GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-8°
Sisli
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST

Söz sırası Yalçın Koşukavak'ta...

16 Mart 2020 Pazartesi, 12:02

Önceki gün yazdığım yazı sonrası Yalçın Koşukavak aradı. Biraz sitem etti. Son dönemde yazdıklarımdan dolayı üzüldüğünü dile getirdi.

Süreci bir de kendi anlattı. Aynen yazıyorum:

'Ben Bursaspor'u seviyorum. Sözleşmem tek taraflı fesih oldu. 27 puan toplamış bir teknik adamım. Sizin bilmediğiniz süreçler var. İş mahkemeye taşındı, doğrudur. Arabuluculukta biz anlaşma eğilimi gösteren taraftık. Ancak Bursaspor bize bu şekilde yanaşmadı. Sezon başını anlatayım. Başkan Mesut Mestan sözleşmedeki rakamları yazan kişidir. 'Ben şu kadar talep ediyorum' diye ağzımdan tek cümle çıkmamıştır. 500 bin TL olayına gelelim. Bu maddeyi ben istemedim ki, Sayın Başkan kendi koydu bunu. Benim bu maddeyle ilgili en ufak bir talebim olmamıştır. Bursaspor'da çalıştığım sürece sadece 2 aylık aldım. İçeride almadıklarım var. Benim bu almadığım paraları istemem suç mu? Bursaspor benim işime 2 Ocak'tan önce son verdiği için 500 bin TL alma hakkım doğdu. Bunu ben yapmadım. Şimdi bunları istiyorum diye suçlu ilan ediliyorum. Yardımcılarım da aynı şekilde. Öyle şampiyonluk primi, tüm sezonu istiyorum gibi bir durum yok. 4 taksiti kabul etmemişim. Eğer Bursaspor Kulübü 4 taksitle vermeyi kabul ediyorsa, getirsinler kağıdı anında imzalarım. Ben Bursaspor'da çalışırken kulübün durumunu bilerek elektrikleri bile söndüren kişiyim. Dava konusuna gelelim. Olay iş mahkemesine taşındı. Ben paramı hemen istemiyorum ki. Bu dava en az 1-2 sene sürecek. Ben çok zengin bir teknik adam değilim. Ekmeğini taştan çıkarmaya çalışan birisiyim. Bursaspor'a kötülük yapmadım. Beni seven vardır sevmeyen vardır fakat sadece işimi yapmaya çalıştım. Görüyorum ki, bu kulübe büyük zarar vermiş teknik adamlar konuşulmuyor ben konuşuluyorum. Artık bu konunun burada kapanmasını istiyorum'

Yalçın Hoca'nın söyledikleri bu şekilde...

Tabii, görüşmemiz esnasında özellikle şu an dava etmesinin yanlış olduğunu söyledim. Çünkü Bursaspor Kulübü'nün durumu ortada. Süper Lig'e çıkamadığı takdirde ne olacağı belli değil.

Neyse yorum sizin...

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları