GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-4°
Kapalı
DOLAR 7.82
EURO 9.36
ALTIN 449.83
BİST $17.778

"Bursa için canla başla" mı dediniz?

07 Eylül 2020 Pazartesi, 23:12

"Gözünüzün üstünde kaş var,

Kaşınızın kılı uzamış gözünüze batabilir" diye dostça, kendi iyiliğinize ve son derece masumane ikazımız üzerine başımıza çöküp, canımızı çıkartmaya yeltenmeseydiniz, anlamayacak, inanmaya devam edecektik bu içi küflü dışı süslü sözlere...

Konu malum,

EnBursa.com'un, geçici olarak yayın yaptığı bina, Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılmak istendi. Buna istinaden tebliğ bile edilmeden elektriği suyu kesildi. Konu yargıya taşındı ve yargı bu hukuksuz işlemi anında durdurdu. Nitekim, kısa süre sonra Büyükşehir'in söz konusu yerle alakalı bir tasarruf hakkının olmadığı ve aldığı kararın külliyen yanlış olduğu ortaya çıktı.

Kıyamet de, bundan sonra koptu zaten.

Taraflı tarafsız hemen herkes, herkesim, kurum, STK, siyasi partiler medyayı ziyaret ederek destek açıklaması yarışına girdiler. Kuşkusuz haksız bir tutum karşısında gösterilen bu yerinde reaksiyon bilinçli bir toplum olma adına memnuniyet verici.

Fakat bunun bir de,

Siyasi getirisi götürüsü var. Mesela Büyükşehir Belediyesi'nin, Deli Dumrul misali, haksız, hesapsız, kitapsız, hukuksuz kalkıştığı bu olay, başta Başkan Alinur Aktaş olmak üzere Ak Parti adına büyük bir itibar kaybına sebep olurken muhalefet için ise eşi bulunmaz bir reklam fırsatına dönüştü. Tek kelimeyle Başkan Aktaş ve Ak Parti kendi kalesine gol attı. Peki, muhalefete bu fırsatı kim verdi ve Ak Parti'nin kalesine bu gölü kim attı? Yine başta Alinur Aktaş olmak üzere, Başkan'ın, kasaba siyaseti yapan akıldaneleri verdi ve onlar attı bu golü.

Üzücü olan,

"Başkan'ın bilgisi yoktur, bir yanlışlık vardır" inancımız ve ikazımıza rağmen kasaba siyasetiyle metropol yönetmeye çalışan Başkan, milleti koyun sanmış olacak ki; çoban kavalıyla haktan hukuktan dem vurup adeta ninni üflemeye çalışmış. Olmaz Alinur Başkan, buna, "özrü kabahatinden büyük" denir. Buna, "kafayı kuma gömmek" denir. Buna, "öfkeyle kalkıp zararla oturmak" denir. Daha başka şeyler de denir de, demeyeceğim artık.

Hadi, diyelim ki;

Başkan'ın kasaba siyaseti yapan, nerede hata yapıldığını sorgulamak yerine, hala, "sabretmeyi güç biriktirmek" olarak yorumlayan, güç zehirlenmesine tutulmuş akıldaneleri, şehir yönetmenin ağırlığı altında ezildiler, bu yükü kaldıramadılar, bilerek veya bilmeyerek yanlış yaptılar ve Başkan'ı da hataya sürüklediler; Peki, koskoca Ak Parti'nin duruma müdahale edecek, "ne münasebet kardeşim 'özgür basını yıkmak', tam tersine, özgür basının teminatı biziz" diyerek vaziyeti toparlayacak, hem belediyenin yaptığı korkunç hatayı düzeltip, hem de Belediye Başkanı ve Ak Parti'nin bozulan imajını düzeltecek bir il başkanı yok mu?

Yok demek ki;

Olsaydı, herhalde günlerdir kopan kıyamet karşısında çıkıp bir açıklama yapardı. Yerel seçimde Ak Parti'nin "gönül belediyeciliği" vaadinin bir gereği olarak kırılan gönülleri alır,

hatayı düzeltir, "bir yanlış anlama olmuş, düzelttik" diyerek muhalefetin ekmeğine bu denli yağ sürülmesinin önüne geçerdi. Ne yazık ki; bunları yapmak yerine, iyi niyetle, "bunları yapın" diyenlere, "kimden yanasın?" sorusuyla bedel ödetmeyi seçiyorlar. Açıkçası, bunlar varken Ak Parti'nin oy, itibar kaybetmesi için muhalefetin fazladan çalışmasına gerek kalmıyor. Maşallah, kendileri pekala hallediyorlar bu işi. Dahası Başkan Aktaş, her devirdiği çamdan sonra iyi niyetli ikazlara sırt çevirip, kendisini zor zamanda samimiyetle savunacak mevzilerini, dostlarını da teker teker kaybediyor.

Yeri gelmişken,

Başkan Alinur Aktaş'a, Müslüman devlet adamı Ebu Müslim Horasani'nin "Onlar, şerrinden emin oldukları için, dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de; düşmanlarını yakın tuttular. Yakın tuttukları düşmanları dost olmadı. Ama uzak tuttukları dostları düşman oldu. Herkes düşman safında toplanınca yıkılmaları mukadder oldu" sözünü hatırlatmak isterim.

