GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-4°
Kapalı
DOLAR 7.82
EURO 9.36
ALTIN 449.83
BİST $17.778

Alinur Aktaş'ı terletecekler!

16 Eylül 2020 Çarşamba, 22:21

Zaten hata yapmaya teşne,

Kasaba siyasetçisi akıldaneleriyle birlikte Başkan Alinur Aktaş, koltuğa oturduğu günden beri sürekli çam deviriyor. İstanbul ve Ankara kaybedilip Bursa, Ak Parti'nin elindeki tek en büyük belediye olarak kalınca devrilen çamlar daha fazla göze batmaya ve daha çok ses getirmeye başladı.

Tamam,

Devirdiği çamlardaki özrü kabahatinden büyük olsa da, selefinin Bursa'ya attığı Doğanbey ve Timsah Arena kazıklarına bakıp, en azından şehre böylesine kötülük etmeyeceğini umarak hoş gördük. Hatta hoş görmekle kalmayıp, zaman zaman devirdiği çamlardan doğacak zararı azaltmak adına iyi niyetle savunduk bile.

Fakat,

"Vermeyince Mabud neylesin Mahmut" hesabı, geçen sürede hatalardan ders alıp, daha çok istişareyle şehrin hafızasına uygun, entelektüel birikim ve şehrin geleceğine dair sürdürülebilir bir vizyon da ortaya koyamayınca zayıf yanlar daha da derinleşmeye, belirginleşmeye başladı.

Netleşen zayıflıklar,

Bursa'da muhalefetin ekmeğine sürülmüş yağ, bal olarak karşımıza çıkıyor artık. Son örneğini bugün yaşadık. "Bursa'da tek kale siyaseti bitireceğim" vaadiyle göreve gelen İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, "hayırlı olsun" ziyaretlerine bir mola verip ilk atağını yaptı.

Ekibiyle birlikte

BUSKİ'nin bahçesine gidip, Bursalıları canından bezdiren yüksek su faturalarını protesto etti. Evliya Çelebi'nin, "velhasıl Bursa sudan ibarettir" sözüne atıfla, "velhasıl Bursa'da su faturaları kazıktan ibarettir" diyerek muhalefet startını vermiş oldu.

Türkoğlu,

"Hani Bursa'da su çeşmeden içilirdi?" sorusunu sorup, "daha dün, 'Bursa'da su çeşmeden içilir' diye ahkam kesenler; bugün, geçim sıkıntısından ayakta kalma mücadelesi veren vatandaşa Türkiye'nin en pahalı suyunu kullandırıyorlar..." dedi. Dahası, İstanbul'da 4 metreküp su kullanan vatandaş 18 lira öderken, aynı miktar su kullanan Bursalıların neden 50 lira ödediğini sordu.

Bir tarafta 18 lira, bir tarafta 50 lira,

Bu gerçekten de korkunç bir fark değil mi? Merkezi hükümet desteğinden mahrum olmasına rağmen Ekrem İmamoğlu, suyu 18 liraya içirmeyi başarırken, arkasına Ankara'nın gücünü de alan Alinur Aktaş bunu neden başaramıyor ve Bursalılar 50 liraya su kullanmak zorunda kalıyor acaba?

Sadece Selçuk Türkoğlu değil,

CHP İl Başkanı İsmet Karaca'nın da alışılagelen CHP'den farklı bir performans sergileyerek ezber bozduğunu söylemek mümkün. Hemen her gün Bursa'da yolunda gitmeyen bir işi bizzat yerinde protesto ederek konuyu kamuoyuna taşıyor. Başkan Karaca, Keles'e gidip, Büyükşehir'in demir ve beton yığınlarını göstermeseydi kimsenin haberi olmayacaktı doğa harikası Kocayayla'nın bir iş bilmezliğe kurban edilmek üzere olduğunu. Mesela, İsmet Karaca'nın, Kocayayla'daki demirden ucubelerin önünde, "nerede yeşil, nerede doğa harikası varsa AKP'nin aklına ilk beton gelir, demir gelir, rant gelir. Hiç şaşırmıyoruz" sözleri kolay yenilir yutulur şeyler mi Allah aşkına? Alinur Aktaş ve kasaba siyasetçisi akıldanelerinin iş bilmezliği nasıl da Ak Parti'ye fatura ediliyor görüyorsunuz değil mi? İşte günlerdir buna dikkat çekiyor, buna 'hayır' diyor ve buna isyan ediyorum ben.

Bir yeryüzü harikası olan

Keles Kocayayla'yı düşüncesizce beton ve demire gark etmek isteyen Alinur Aktaş, Bursa'nın son yeşili sayılan Yunuseli Havaalanı'nı da imara açma noktasında bayağı istekli ve epey mesafe kat etmiş görünüyor. Bursalılar bir olup bu kıyıma karşı durmazsa korkarım çok yakında Yunuseli Havaalanı da betonlaşacak.

Durun daha bitmedi,

Minareliçavuş'taki Bursa Cezaevi'nin Kestel'e taşınma planıyla birlikte, burasının da betona ve dolayısıyla ranta kurban edilme hülyasında olanları duyuyoruz. Müteahhide yaptırılacak yeni cezaevi karşılığında Balat'taki güzelim arazi çok katlı beton yığınına dönüştürülürken birileri de köşeyi dönecek sanırım.

