GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
8.02°
Açık
DOLAR 8.48
EURO 10.28
ALTIN 507.21
BİST 1.454

AK Parti'de atılan hileli zar!

23 Nisan 2021 Cuma, 00:43

CIPA,
Yani, "Doğuştan Acıya Duyarsızlık Sendromu" diye bir hastalık var, muhakkak duymuşsunuzdur? Dünyada nadir görülen ve halihazırda bilinen bir tedavi yöntemi olmayan korkunç bir hastalık bu. Ancak hastalar bilinçlendirildiği oranda sorunsuz yaşamlarını sürdürebiliyorlar. Sorunsuz bir yaşam sürdürecek oranda bilinçlendirmenin ise öyle kolay olmadığını söylememe gerek yok sanırım.
 
Acıları, hissetmeden yaşamak,
İlk bakışta kulağa hoş gelebilir. Fakat bu, acıları ve sonuçlarını ortadan kaldırmıyor. Mükemmel gibi görünen bu durum çok berbat bir şey aslında. Çünkü; hastalar, bu hastalık yüzünden sürekli tehlike altındadırlar. Hiç farkına bile varmadan kendilerini çok ciddi şekilde yaralayabiliyorlar. Öyle ki; yaranın acı vermemesi kimi zaman hastaların kahredici bir güç sarhoşluğuna kapılmalarına bile sebep olabilir. Haliyle bu durum, onları düşüncesizce davranmaya itiyor ki; bu da hissetmeden korkunç bir hasara davetiye çıkarmaktan başka bir şey olmuyor.
 
Ne yazık ki;
AK Parti'nin özellikle son zamanlarda benimsediği politikaları gördükçe üzülerek, "Doğuştan Acıya Duyarsızlık Sendromu" olan insanlar geliyor aklıma. Tıpkı, acı hissetmediği için elini ateşe sokan ve elinin feci şekilde yanmasına sebep olan veya yüksek bir yerden atlayıp acısını hissetmese de kolunu bacağını kıran acıya duyarsız insanlar gibi, acısını şimdilik hissetmese de kendisine büyük zararlar veren işleri, davranışları yapmaktan çekinmiyor. Canının her istediğini, hiçbir zarar görmeden yapabileceği duygusu AK Parti'ye/AK Partililere gelecekte telafisi imkansız hatalar yaptırıyor.
 
Bunun,
En son ve somut örneğine bugün Bursa'da şahit oldum. İYİ Parti teşkilatlarının, 23 Nisan münasebetiyle Heykel'de Atatürk anıtına çelenk koyma törenini izlemek üzere davetliydik. Covid tedbirleri nedeniyle birçok kişinin zaten davet edilmediği törende İstiklal Marşı ve konuşma krizi yaşandı. Neymiş efendim, Atatürk anıtında İstiklal Marşı okunamazmış, İl Başkanı konuşamazmış ve partili gençlerin vatandaşa Nutuk dağıtması yasakmış. Bursa'mızın pek muhterem, pek yüce Vali'si böyle buyurmuş.  Peki; neden? Kimse bilmiyor.
 
Atatürk anıtının önünde,
Söz söyletilmeyen İYİ Partililer, tarihi belediye binasının karşısındaki alana kadar yürüdüler. İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, açıklamasını burada yaptı. Partili gençler ise vatandaşlara Nutuk dağıttılar. Hepi topu yarım saatte bitecek sıradan bir tören neredeyse iki saatimizi aldı. Selçuk Türkoğlu'nun, orada ne konuştuğunu, bırakın vatandaşı, İYİ Partililere bile sorsanız tam olarak hatırlayamazlar. Fakat yapılan muameleden taraflı tarafsız herkesin aklında kalan tek şey: "AK Parti, Atatürk anıtının önünde İstiklal Marşı okutmuyor, Nutuk dağıttırmıyor..."
 
Peki;
AK Parti, üzerine sıçratılan böylesine kötü bir ithamı hak ediyor mu? Asla hak etmiyor. Öyleyse neden, neden, neden? Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her valimiz, kendi şehrinin Hz. Ömer'i olmalıdır. Devletin soğuk yüzünü, demir yumruğunu değil, sıcak elini, gülen yüzünü, şefkatli kollarını temsil etmelisiniz..." dememiş miydi? Şu halde, nereyi, kime, neden yasaklıyorsunuz? Bundan muradınız nedir?  
 
Mudanya'da,
Kimsenin görmediği, görse de önemsemediği bir, "128 milyar dolar nerede?" afişini kaldıranlar neye mal olduklarının farkında mıdır acaba? "Yasak"la oluşan algının boyutlarının farkında mısınız? Emin olun, bu saatten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, o 128 milyar doları balya balya dizse ve önüne geçip, "işte bakın, 128 milyar dolar burada" dese, inanın, "onlar sahte" diyecek ve buna da inanacak milyonlarca insan var artık Türkiye'de. İşte bir afişin anlamsızca kaldırılmasıyla oluşan sonuç bu...
 
Bu ve benzeri örnekler,
Girizgahta bahsettiğim, "acıya duyarsız" olan ve bu hastalık sebebiyle kendisine büyük zararlar veren, verirken de "acımıyor hissiyle" böbürlenen korkunç bir sendromdan başka neyle açıklanabilir?
 
