GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-7°
Sisli
DOLAR 0
EURO 0
ALTIN 0
BİST

Var mı böyle yürekli birisi?

26 Nisan 2020 Pazar, 11:26

Gaziantepspor'un başarılı olduğu yılları hatırlayın. Hatta bir ara kendi evinde Roma'yı dize getirmiş, rakiplerine diz çöktürmüş, tüm ülkenin takdirini kazanmıştı. Bunları kendi içinden çıkan Sakıp Özberk, Hüseyin Kalpar, Nurullah Sağlam gibi teknik adamlarla yapmışlardı. Farklı isimlerle de başarılı olduğu yıllar vardır ancak zirve yaptıkları dönem kendi öz evlatlarıyla olduğu dönemlerdir. .

Neden mi bunları anlatıyorum?

Konu Bursalı antrenörler...

Yıllardır konuşup dururuz, onlara şans verecek yürekli bir başkan ve yönetici yok ortalıkta.

Ne yaptı Ali Ay?

Kendisini kurtaran, ipten alan, Mustafa Er'e güvenemedi, Samet Aybaba ve Mesut Bakkal gibi kurnazlara göz göre göre takımı teslim etti, kulübün sonunu hazırladı.

Peki, Mesut Mestan ne yaptı?

O da işin kolayına kaçtı, teknik direktörünü, sportif direktörünü dışarıdan seçti.

İşin doğrusu, bu şehirde Bursalı antrenörlere en büyük zararı Bursalı başkanlar verdi.

Her şeyi geçtim, takımın başına getirirsiniz, getiremezsiniz fakat bugüne kadar Bursalı teknik adamlardan, antrenörlerden bir fikir alan bile çıkmadı.

Başkanlar, yöneticiler her şeyi çok iyi biliyorlar ya, bu işin içinden gelen hemşehrilerine danışmayı bile gerek görmüyorlar. Telefon açıp, sormak, danışmak, fikir almak zor bir şey değil herhalde.

Eleştirdiklerim de çok oldu ancak inanın bu şehirde değerli teknik adamlar, antrenörler var.

İsmail Ertekin, bu şehrin yüz akıdır. Yıllardır ekmeğini dışarıda kazandı. Elde ettiği şampiyonlukları, başarıları, Bursaspor'u mahvedenlerden hangisi yakalamıştır?

Peki, Tahsin Tam'dan yararlandı mı herhangi bir başkan?

Yıllarca Gaziantepspor'da oyuncu izleme, antrenörlük, teknik direktörlük yaptı. Oyuncu portföyü geniş isimlerden biri. Tamer Tuna'nın yanında ve yaptıkları ortada. Böyle bir isimden bile faydalanamadı her şeyi çok bilenler.

Ayrıca, alt ligleri Eser Kardeşler'den daha iyi bilen bir başkan veya yönetici var mı? Niğde senin, Fethiye benim her yeri gezdi Eser Hoca. Faydalanın değil mi?

Ya Mustafa Er...Geçen sezon onun değil, Aybaba'nın transfer listesine güvendiniz durumumuz ortada. Mustafa Er takımın başında olsaydı daha kötü ne olabilirdi?

Kimse yok falan demesin, kendini geliştiren, kıymetli bir çok Bursalı antrenör var bu şehirde. Ama onlara güvenecek, fikirlerine değer verecek, yürekli bir başkan ve yönetici yok.

Bursaspor nasıl kendi alt yapısından çıkan genç yeteneklere güvenecekse, kendi antrenörlerine de güvenmek zorundadır. Tekrar soruyorum, var mı böyle yürekli bir başkan?

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları