GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
13°
Açık
DOLAR 8.33
EURO 10.03
ALTIN 478.37
BİST 1.42

AK Parti Bursa'da kazan kaynıyor!

24 Eylül 2020 Perşembe, 23:15

Öyle böyle değil,

Parti kurulduğundan belli belki de ilk defa bu denli şiddetli bir itiraz, yakıcı bir öfke, ölümcül bir örgütlenme ile karşı karşıyayız.

Peki; kim bu itiraz edenler,

Kime öfkeliler ve neye karşı örgütleniyorlar? Hemen söyleyeyim. İl Başkanı Ayhan Salman'a öfkeliler ve Salman'ın gitmesi için örgütleniyorlar. Fakat bunlar bir klik değil, eski ilçe başkanlarının neredeyse tamamı. İl, ilçe eski teşkilat yöneticilerinin neredeyse tamamı. Hemen bütün ilçelerde eski yeni mahalle başkanlarının ve yönetimlerinin neredeyse tamamı. Birçok eski meclis üyesinden tutun da partiye gönül vermiş yığınla insan gidişattan fena halde rahatsız, itiraz ediyorlar ve Ayhan Salman'ın yönetemediği fikrinde hemfikirler.

Geçmiş yıllarda,

Birbirlerine karşı bile mücadele etmiş bunca insanı bir araya getiren, aynı amaç doğrultusunda birleştiren büyük motivasyon nedir acaba? Ak Parti'nin derin dehlizlerinde gezinirken karşıma çıkan en genelgeçer gerekçe şu: "Mevcut yönetim bize virüslü muamelesi yapıyor ve siyasi karantinada tutmak istiyor..."

Ortak söylemleri ise,

"Nasıl ki; dünya beşten büyükse Bursa da İnegöl'den büyüktür"

Daha önce de söyledim,

İnegöllü Alinur Aktaş ile arkadaşı İnegöllü Ayhan Salman'ın eliyle Bursa'da siyasetin dar İnegöl çevresine sıkıştırılması, bir gaz birikmesine neden oldu ki; bu birikme er ya da geç bir patlamayla sonuçlanacaktı. Vesilesiyle yineliyorum. Alinur Aktaş ve Ayhan Salman'ın, çevresinde kafası kireçli kişilerden müteşekkil bir ruhban sınıf oluşmuş, bunlar, "dünya düzdür" diyor, biz de "hadi ordan" diyoruz. Sonuç: İdamımıza ferman yazıyorlar.

Konuştuğum,

Eski ilçe başkanlarından birisi, "Reis'ten üç mektup geldi. Ayhan Salman'dan bir selam bile gelmedi" dedi. Bu ilçe başkanı, "hem Gelecek Partisi'nden hem de Deva Partisi'nden ısrarla davet almamıza rağmen gitmedik, gitmeyiz de. Reis'le yola çıktık, onunla yol yürüyeceğiz. Fakat ne yazık ki; Bursa'da görev başındaki arkadaşlar bize adeta 'defolun gidin' der gibi davranıyorlar..." sözleriyle tepkisini gösterdi.

Yine, başka bir isim,

Ayhan Salman'ın, bizzat Alinur Aktaş'a zarar verdiği için artık görevi bırakması gerektiğinin altını çizdi. Öyle ki; Ak Parti Bursa'nın tek kutuplu bir siyasete mahkum edildiğini, siyasi denge ve denetimin olmadığını ifade eden bu isim, "Ayhan Salman, Alinur Aktaş'ın sırtında taşınmaz bir yük, büyük bir kambur oldu..." dedi.

Ayhan Salman'ın,

Üzerine ölü toprağı serpilmiş hali ve ölümcül suskunluğu Ak Partilileri adeta çılgına çeviriyor. "CHP İl Başkanı her gün belediye başkanlarımıza, iktidara saldırıyor. İYİ Parti'nin il başkanı BUSKİ'de açıklama yapıyor ama bizimkinden tık ses yok. Bırakın onu, Bursa günlerce bir çaycının muhabbetiyle yıkıldı fakat Ayhan Bey'den bir ses çıkmadı. Oysa İl Başkanı, belediye başkanının hedef yapılmasının önüne geçer" diyorlar.

Haksız da sayılmazlar,

Başkan Aktaş'ın, akıldaneleri, kibirli kabile reisleri gibi oturdukları koltuklarda kasaba siyasetiyle kendi kurgularını gerçek sanıp hırsla haksız, hukuksuz, yanlış bir karara imza atarak enBursa'nın binasını yıkmak için kapıya dayandılar. Bunun anlamsızlığını, gereksizliğini, en başta Ak Parti'ye vereceği zararı anlatmış olmamıza rağmen dinlemediler ve adalete tosladılar. Sonrası malum, bırakın CHP'yi İYİ Parti'yi, adı sanı duyulmamış partiler bile kucaklarında buldukları bu haksızlıktan cesaretle açıklama yapıp, Ak Parti'yi, "medya düşmanı" ilan etmekten geri durmadılar. Ortalık yıkıldı ama Ak Parti'nin il başkanından tek ses, itiraz, açıklama duyulmadı.

Oysa, Ak Parti İl Başkanından,

Birkaç akıldanenin yanlı/yanlış kararı karşısında hem partisinin hem de belediye başkanının mahkum edilmek istenmesine mani olup, "ne münasebet kardeşim 'özgür basını yıkmak', tam tersine, özgür basının teminatı biziz" diyerek vaziyeti toparlaması beklenirdi. Bunu yapmadığı gibi, iyi niyetle "böyle yapın" diyenlere, "kimden yanasın" restini çekerek kulaklarının üstüne yatmayı tercih ettiler.

Üstelik bütün bunları,

Ak Parti adına sıkıntılı bir sürecin başlamış olmasına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ısrarla, "gönül seferberliği" ikazına rağmen yapıyorlar. Bursa'da bir fazla kişiye daha ulaşmak ve fazladan bir gönül daha kazanmak zorunda olan Ak Parti İl Başkanı'nın bırakın diğerlerini henüz kendi partililerine bile ulaşmaması, ulaşma gayreti bile göstermemesi, hatta "gelelim" diyenlere bile kulak asmaması başta eski ilçe başkanları olmak üzere partiye emek vermiş kahir ekseriyetin çok gücüne gidiyor ve tepkisine neden oluyor.

SON SÖZ:

Yaklaşan il kongresi, bu kötü gidişin tersine dönmesi adına bir şans olabilir belki. Zira yılların emektarı teşkilat mensuplarının bu denli kırılıp dökülmesi, "virüslü" muamelesi yapılıp, "siyasi karantinaya alınmak" istenmesi pek hayra alamet görünmüyor. Hani, Ayhan Salman değişir değişmez, bilemem ama değişmemesi halinde Ak Parti Bursa'da derin bir yarılma yaşanması kaçınılmaz görünüyor. Bu gerçeği görmemek, bahçe kapısında bekleyen Deva ve Gelecek partilerinin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey olamaz. Görüştüğüm eski ilçe başkanları ve diğer partililere, "desteklediğiniz bir isim var mı?" diye de sordum. Bu duruşun, isimler üzerinden yapılan bir siyasi hesap olmadığını, davaya sahip çıkmak adına bir duruş olduğunu özellikle söylediler. Hatta, "aday ol seni destekleyelim" bile dediler. Gülüşüp vedalaştık ama aklım da karışmadı değil hani. Ne dersiniz aday olsam mı acaba?:)

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Erdoğan'a tuzak kuruyorlar!

Sorun Bursaspor'sa çare Emin Adanur!

Bursa'da Gelecek düştü düşecek!

Başkan Oktay Yılmaz'a bir önerim var!

'Sahi, kimdi o belediye başkanı?'

Alinur Aktaş görevden alınır mı?

Oktay Yılmaz'ı bu sefer öveceğim!

Bursa'da Gelecek'ten istifa eden edene!

Utanıp da istifa eden çıkmayacak mı?

Sen ne komik bir bakanlıksın Milli Eğitim?

AK Parti'de aday toto erken başladı!

AK Parti'de atılan hileli zar!

Meraklısına yazdım!

İçinde 'Ömer' geçen bir yazı!

Kemal Kılıçdaroğlu başarısız mı?

Bu yöntemle FETÖ'cüler mi kaçırılıyor?

Bugün günlerden yine Yıldırım!

AK Parti Bursa'da satranç oyunu!

Yıldırım'ın bitmeyen borç muhabbeti!

O kadarcık kusur kadı kızında da olur Başkan!

Koltuk krizi!

Kanırta kanırta, bağırta bağırta siyaset!

'Ağam bizimle eyleniy!'

Boyundan büyük konuşacağına istifa et!

Bu ne kibar kayıtsızlıktır böyle?

Erdoğan'a kim/ler yanlış bilgi veriyor?

Bursa'da hayat kime güzel?

'Ben meşhur olunca'

Erdoğan'ın çöpçüleri!

Alinur Aktaş! Otur, sıfır...

Bu 'züppe'ler nasıl girdi buraya?

Alinur Aktaş'ın güldürmeyen şakası!

Dur durak bilmeyen Dilek Durak

Kılıçdaroğlu, Bursa adayını ilan etti!

Vicdan körlüğüne de bir çaren var mı doktorum?

Birlikte iyi salladılar!

Berat Albayrak'ın suçu neydi?

Bursa'nın bir 'Su Politikası' var mı?

Biz de ondan davacıyız, hem de iki cihanda!

‘Ölümlerden yorulduk’ ama öldürmekten yorulmadılar!

Bir roman bir gerçek

Patron çıldırdı!

Muhalefet ‘Andımız’la vuruyor!

Mezar taşı nöbeti tutan insanların öyküsü!

Lazarus refleksi ve dört dağ ilçesi!

Siyasete girip insanlıktan çıkmak...

AK Parti'nin körleşme tutkusu!

DEVA Partisi'nden, Başkan Aktaş'a, 'Bursa'yı bu kadar sevme' ricası!

Dünya hala güzelleşmediyse bunun iki sebebi var!

Ortaya karışık bir yazı!

Yunuseli için bir ses daha yükseliyor!

Avlarken avlanmak da var!

Ben Fırat Yılmaz'ın eylem planını destekliyorum!

Bursa'nın DEVA'sı yeni yerinde!

AK Parti'yi kıyamete zorlamak!

'Yök'leme'

Müslümanlar, Perseverance’den utanmalı!

Zeki Müren gibi siyasetçiler yok mu?

Bu kavganın kaybedeni AK Parti oluyor!

Başkan Aktaş'ın kulaklarını çınlattık!

Gözünü seveyim, yapma Reis!

Kar yağdı kel göründü!

Hamaset, hamaset, nereye kadar?

Meselenin farkında olanlardan biraz daha fazlasını bekliyoruz!

AK Parti'nin erken seçimi!

'Ho babam ho biz de aya yaklaştık'

Gelecek'ten umutsuzum!

Mezit Boğazı'nda ne yediniz?