SON SÖZ:
15 Temmuz hain darbe kalkışmasından sonra AK Parti, geçmişte hararetle tartıştığı ve görüş olarak kendisinin çok uzağındaki partilerden bile müttefik bulmakta zorlanmamıştı. Fakat sonraki süreçte sergilediği tutum ve tercihler toplumun önemli çoğunluğunun hoşnutsuzluğuna, muhalefet partilerinin ise birleşerek (demokratik çerçevede) adeta başkaldırısına sebep oldu. Son tahlilde, tıpkı, "acıya duyarsız hastaların" sorunsuz bir hayat yaşamaları için bilinçlendirilmeleri gerektiği gibi, bilinçlendirme sorumluluğuyla bir uyarıda bulunmak isterim. AK Parti, kendisine çeki düzen vermezse, içinde AK Partililerin de olduğu toplumun önemli bir kısmıyla sağlıksız ilişki kurulmasına, bu durumda İstanbul ve Ankara'nın kaybedilmesinden daha büyük ve kalıcı hasarlar almasına yol açabilir. Böylesine sarsıcı saptamalar birilerinin hoşuna gitmiyor, farkındayım. Fakat milyonlarca insanın yazgısını hileli attığı zarla değiştirmek isteyen ellere itiraz etmeyeyim mi?
 
DİPNOT:
"Ben öyle bilirim ki; yaşamak, berrak bir gökte çocuklar aşkına savaşmaktır" diyerek, başta Canevim, Yürek Yongam, Neslihan Azra'm olmak üzere bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarım.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Peker'i bırak Babacan'a bak!

TEKNOFEST'i nerede yapacaksınız?

Yok saydıklarınız, gidiş biletiniz olacak!

Ben, 'kahraman ol' dedim!

AK Parti'nin salyaları!

'Ebe değilim, ebe değilim!..'

Bir şey söyleyeceğim ama gülmeyeceksiniz!

Zaferin kutlu olsun yüce gönüllü Başkan!

Hoş geldin EN Dergi!

'Erken seçim fısıltısı 'tüpten çıkan macun' gibidir'

İki itiraf, birinde öyle birinde böyle!

AK Parti'nin evdeki hesabı çarşıya uyacak mı?

Bursa'da Emin Adanur fırtınası esiyor!

'Keşke Tayyip abi, bu işleri çözseydi!'

Babacan'ı uzaktan dinleyen AK Partililer!

Sıkıcı bir yazı, okumasanız da olur!

Parlamenter Sistem AK Parti'ye yarar!

Berat Albayrak'ın ahı tuttu!

Ali Babacan cuma günü Bursa'ya geliyor!

Çamura yatanlar o bataklıkta boğulsun!

Kendini AK Parti'den büyük görenler!

İç çamaşırına indirgenmiş devlet gündemi!

Kendim için Aktaş'a, Bursa için Bozbey'e teşekkür ederim!

Davut Başkan, bunu asla affetmemeli...

Yeni liderlerin mumu yanmadan söndü mü?

Emin Adanur Bursaspor'a iyi gelecek!

Bayram gündemi çok yoğun!

Erdoğan'dan kurtulmaya çalışıyorlar! 

Bayramınız mübarek olsun!

Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!

Diğer adı, kan ve gözyaşı olan ülke!

AK Partililer, susun ve beni dinleyin!

Davutoğlu'na başbakanlığı kim verdi?

Yalınayak, başıkabak çocuklar tiyatro yapar mı?

Erdoğan'a tuzak kuruyorlar!

Sorun Bursaspor'sa çare Emin Adanur!

Bursa'da Gelecek düştü düşecek!

Başkan Oktay Yılmaz'a bir önerim var!

'Sahi, kimdi o belediye başkanı?'

Alinur Aktaş görevden alınır mı?

Oktay Yılmaz'ı bu sefer öveceğim!

Bursa'da Gelecek'ten istifa eden edene!

Utanıp da istifa eden çıkmayacak mı?

Sen ne komik bir bakanlıksın Milli Eğitim?

AK Parti'de aday toto erken başladı!

Meraklısına yazdım!

İçinde 'Ömer' geçen bir yazı!

Kemal Kılıçdaroğlu başarısız mı?

Bu yöntemle FETÖ'cüler mi kaçırılıyor?

Bugün günlerden yine Yıldırım!

AK Parti Bursa'da satranç oyunu!

Yıldırım'ın bitmeyen borç muhabbeti!

O kadarcık kusur kadı kızında da olur Başkan!

Koltuk krizi!

Kanırta kanırta, bağırta bağırta siyaset!

'Ağam bizimle eyleniy!'

Boyundan büyük konuşacağına istifa et!

Bu ne kibar kayıtsızlıktır böyle?

Erdoğan'a kim/ler yanlış bilgi veriyor?

Bursa'da hayat kime güzel?

'Ben meşhur olunca'

Erdoğan'ın çöpçüleri!

Alinur Aktaş! Otur, sıfır...

Bu 'züppe'ler nasıl girdi buraya?

Alinur Aktaş'ın güldürmeyen şakası!

Dur durak bilmeyen Dilek Durak

Kılıçdaroğlu, Bursa adayını ilan etti!

Vicdan körlüğüne de bir çaren var mı doktorum?