daha da hasta ediyor ama siz hastaneden çok hapishane yaptınız, hapishane açtınız. 5,6 milyar liralık hapishane bütçeniz var 2020 yılına ait; EYT'lilere verseniz, bin liraya razılar. Genel sağlık sigortası yatıramayan binlerce insanımız, milyonlarca insanımız var" dedi.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


Filenin Efeleri namağlup lider

Filenin Efeleri namağlup lider

Duhan Aksu ameliyat edildi

Duhan Aksu ameliyat edildi

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (16 Ocak 2021 Cumartesi)

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (16 Ocak 2021 Cumartesi)

Bakan Koca'dan Karamollaoğlu'na teşekkür

Bakan Koca'dan Karamollaoğlu'na teşekkür

Çok Okunan Haberler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler