GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
16.02°
Açık
DOLAR 8.56
EURO 10.12
ALTIN 496.35
BİST 1.36

Bu çocuklar bugünlere kolay gelmedi! Bir teşekkür de onlara...

18 Aralık 2020 Cuma , 11:13

Bursaspor’un adını tekrar gündeme taşıyan, sempati kazandıran, varoluşun fitilini ateşleyen gençlere ne kadar teşekkür etsek az.
Belki bir çoğumuzun sokakta görse tanıyamayacağı gencecik çocuklar bugün Bursaspor’un itibarını kurtarıyor.
Tabii ki bu gençler bugünlere kolay gelmedi. Burada yılların emeği var.
Çünkü bir oyuncu kolay yetişmiyor. 12-13 yaşında Vakıfköy’e alıyorsunuz ve onun her şeyiyle ilgileniyorsunuz.  Gece hastalanıyor, hastaneye götürüyorsunuz, bir sıkıntı yaşanıyor anında çözmeye çalışıyorsunuz.
Hele ki, şehir dışından geliyorsa oyuncu onun adeta ailesi oluyorsunuz.
Vakıfköy’de zaman zaman ciddi sıkıntılar yaşandı. Eleştirdiğimiz, tartıştığımız dönemler oldu. Fakat oradaki heyecan her zaman öyle ya da böyle devam etti.
Bugün Ali Akman’la, Batuhan Kör’le, Burak Kapacak’la ve diğer gençlerle övünüyorsak burada teşekkürü hakeden gizli kahramanlar var. Mesela Vakıfköy’e yıllarını veren kulüp personeli.
Ali’ye, Batuhan’a, Ataberk’e, Vefa’ya, Berat’a gözü gibi bakan, şimdilerde ise A takıma çıkmak için sırasını bekleyen diğer isimlerin bir dediğini iki etmeyen fedakar çalışanlar en büyük alkışı hakediyor.
Kimler mi;  İbrahim Kır, Beyazıt Çetin, Burhan Yalabuk, Mümin Ali Bayram, Samet Derigan, Emre Açıkgöz, Murat Eren, Niyazi Yiğit, Ender Negizsoy, Yunus Ortak, Sevgi Yavuz, Hakan Türksever, Gökberk Usanmaz, Cengiz Medin, Mahmut Yalvaç, Ersoy Yalçın, Öznur Kalkan, Fuat Güneş, Şemsettin Kespin.
Kimisi gençlerin yemeğini yaptı, kimisi oynadıkları sahanın bakımıyla ilgilendi, kimisi ise sorunlarıyla uğraştı.  
Gelelim yönetici ve antrenörlere…
Burada yıllarını Vakıfköy’e adayan isimler var. Hepsinin emeklerine sağlık. Bir teşekkürü de bence bu isimler hakediyor.
Necmettin Kocaman, Ali Turan, Görkem Akbaş, İlyas Acar, Hayrettin Gülgüler, Zeki Öztürk, Rıdvan Özkan, Süleyman Şahin,  Serhat Arı, Adnan Örnek, Faruk Korkmaz, Turan Şen, Yalçın Gündüz, Mesut Ünal, Taygun Erdem, Ümit Şengül, Koray Tanrıverdi, Hakan Cenkçiler, Yılmaz Burul, Musa Öztürk, Nurgut Ak, Harun Şen, Serkan Türkay, Coşkun Eminoğlu, Ali Aköz, Muzaffer Kabadayı, Ayvaz Öztürk, Tuncay Öztürk, Tunahan Akdoğan, Taner Ertaş, Okan Yılmaz, Metin Serbest, Metin Efe, Mesut Aldanmaz, Mümin Ceylan, Hacı Murat Yılmaz, Ahmet Kuzaltı, Naim Gürel, Tamer Coşkun, Metin Akdemir, Cemal Ayyıldız, Sebahattin Yenilmez, İbrahim Gırak, Lokman Yıldız, Yusuf Pazarcık, Batuhan Sertkaya, Serkan Bilir, Vedat Şeref, Hakan Şen, Mehmet Şentürk, Gürkan Sağkan, Taha Esenalp, Atakan Yücel, Ünal Sarı, Adnan Çoban, Ertan Mondolıoğlu, Mehmet Topuz, Muharrem Kayan, Özhan Pulat, Murat Gündoğdu, Tayfun Karaosmanoğlu, Kadir Cantürk, İrfan Güler, Ahmet Bağcıoğlu ve Rahmiye Malcıoğlu Müdürü Rafet Yılmaz...
 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları