GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
10°
Parçalı Bulutlu
DOLAR 7.97
EURO 9.45
ALTIN 462.08
BİST $19.247

AK Parti Bursa'da kazan kaynıyor!

24 Eylül 2020 Perşembe, 23:15

Öyle böyle değil,

Parti kurulduğundan belli belki de ilk defa bu denli şiddetli bir itiraz, yakıcı bir öfke, ölümcül bir örgütlenme ile karşı karşıyayız.

Peki; kim bu itiraz edenler,

Kime öfkeliler ve neye karşı örgütleniyorlar? Hemen söyleyeyim. İl Başkanı Ayhan Salman'a öfkeliler ve Salman'ın gitmesi için örgütleniyorlar. Fakat bunlar bir klik değil, eski ilçe başkanlarının neredeyse tamamı. İl, ilçe eski teşkilat yöneticilerinin neredeyse tamamı. Hemen bütün ilçelerde eski yeni mahalle başkanlarının ve yönetimlerinin neredeyse tamamı. Birçok eski meclis üyesinden tutun da partiye gönül vermiş yığınla insan gidişattan fena halde rahatsız, itiraz ediyorlar ve Ayhan Salman'ın yönetemediği fikrinde hemfikirler.

Geçmiş yıllarda,

Birbirlerine karşı bile mücadele etmiş bunca insanı bir araya getiren, aynı amaç doğrultusunda birleştiren büyük motivasyon nedir acaba? Ak Parti'nin derin dehlizlerinde gezinirken karşıma çıkan en genelgeçer gerekçe şu: "Mevcut yönetim bize virüslü muamelesi yapıyor ve siyasi karantinada tutmak istiyor..."

Ortak söylemleri ise,

"Nasıl ki; dünya beşten büyükse Bursa da İnegöl'den büyüktür"

Daha önce de söyledim,

İnegöllü Alinur Aktaş ile arkadaşı İnegöllü Ayhan Salman'ın eliyle Bursa'da siyasetin dar İnegöl çevresine sıkıştırılması, bir gaz birikmesine neden oldu ki; bu birikme er ya da geç bir patlamayla sonuçlanacaktı. Vesilesiyle yineliyorum. Alinur Aktaş ve Ayhan Salman'ın, çevresinde kafası kireçli kişilerden müteşekkil bir ruhban sınıf oluşmuş, bunlar, "dünya düzdür" diyor, biz de "hadi ordan" diyoruz. Sonuç: İdamımıza ferman yazıyorlar.

Konuştuğum,

Eski ilçe başkanlarından birisi, "Reis'ten üç mektup geldi. Ayhan Salman'dan bir selam bile gelmedi" dedi. Bu ilçe başkanı, "hem Gelecek Partisi'nden hem de Deva Partisi'nden ısrarla davet almamıza rağmen gitmedik, gitmeyiz de. Reis'le yola çıktık, onunla yol yürüyeceğiz. Fakat ne yazık ki; Bursa'da görev başındaki arkadaşlar bize adeta 'defolun gidin' der gibi davranıyorlar..." sözleriyle tepkisini gösterdi.

Yine, başka bir isim,

Ayhan Salman'ın, bizzat Alinur Aktaş'a zarar verdiği için artık görevi bırakması gerektiğinin altını çizdi. Öyle ki; Ak Parti Bursa'nın tek kutuplu bir siyasete mahkum edildiğini, siyasi denge ve denetimin olmadığını ifade eden bu isim, "Ayhan Salman, Alinur Aktaş'ın sırtında taşınmaz bir yük, büyük bir kambur oldu..." dedi.

Ayhan Salman'ın,

Üzerine ölü toprağı serpilmiş hali ve ölümcül suskunluğu Ak Partilileri adeta çılgına çeviriyor. "CHP İl Başkanı her gün belediye başkanlarımıza, iktidara saldırıyor. İYİ Parti'nin il başkanı BUSKİ'de açıklama yapıyor ama bizimkinden tık ses yok. Bırakın onu, Bursa günlerce bir çaycının muhabbetiyle yıkıldı fakat Ayhan Bey'den bir ses çıkmadı. Oysa İl Başkanı, belediye başkanının hedef yapılmasının önüne geçer" diyorlar.

Haksız da sayılmazlar,

Başkan Aktaş'ın, akıldaneleri, kibirli kabile reisleri gibi oturdukları koltuklarda kasaba siyasetiyle kendi kurgularını gerçek sanıp hırsla haksız, hukuksuz, yanlış bir karara imza atarak enBursa'nın binasını yıkmak için kapıya dayandılar. Bunun anlamsızlığını, gereksizliğini, en başta Ak Parti'ye vereceği zararı anlatmış olmamıza rağmen dinlemediler ve adalete tosladılar. Sonrası malum, bırakın CHP'yi İYİ Parti'yi, adı sanı duyulmamış partiler bile kucaklarında buldukları bu haksızlıktan cesaretle açıklama yapıp, Ak Parti'yi, "medya düşmanı" ilan etmekten geri durmadılar. Ortalık yıkıldı ama Ak Parti'nin il başkanından tek ses, itiraz, açıklama duyulmadı.

Oysa, Ak Parti İl Başkanından,

Birkaç akıldanenin yanlı/yanlış kararı karşısında hem partisinin hem de belediye başkanının mahkum edilmek istenmesine mani olup, "ne münasebet kardeşim 'özgür basını yıkmak', tam tersine, özgür basının teminatı biziz" diyerek vaziyeti toparlaması beklenirdi. Bunu yapmadığı gibi, iyi niyetle "böyle yapın" diyenlere, "kimden yanasın" restini çekerek kulaklarının üstüne yatmayı tercih ettiler.

Üstelik bütün bunları,

Ak Parti adına sıkıntılı bir sürecin başlamış olmasına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ısrarla, "gönül seferberliği" ikazına rağmen yapıyorlar. Bursa'da bir fazla kişiye daha ulaşmak ve fazladan bir gönül daha kazanmak zorunda olan Ak Parti İl Başkanı'nın bırakın diğerlerini henüz kendi partililerine bile ulaşmaması, ulaşma gayreti bile göstermemesi, hatta "gelelim" diyenlere bile kulak asmaması başta eski ilçe başkanları olmak üzere partiye emek vermiş kahir ekseriyetin çok gücüne gidiyor ve tepkisine neden oluyor.

SON SÖZ:

Yaklaşan il kongresi, bu kötü gidişin tersine dönmesi adına bir şans olabilir belki. Zira yılların emektarı teşkilat mensuplarının bu denli kırılıp dökülmesi, "virüslü" muamelesi yapılıp, "siyasi karantinaya alınmak" istenmesi pek hayra alamet görünmüyor. Hani, Ayhan Salman değişir değişmez, bilemem ama değişmemesi halinde Ak Parti Bursa'da derin bir yarılma yaşanması kaçınılmaz görünüyor. Bu gerçeği görmemek, bahçe kapısında bekleyen Deva ve Gelecek partilerinin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey olamaz. Görüştüğüm eski ilçe başkanları ve diğer partililere, "desteklediğiniz bir isim var mı?" diye de sordum. Bu duruşun, isimler üzerinden yapılan bir siyasi hesap olmadığını, davaya sahip çıkmak adına bir duruş olduğunu özellikle söylediler. Hatta, "aday ol seni destekleyelim" bile dediler. Gülüşüp vedalaştık ama aklım da karışmadı değil hani. Ne dersiniz aday olsam mı acaba?:)

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Kaderin cilvesine bakın!

Ceyar'ı vurdular!

AK Parti, kendi bağımlılığının tutsağı oldu!

Arınç'tan, AK Parti için derin hamle!

Kim o AK Parti ilçe başkanı?

AK Parti Bursa'da çarşı karışacak!

Alinur Aktaş'a zor sorular!

Bu ayıp AK Parti'ye yeter!

Bu heyecanın ölmemesi lazım!

Bin günün sonunda dağ fare doğurdu!

Alinur Aktaş'a yumurtalı tehdit!

'At izi, it izine karıştı'

Kanat kırana hükmünü verecek bir Süleyman olur elbette!

AK Parti'deki haksız işgalciler!

Bu işte bir gariplik yok mu?

İkinci yüzyıla girerken!

Bursa'nın bitmeyen su sorunu!

Artık kolları sıvamak gerekmiyor mu?

'Kendi görüşüme katılmıyorum'

Bursa'ya felaket adım adım yaklaşıyor!

AK Parti'de kimler kimlerle beraber?

Doğruysa tuzun koktuğu, sözün bittiği yerdir!

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi!

Yazıma başlık bulamadım!

Siz AK Parti'ye düşman mısınız kardeşim?

İnadına güzel haber!

Tabii yansıtmazlar Reis!

Korkunç miktarda para alacaklar!

İYİ Parti'ye operasyon mu çekiliyor?

Türkiye'nin bir de valiler sorunu var!

'Kurduğumuz gün 40-50 ilde tabelayı asarız!'

Erdoğan'ın, gülmekten karnı ağrımış mıdır?

'Olmayacak' demişse bilin ki; olacaktır'

İdeal Şehir Bursa Platformu!

'BUDO' gelir, 'BUDO' geçer ağlama!

Kestel'in suçu ne?

Acelesi olmayan seçkinler partisi!

'Abi, Salman gidiyor mu?'

Hem Nilüfer'e hem Kestel'e ceza!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bırakıyor mu?

AK Parti Bursa'da aday adayları belli oldu!

Yüz yüze hesaplaşmak!

"Buyurun cenaze namazına!"

Bir koyun kellesiyle yıkılır köşkünüz!

Sizi gidi tatlı su kurnazları sizi!

AK Parti'nin koordinatör sorunu!

Ak Parti Bursa pert ama herkes haklı şoför!

Komediye bakar mısınız?

Rezillik akıyor!

Hokkabazlıkla siyaset olmaz!

Kulağınızı açın ve beni dinleyin!

Akıllı Hans'ın öyküsü!

Birisi ölüyor ve sebebi sizsiniz!

Bay Salman, Reis'i dinledin mi?

Alinur Aktaş'ı terletecekler!

Kahramana ödül yok!

Melekler dişi midir, erkek mi?

"Çanlar kimin için çalıyor"

Maklubeye kaşık sallayan kaymakam var da belediye başkanı yok mu?

Ağzını açana yumruğu vurun!

Kafaya koymuşlar, Bursa'ya kötülük edecekler!

Size bir şey söyleyeyim mi?

"Bursa için canla başla" mı dediniz?

Keşke İnegöl'den hiç gelmeseydin Alinur Başkan!

Ateşleri bol olsun!

"Zalimin kılıcını çeken, kendi elini keser"

"Adalet evrenin ruhudur!"

İktidar seçime, muhalefet adaya kilitlendi!