SON SÖZ:

İşte Bursa'nın karşı karşıya kaldığı korkunç manzara bu. Bu manzaradan muhalefete çok ekmek çıkacak gibi duruyor. Ak Parti'ye ve şehre bu denli zarar vermek için gözü dönmüşlere kim, nasıl 'dur' diyecek bilmiyorum fakat önümüzdeki günlerde, Selçuk Türkoğlu ve İsmet Karaca'ya, kurumsal yapılanmasını tamamlayacak olan Deva ve Gelecek partilerinin il başkanları da eklenirse, Alinur Aktaş'ın epey terleyeceğini söyleyebiliriz. Bu terleme esnasında Ak Parti'nin İl Başkanı ne yapıyor diye merak ediyor muyuz peki? Tabi ki; hayır! Zira Ak Parti İl Başkanı'nın, "bekri Mustafa" masalı anlatarak "siyaset yaptım" zannettiğini bilmeyen, bu çaresizliğe acı acı gülmeyen kalmadı artık. Ancak, can sıkıcı olsa da şu gerçeğin altını çizmek gerekiyor. Ülkenin önüne 2023, 2053, 2071 vizyonunu koyma iddiasındaki bir partinin Bursa'da "bekri Mustafa" çaresizliğine mecbur edilmesi anlaşılır şey midir? Bu çaresizlik hali devam ederse ilk seçimlerde Bursa da kaybedilmişler listesine eklenmekle kalmayacak, Doğanbey ve Timsah Arena'dan sonra Kocayayla, Yunuseli ve Bursa Cezaevi arazisi de betona boğulup gelecek kuşaklara korkunç bir enkaz devredilecek.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Karpuz gibi ortadan ikiye ayrıldık!

'Horolop şorolop' işler bunlar!

Fırtınalı çölde yol işareti gibi...

Neden kaşlarınızı çatmıyorsunuz?

Alinur Aktaş'tan muhteşem hizmet!

Kaderin cilvesine bakın!

Ceyar'ı vurdular!

AK Parti, kendi bağımlılığının tutsağı oldu!

Arınç'tan, AK Parti için derin hamle!

Kim o AK Parti ilçe başkanı?

AK Parti Bursa'da çarşı karışacak!

Alinur Aktaş'a zor sorular!

Bu ayıp AK Parti'ye yeter!

Bu heyecanın ölmemesi lazım!

Bin günün sonunda dağ fare doğurdu!

Alinur Aktaş'a yumurtalı tehdit!

'At izi, it izine karıştı'

Kanat kırana hükmünü verecek bir Süleyman olur elbette!

AK Parti'deki haksız işgalciler!

Bu işte bir gariplik yok mu?

İkinci yüzyıla girerken!

Bursa'nın bitmeyen su sorunu!

Artık kolları sıvamak gerekmiyor mu?

'Kendi görüşüme katılmıyorum'

Bursa'ya felaket adım adım yaklaşıyor!

AK Parti'de kimler kimlerle beraber?

Doğruysa tuzun koktuğu, sözün bittiği yerdir!

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi!

Yazıma başlık bulamadım!

Siz AK Parti'ye düşman mısınız kardeşim?

İnadına güzel haber!

Tabii yansıtmazlar Reis!

Korkunç miktarda para alacaklar!

İYİ Parti'ye operasyon mu çekiliyor?

Türkiye'nin bir de valiler sorunu var!

'Kurduğumuz gün 40-50 ilde tabelayı asarız!'

Erdoğan'ın, gülmekten karnı ağrımış mıdır?

'Olmayacak' demişse bilin ki; olacaktır'

İdeal Şehir Bursa Platformu!

'BUDO' gelir, 'BUDO' geçer ağlama!

Kestel'in suçu ne?

Acelesi olmayan seçkinler partisi!

'Abi, Salman gidiyor mu?'

Hem Nilüfer'e hem Kestel'e ceza!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bırakıyor mu?

AK Parti Bursa'da aday adayları belli oldu!

Yüz yüze hesaplaşmak!

"Buyurun cenaze namazına!"

Bir koyun kellesiyle yıkılır köşkünüz!

Sizi gidi tatlı su kurnazları sizi!

AK Parti'nin koordinatör sorunu!

Ak Parti Bursa pert ama herkes haklı şoför!

Komediye bakar mısınız?

AK Parti Bursa'da kazan kaynıyor!

Rezillik akıyor!

Hokkabazlıkla siyaset olmaz!

Kulağınızı açın ve beni dinleyin!

Akıllı Hans'ın öyküsü!

Birisi ölüyor ve sebebi sizsiniz!

Bay Salman, Reis'i dinledin mi?

Kahramana ödül yok!

Melekler dişi midir, erkek mi?

"Çanlar kimin için çalıyor"

Maklubeye kaşık sallayan kaymakam var da belediye başkanı yok mu?

Ağzını açana yumruğu vurun!

Kafaya koymuşlar, Bursa'ya kötülük edecekler!

Size bir şey söyleyeyim mi?

"Bursa için canla başla" mı dediniz?