Bu çok basit konu da gösterdi ki;

Özellikle yüzde 50+1'lik seçim sisteminde, Bursa'da Ak Parti'nin/Erdoğan'ın yeniden kazanması adına partinin ihtiyaçlarını ve şehrin beklentilerini karşılayabilecek, asgari insani ilişkiler kurup hatayı düzelterek eksiyi artıya çevirecek nitelikli kadrodan yoksun kalmış Ak Parti.

SON SÖZ:

Kasabadan alınıp, şehrin ve partinin tepe noktasına hasbelkader oturtulmuş kadroların sakat iktidar tutkuları ve düşüncesiz hırslı tutumları Ak Parti'nin birikimine ve kişilerin parti aidiyetine tamiri zor darbeler vuruyor. Milletin emaneti koltuklar sayesinde güçlenip, güçlendikçe de kendilerini kutsayıp, dokunulmaz görmeye başlayan, masum uyarılara bile kulak asmayarak kibirli bencilliklerini aşamayan kasaba siyasetçileri ve akıldaneleri yüzünden ortaya çıkan krizlerin faturasını ise yine Ak Parti ödüyor. Üzülerek ve kızarak söylüyorum. Ak Parti sizin babanızın malı değil. Kibirli kabile reisleri gibi Ak Parti'nin koltuklarında oturup, kasaba siyaseti yaparak Ak Parti'ye ve şehre bu kadar haksızlık yapmaya hakkınız yok.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Karpuz gibi ortadan ikiye ayrıldık!

'Horolop şorolop' işler bunlar!

Fırtınalı çölde yol işareti gibi...

Neden kaşlarınızı çatmıyorsunuz?

Alinur Aktaş'tan muhteşem hizmet!

Kaderin cilvesine bakın!

Ceyar'ı vurdular!

AK Parti, kendi bağımlılığının tutsağı oldu!

Arınç'tan, AK Parti için derin hamle!

Kim o AK Parti ilçe başkanı?

AK Parti Bursa'da çarşı karışacak!

Alinur Aktaş'a zor sorular!

Bu ayıp AK Parti'ye yeter!

Bu heyecanın ölmemesi lazım!

Bin günün sonunda dağ fare doğurdu!

Alinur Aktaş'a yumurtalı tehdit!

'At izi, it izine karıştı'

Kanat kırana hükmünü verecek bir Süleyman olur elbette!

AK Parti'deki haksız işgalciler!

Bu işte bir gariplik yok mu?

İkinci yüzyıla girerken!

Bursa'nın bitmeyen su sorunu!

Artık kolları sıvamak gerekmiyor mu?

'Kendi görüşüme katılmıyorum'

Bursa'ya felaket adım adım yaklaşıyor!

AK Parti'de kimler kimlerle beraber?

Doğruysa tuzun koktuğu, sözün bittiği yerdir!

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi!

Yazıma başlık bulamadım!

Siz AK Parti'ye düşman mısınız kardeşim?

İnadına güzel haber!

Tabii yansıtmazlar Reis!

Korkunç miktarda para alacaklar!

İYİ Parti'ye operasyon mu çekiliyor?

Türkiye'nin bir de valiler sorunu var!

'Kurduğumuz gün 40-50 ilde tabelayı asarız!'

Erdoğan'ın, gülmekten karnı ağrımış mıdır?

'Olmayacak' demişse bilin ki; olacaktır'

İdeal Şehir Bursa Platformu!

'BUDO' gelir, 'BUDO' geçer ağlama!

Kestel'in suçu ne?

Acelesi olmayan seçkinler partisi!

'Abi, Salman gidiyor mu?'

Hem Nilüfer'e hem Kestel'e ceza!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bırakıyor mu?

AK Parti Bursa'da aday adayları belli oldu!

Yüz yüze hesaplaşmak!

"Buyurun cenaze namazına!"

Bir koyun kellesiyle yıkılır köşkünüz!

Sizi gidi tatlı su kurnazları sizi!

AK Parti'nin koordinatör sorunu!

Ak Parti Bursa pert ama herkes haklı şoför!

Komediye bakar mısınız?

AK Parti Bursa'da kazan kaynıyor!

Rezillik akıyor!

Hokkabazlıkla siyaset olmaz!

Kulağınızı açın ve beni dinleyin!

Akıllı Hans'ın öyküsü!

Birisi ölüyor ve sebebi sizsiniz!

Bay Salman, Reis'i dinledin mi?

Alinur Aktaş'ı terletecekler!

Kahramana ödül yok!

Melekler dişi midir, erkek mi?

"Çanlar kimin için çalıyor"

Maklubeye kaşık sallayan kaymakam var da belediye başkanı yok mu?

Ağzını açana yumruğu vurun!

Kafaya koymuşlar, Bursa'ya kötülük edecekler!

Size bir şey söyleyeyim mi?